Кричевичівське водосховище через суд повернули у державну власність

10 Червня 2024, 17:11
Кричевичівське водосховище через суд повернули у державну власність 1346
Кричевичівське водосховище через суд повернули у державну власність

Прокурори домоглися повернення державі Кричевичівського водосховища вартістю 192 мільйони гривень та знесення понад півсотні незаконно встановлених поряд із ним споруд.

Прокурори Ковельської окружної прокуратури відстояли у судах всіх інстанцій свою позицію щодо звільнення та повернення суб'єктом господарювання державі земельної ділянки водного фонду з розташованим на ній водосховищем загальнодержавного значення. Про це інформують на сайті Волинської обласної прокуратури.

Нагадаємо, прокурори звернулися до суду, з'ясувавши, що господарське товариство незаконно, за відсутності належних правовстановлюючих документів – договорів оренди земельної ділянки водного фонду та водного об’єкта, договорів про спільну діяльність, на здійснення біологічної меліорації тощо –  використовує Кричевичівське водосховище площею 51 га та вартістю 192 мільйони гривень у Ковельському районі.

При цьому підприємство ще і розмістило на гідротехнічних спорудах понад півсотні тимчасових споруд без будь-якого погодження та дозволу та пропонує споживачам платні послуги.

Господарський суд Волинської області задоволив позов прокуратури частково – зобов'язавши суб'єкт господарювання повернути державі земельну ділянку із водосховищем.

Прокурори ж у судах апеляційної та касаційної інстанції наполягали і на знесенні тимчасових споруд.

Днями Північно-західний апеляційний господарський суд поставив крапку у цій справі – зобов'язавши господарське товариство не лиш повернути ділянку, а і звільнити її від незаконно встановлених споруд.

Рішення суду набрало законної сили.

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024