У Люблинці створили театральну студію для подолання тривог війни

19 Грудня 2022, 20:12
У Люблинці створили театральну студію для подолання тривог війни 946
У Люблинці створили театральну студію для подолання тривог війни

Як і будь-які наслідки війни, психологічні травми, зумовлені повномасштабним вторгненням росії, самі по собі нікуди не зникнуть. Саме тому, у Люблинецькій громаді вирішили створити мистецький простір, де б всі бажаючі могли б відволіктися від тривог війни і проговорити тягар пережитого. 

Це стало можливим завдяки проєкту, який реалізувала Люблинецька селищна рада та ГО «ТЕРІУС» з вересня по жовтень за підтримками українсько-німецької програми «Київський діалог» та Волинського Інституту Права. Про це Район.Ковель повідомив менеджер з комунікації Волинського Інституту Права Дмитро Безвербний.

 

Команда ГО «ТЕРІУС»
Команда ГО «ТЕРІУС»

«Думка створити театральну студію у нашому селищі була давно, але все, як то кажуть, зорі не складалися. В сьогоденних реаліях ця ідея стала ще більш актуальною, адже не дарма кажуть що мистецтво лікує. Іншими словами, воно дозволяє людям відволіктися від тривог, проговорити різні болючі теми і таким чиною трішки скинути психологічний тягар. Тому, нашим проєктом ми хотіли дати поштовх до створення такої театральної студії», – розповідає керівниця ГО «ТЕРІУС» Ольга Гандзюк.

Ольга Гандзюк
Ольга Гандзюк

Для втілення задуманого організували серію тренінгів, які зібрали на одному творчому майданчику місцевих жителів різного віку і переселенців. Зокрема, відбулося навчання технікам релаксації і три майстер-класи з акторської майстерності. Учасники цих заходів дізналися чимало цікавого про роботу з своїми почуттями та емоціями, подолання психологічних і тілесних затисків, ознайомилися з основами акторського та ораторського мистецтв. Тренеркою заходів була керівниця ковельського аматорського експериментального театру-студії «10 ряд 10 місце» Альона Малюга.

«Враження неймовірні. Було цікаво здобути нові знання і краще познайомитися з місцевими людьми. Завдяки цим заходам мені частково вдалося відволіктися від тривог війни. Я спостерігала за іншими, то здається всі вони під час майстер-класів на трішки забули про свій тягар», – ділиться враженнями учасниця заходів Олена Заїка.

Олена Заїка
Олена Заїка

Організація цих заходів дозволила втілити задумане. У підсумку в Люблинецькій громаді створили театральну студію «Байрактар». Її очолила директорка місцевого Центру культури і дозвілля Тетяна Буряк.

 

 

Попри складні обставини воєнного часу, театральна студія планує свою роботу. Мова тут не лише про майбутні вистави, а й про подальші майстер-класи для учасників «Байрактару».

 

Коментар
08/12/2023 Четвер
07.12.2023