В українській енергетиці ‒ надзвичайний стан

02 Березня 2018, 11:48
3060

В Україні прийняли рішення про введення надзвичайного стану в галузі енергетики.

Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь НАК «Нафтогаз України» щодо більшості важливих питань в спорі з ПАТ «Газпром». Натомість, росіяни припинили поставки газу до України.

Шляхи вирішення проблеми шукали сьогодні, 2 березня 2018 року, під час наради із обласними енергопостачальними компаніями з питань врегулювання кризових ситуацій, що відбулася під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Зокрема, у віртуальній студії ПрАТ «Волиньобленерго» працював голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, - повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Так, зі слів Степана Кубіва, питання щодо постачання природного газу та забезпечення енергосистеми України відповідним ресурсом розглянули учора під час засідання РНБ. Опісля – на засіданні кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України – прийнято рішення про введення кризової ситуації рівня надзвичайної. Адже впродовж 4-5 днів у газотранспортній системі України за попередніми даними передбачено дефіцит у межах 15-20 млн кубів газу.

Зважаючи на те, що найбільшими споживачами газу є теплові електростанції, які генерують електроенергію – близько 24 млн кубів газу, саме тому запропонували головам облдержадміністрацій переглянути можливість переходу на мазут. Разом із тим, пропонують призупинити роботу освітніх закладів країни різних рівнів до 6 березня включно, а також переглянути можливість виробничих об’єктів про зменшення їх виробничого плану. Усі ці заходи дозволять зменшити споживання газу на місцях.

– В цілому ситуація складна, але контрольована. Незважаючи на введення надзвичайної ситуації, дефіциту газу для населення не буде. Що ж стосується об’єднаної енергосистеми України по забезпеченню електроенергією, ми працюємо в штатному режимі та ніяких обмежень немає. Ми справимося із поставкою електроенергії, навіть якщо вона буде збільшена до об’ємів, які можуть перекрити газ, – зазначив Степан Іванович.

Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області призначив позапланове засідання антикризового енергетичного штабу, де опрацюють детальний план дій у зв’язку із введенням кризової ситуації в країні.

Нагадаємо, що Трибунал підтвердив порушення Газпромом зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. Це рішення означає, що Газпром має сплатити Нафтогазу близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

