Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ювілей Лесі Українки будуть відзначати на державному рівні, «Опозиційний блок» не підтримав це рішення

18:00 13.02.2018
1236

Депутати Верховної Ради проголосували за проект постанови про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки, який будуть відзначати 25 лютого 2021 року.

За це рішення за скороченою процедурою проголосували «За» – 248 депутатів. Не голосувало 95 нардепів. Результати поіменного голосування можна переглянути за посиланням.

Цікаво, що це рішення не підтримали нардепи з політичної партії «Опозиційний блок». Зокрема, «Проти» проголосувало четверо депутатів, із 43-х не голосували 28, а 11 були відсутніми.


Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Микола Княжицький (Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності), Сергій Тарута, Марія Матіос, Віктор Єленський.

Через місяць від дня прийняття постанови Кабмін має створити організаційний комітет та розробити план заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річного ювілею Лесі Українки.

У плані заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Лесі Українки передбачається:

 • проведення урочистих зборів у місті Києві;
 • створення повного бібліографічного словника Лесі Українки, електронного варіанту архіву родини Драгоманових-Косачів: Олени Пчілки (Ольги Косач), Михайла Драгоманова, Ольги Косач-Кривинюк, Оксани Косач-Шимановської, Юрія Косача;
 • планують підготувати і видати, використовуючи науково-кадровий потенціал Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, повного зібрання творів Лесі Українки у 16-ти томах; персональної енциклопедії «Леся Українка»; наукової біографії Лесі Українки; словника мови творів Лесі Українки; репринтного видання з науковими коментарями прижиттєвих поетичних збірок ліро-епічних та драматичних поем Лесі Українки; електронного видання основних періодичних видань, у яких друкувалися твори Лесі Українки; щорічних збірників наукових праць, матеріалів і документів «Леся Українка і сучасність» та «Леся Українка: доля, культура, епоха»;
 • забезпечення функціонування Науково-дослідного інституту Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки;
 • розробка і запровадження екскурсійних маршрутів, пов’язаних з життям та творчістю Лесі Українки;
 • створення науково-популярного фільму про життя та творчість Лесі Українки;
 • забезпечення трансляції радіоспектаклів та показ фільмів за творами Лесі Українки;
 • здійснення реконструкції та розширення площ літературно-меморіального музею Лесі Українки у місті Новоград-Волинському Житомирської області;
 • створення національного музею Лесі Українки.

Національному банку України пропонують виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, а «Укрпошті» видати серію поштових марок, присвячену 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Окрім цього, планують проведення в закладах культури тематичних виставок, лекцій, вечорів, мистецьких конкурсів, святкових концертів.

Святкування відбуватимуться не лише в Україні. Міністерству закордонних справ рекомендували провести заходи до 150-річчя з дня народження Лесі Українки у країнах, пов’язаних з її життям та творчістю, а також задовольнити потреби закордонних українців у друкованій продукції та інформаційних матеріалах, що стосуються творчості поетеси.

;
Коментарі

шанувальник творчості

18:09 13.02.2018

Ковелю і району необхідно долучитись до святкування на місцевому рівні. Підняти рівень святкування на Нечимному -принаймі до рівня 2-3 х річноі давності.

П.С.Кусацький

10:22 14.02.2018

Який це в чорта опозиційний блок? Це купка кримінальних злочинців - зрадників та вчорашніх (і сьогоднішніх) бандитів-рекетирів. Місце їм на шибениці, а не у Верховній раді!

17 серпня
Вчора
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
Топ оголошення
 • Продам
 • Куплю
 • Здам
 • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин