За дев'ять місяців 2023 року у Ковелі виділили 33,4 мільйона гривень на потреби військових

21 Вересня 2023, 12:43
«Військовий ПДФО» у Ковелі 861
«Військовий ПДФО» у Ковелі

Міський голова Ковеля Ігор Чайка відреагував на те, що у громад хочуть забрати «військовий ПДФО» у держбюджет.

У своєму дописі у фейсбук міський голова розповів про те, як у Ковелі витрачають «військовий ПДФО» на власне потреби захисників.

Варто зазначити, що «військовий» податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — податок, який держава сплачує за військових. Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет, оскільки останні не можуть ефективно їх витратити.

«Друзі! В контексті публічних дискусій з приводу правильності використання військового ПДФО, вважаю за потрібне повідомити, що з 51,2 мільйона гривень, які ми отримали в цьому році від оподаткування грошового забезпечення військових та силовиків (на 1.09.23 р.), понад 65 відсотків цієї суми — 33,4 мільйона гривень вже виділено на потреби Сил оборони», – пише Ігор Чайка.

Він додає, що Ковельська міська територіальна громада з перших днів повномасштабного вторгнення росіян в Україну системно допомагає та підтримує українську армію. За минулий, 2022 рік, на ці потреби у місті виділили майже 35 мільйонів гривень.

«Системно працюємо на нашу спільну перемогу і цього року. На липневій сесії міської ради для потреб ЗСУ ми скерували 11,5 мільйона гривень. У серпні — ще понад 7 мільйонів. В проєктах рішень чергової 41-ої сесії Ковельської міської ради також передбачено більше 7 мільйонів гривень для закупівлі дронів, двигунів до човнів, спорудження фортифікаційних споруд на кордоні та інших потреб Сил оборони України», – поділився мер.

«Зауважу: усі ці видатки прозорі, за запитами військових та їхніми підтвердженнями. Підтримуємо Збройні Сили Наближаємо нашу перемогу!», – зазначив Ігор Чайка.

 

 
Коментар
08/12/2023 Четвер
07.12.2023