Спростування фейка: 16-річні юнаки не підлягають мобілізації в Україні

27 Травня 2024, 19:56
Скриншот 1108
Скриншот

Міноборони України не планує мобілізацію 16-річних юнаків. У соціальних мережах і деяких російських та проросійських медіа з’явилася інформація про нібито плани Міністерства оборони України мобілізувати 16-річних юнаків. Однак ці твердження є фейковими і не відповідають дійсності.

«Міністерство оборони України просить керівників навчальних закладів зібрати дані про школярів 2008 року народження. Готується мобілізація юнаків? Досить цікава інформація надходить нібито від міносвіти України. Наскільки стало відомо, військове відомство України вимагає від середньоосвітніх навчальних закладів подати до військкоматів дані про школярів 2008 року народження (16-річні хлопці)…», – таке твердження поширювали телеграм-сміттярки.

Далі у повідомленні фейкоробів стверджувалося, що нібито це робиться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів про ведення реєстру призовників. А також містилися спекуляції, що це може бути підготовкою до мобілізації неповнолітніх на фронт.

Скриншот
Скриншот

Міністерство освіти і науки України днями офіційно спростувало цей пропагандистський вкид:

«Обережно, фейк! Мережею шириться лист, який нібито був підписаний заступником міністра освіти і науки України, де зазначено, що МОН спільно з Міноборони просять керівників закладів освіти зібрати дані про школярів 2008 року народження… Це фейк. Міністерство НЕ надсилало листа з таким змістом».

Спростування від МОН
Спростування від МОН

МОН наголосило, що ворог навмисне проводить інформаційні операції, тому закликало перевіряти інформацію з офіційних джерел і «дбати про медіагігієну».

ВИСНОВОК

Розповсюджене твердження у російських телеграм-каналах про мобілізацію в Україні 16-річних хлопців є цілковитою дезінформацією і брехнею, адже українська влада не збирається мобілізовувати неповнолітніх юнаків до армії. Роспропаганда намагається таким чином дестабілізувати ситуацію в Україні, залякати мирне населення та зумовити зрив мобілізаційних процесів.

Матеріал підготовлено в рамах проєктної співпраці з проєктом з протидії дезінформації «БезБрехні».

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024