Коментарі
02 Березня 2018, 16:59
Отакої: "Натомість, росіяни припинили поставки газу до України". То ми користувалися російським газом? А чому нам брехали, що у Росії газ вже не купуємо)))
02 Березня 2018, 17:22
тому що брехали
02 Березня 2018, 17:46
<p>Докерувалися [НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА] 107.178.33.17.</p>
02 Березня 2018, 17:54
Класну схему придумали: в бюджет закладати ціну за словацький газ (російський реверс) втридорога, а різничку собі по кишеням.
02 Березня 2018, 17:57
А насправді купляли газ в Росії! Газ агресора. Сміх та й годі.
02 Березня 2018, 18:22
Вже сказали що газ буде по 10.50. Зарплати 3700, а комуналка 8000. <br/>Ну це справжня перемога
02 Березня 2018, 18:28
Вже два роки не купували газ в агресора .Так нам &quot;вправно втовкмачували&quot; Ми раділи ! Правда де? Стало відомо,що то було бажане за явне...Шкода .
02 Березня 2018, 18:43
Ми настільки вільні від російського газу що нам його не вистачає.
02 Березня 2018, 19:23
кому та срана мінімалка вигодна 3200 та нікому як за той європейський газ то платити <br/>ше люди придурки наші вони думають як в їх міналка побільшає то ціни на місці будуть ну є логіка в людей чи ні ????<br/>дизель скільки???проїзд??? їжа??? газ!!???<br/>ТУТ ПОТРІБНО СРОЧНО ВЛАДІ ЯК В 1991 РОЦІ ПЕРЕЙТИ З КАРБОВАНЦІВ НА ГРИВНІ<br/>ТАК І ЗАРАЗ З ГРИВНІВ ПЕРЕЙТИ НА СИЛЬНІШУ ВАЛЮТУ ХОТЯБИ НА ЗЛОТУ ДЛЯ ПРИКЛАДУ А ТО ЛЮДЯМ ПІЗДЕЦ БУДЕ З ЦИМ МУСОРНИМ ГРИВНЬОМ!!!!!!!!!!!!
02 Березня 2018, 19:36
ПАРДОН МІНІМАЛКА 3723 ГРН АЛЕ ТО МАЛО ЩО ДАЄ
02 Березня 2018, 20:36
А де нацики? Щось позатихали, ніхто не пищить щодо козломордих і руки ФСБ? Ви де, скотиняки? В країні зрада, виявляється весь цей час палили російський газ! Негайно повернути всю спожиту кількість країні-агресору, і ще доплатити, щоб більше свого газу, щедро розбавленого на наших перекачках, нам не постачали.<br/> Ми є европейська нація, ЄС нам допоможе.
02 Березня 2018, 20:43
ОБАМА + ТРАМП =====РУЛЯТ!!!!!!
02 Березня 2018, 20:44
Не знаю чк в інших місцях а на Міцкевича буд.№1 і 3 топлять так що відкриваємо вікна. Прчому диспетчер на №5-96-95 заявляє що скрізь однаково топлять.Зменшити не можна температуру хоча б в денний час.Майстри з теплоенерго тільки обіцяють сколригувати температуру і на цьому все.Отака економія.Зарплати собі накручують певне.
02 Березня 2018, 20:44
А свій газ кому продали? ахметову?
02 Березня 2018, 20:57
Газу російського не купляли.Якщо Вася продав автомобіль Івану і оформив на Івана а ти купив цей автомобіль то у кого ти купив у Васі чи у Івана.Вивчай матчасть.Поставки російського газу повинні були початись з 1 березня. де..л б.я
02 Березня 2018, 21:30
Саме так!
02 Березня 2018, 21:58
то хто для нас Росія - торговий партнер, чи &quot;агресор&quot;?
02 Березня 2018, 22:01
Йдт нах... гнида. Втуляй цю лажу дурнуватим малолєткам з нацкорпусів. Якщо ти в свого побратима Петра Вафлярського купив тачку, яку той пригнав з Гейропи, то не значить, що тачка не німецька, бо Петро своїми руками хіба коня валити може.
02 Березня 2018, 22:12
Невдале порівняння!<br/>Машина поміняла власника, а газ - ні. У нього один і той самий))) Як не крути. <br/>Скільки вас ще треба українській владі нагинати, щоб ви зламалися??
02 Березня 2018, 22:26
Не зламаєте г..ди кацапські.МЕНЕ НІХТО НЕ НАГИНАЄ. Якщо ви по життю нагнені перед пукіним чи перед пшеками то тільки і будете нити і с...ти по черзі
02 Березня 2018, 22:46
Міцкевича 3. <br/>Котельня наша на твердому паливі (брикетах.)<br/>Нема ніякої сауни. Голова ОСББ контролює отримання теплової енергії вентилем біля лічильника. За отримане по лічильнику тепло і платимо. А ви чекайте дядька, котрий забезкоштовно вирішить усі ваші проблеми.
02 Березня 2018, 22:53
Ви всі сєпари, вам газ треба весь відключити і світло. І лікарні позакривати, і школи. Слава Україні! Побратимам з піндостану слава! Хай живе внучка доктора Менгеле - Уляна Супрун!
02 Березня 2018, 22:53
д..л то чия машина петіна чи гансова
02 Березня 2018, 23:03
Яка економія в білий день 18.00 по всьому місті горять світильники
02 Березня 2018, 23:05
СМІХ ТАЙ ГОДІ В ЄВРОПІ ГАЗ КУПУЮТЬ ОЦЕ НАШМІШИЛИ НАМИЛИЛИ УКРАЇНЦЯМ ОДНЕ МІСЦЕ А ТІ РАДІ СТАРАТИСЯ ГАЗ ТО РУСКІЙ ГАЗПРОМОВСКІЙ <br/>СМІХ А НАФТОГАЗ УКРАЇНСКІЙ КУДИ ДІВАЮТЬ ОЦЕ ПИТАННЯ ???<br/>ВІДПОВІДЬ ЯК ЗАВЖИ !!!! НЕМА МИШІ З'ЇЛИ
02 Березня 2018, 23:07
шо куриш здай точку
02 Березня 2018, 23:08
ТО ВСЕ ТРАМП ГАЗ ВІДРІЗАВ
02 Березня 2018, 23:09
НІ ТО ВСЕ ПУТІН МАСКАЛЬ ДУПУ ГРІЄ З ЯНИКОМ В РОСТОВІ
03 Березня 2018, 01:54
Кацапська педерація стала менше газу подавати в європейські країни - знизила тиск і знизився потік. Європа звичайно ж стане відмовлятися від педеративного газу, знайде альтернативу. Педерація вкотре сама себе переграла. А в Україні свого газу вистачає. ПРИЙДЕТЬСЯ РОЗКОНСЕРВОВУВАТИСЬ І ДОБУВАТИ...
03 Березня 2018, 02:29
гунчик і президент і вся рать мазутом мозга мажуть дибіли
03 Березня 2018, 13:58
Нещодавно Гройсман по ящику заявив, що газ подешевшає. Значить, має подорожчати! Якщо врахувати закон Клапейрона, то собівартість газу (НИЗЬКОГО ТИСКУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ) без витрат на транспортування до кінцевого споживача становить орієнтовно 6 копійок за 1 куб. м. А тому тариф для населення - 6,2 грн. за 1 куб. м. призводить до катастрофічних збитків для держави в особі офшорних гаманців олігархів.<br/>Ось і скористалися недолугим істеричним випадом кацапського газпрому, щоб &quot;обгрунтувати&quot; необхідність омріяної олігархами ціни в 12 грн. за 1 куб. м. Є попит на газ, населенню впаримо, що є дефіцит, за видобування свого газу язика прикусимо... Ростіть, тарифи, як на дріжджах, до хмар і вище...
04 Березня 2018, 22:31
Раби, прикручуйте газ. Зате керівник Нафтогазу. Коболєв отримує по два з лишнім мільйони в місяць зарплату, і після &quot;перемоги&quot; в Стокгольмі виписав собі ще премію 20 000 000 грн. Не вірите? Почитайте українські новини.