У Ковелі відзначають 505 років з отримання Магдебурзького права

24 Грудня 2023, 15:34
У Ковелі відзначають 505 років з отримання Магдебурзького права 682
У Ковелі відзначають 505 років з отримання Магдебурзького права

Понад п’ять століть тому, 505 років тому, у Різдвяні дні Ковелю було надане Магдебурзьке право.

Важливу подію в історії міста обговорили на дискусійних панелях у Галереї мистецтв. Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.

24 грудня 1518 році своєю грамотою польський король Сигізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто. Тут почали відбуватися ярмарки і торги, запроваджувалось внутрішнє самоврядування. Ковель уже тоді був потужним поселенням, тому й отримав цей королівський привілей — Магдебурзьке право, яке є однією з ознак приналежності до європейського світу.  А закладені ним традиції місцевого самоврядування продовжують діяти й сьогодні.

Це була переломна і дуже важлива сторінка в історії нашого міста, яка дала поштовх для його подальшого розвитку.

«Магдебурзьке право міста Ковеля: сучасний погляд» – тема зустрічі, яка напередодні відбулась у Галереї мистецтв. Її організували управління культури, молоді, спорту та туризму,  управління освіти та Ковельський історичний музей.

У заході взяли участь міський голова Ігор Чайка, його заступники Тарас Яковлев та Наталія Маленицька, депутати міської ради Світлана Верчук, Андрій Мілінчук, історики, науковці, молодь.  Його розпочали театр «10 ряд 10 місце» у супроводі камерного оркестру «Квінта», учні ліцею імені Олени Пчілки, відтворивши  картинки з життя тієї епохи, перенісши учасників розмови у минуле на сотні років тому.

Відбулось кілька дискусійних панелей: «Самоврядування Ковеля в контексті середньовічної історії», «Від Магдебурзького права – до сучасної децентралізації», «Трансформація суспільства: якими ми будемо завтра».

Представники різних поколінь, сфер діяльності поспілкувались, обмінялись думками, поділились своїм баченням щодо  розвитку міста, ролі місцевого самоврядування у нинішній час. Оглянули виставку світлин учасників конкурсу «Ковель з цікавих ракурсів».

 

 

 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром