У Ковелі вшанували видатних українців, яких розстріляли у далекій Карелії

03 Листопада 2022, 14:57
У Ковелі вшанували видатних українців, яких розстріляли у далекій Карелії 1159
У Ковелі вшанували видатних українців, яких розстріляли у далекій Карелії

У Ковелі вшанували пам’ять українців, розстріляних в урочищі Сандармох.

Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.

Вісімдесят п’ять років тому, в розпал радянського великого терору, в урочищі Сандармох у далекій Карелії відбулася одна з найбільших каральних операцій НКВС. За п’ять ночей з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року розстріляли 1111 в’язнів, серед яких – кілька сотень українських селян, політиків, вчених, письменників, митців та священників.

Усі вони, й прості хлібороби, і представники еліти, вважалися винними вже тому, що їх не можна було перетворити на зразкових радянських громадян.

В урочищі Сандармох загинули театральний режисер-новатор, творець театру «Березіль» Лесь Курбас, драматург Микола Куліш, філософ і письменник Валер’ян Підмогильний, поети, письменники і перекладачі Микола Зеров, Павло Филипович, Валер’ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий, колишній міністр освіти УНР Антон Крушельницький та його сини Остап і Богдан, історик академік , професори Володимир Чехівський, Олексій Вангенгейм і Сергій Грушевський, академіки Степан Рудницький і Матвій Яворський, науковці Микола Павлушков, Василь Волков, Петро Бовсунівський, Микола Трохименко і багато інших.

Ковельчани 3 листопада прийшли до меморіальної стели жертвам більшовицького терору та вшанували пам’ять українців, розстріляних 85 років тому в далекій Карелії.

Священники Православної Церкви України відслужили панахиду за загиблими.

 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром