Віра та Микола Лисаки з села Грушівка відсвяткували 65 років сімейного життя

11 Червня 2024, 14:06
Віра та Микола Лисаки з села Грушівка 372
Віра та Микола Лисаки з села Грушівка

Віра та Микола Лисаки з села Грушівка Ковельського району відсвяткували «залізне весілля» — 65 років сімейного життя.

Подружжя Лисаків є парою, яка найдовше прожила у шлюбі в Колодяжненській громаді. Про це для телевізійного сюжету Суспільного розповів селищний голова Віталій Кашик. З його слів, у громаді є ще чотири пари, які живуть після весілля понад 60 років разом.

 

Історія знайомства

Віра та Микола мешкали в одному селі Грушівка, де у 1957 році й познайомилися. За два роки пара одружилася та повінчалася у сусідньому селі. Весілля було невеликим — на 10 людей.

«Любили, зустрічалися. Дід бабу любив, баба діда любила», — каже Микола Лисак.

«Нас на самоскид кинули, в Рокитницю завезли. Отаке наше весілля було. Не так, як тепер. Отак сядеш, згадаєш. Здається, коли воно все пройшло», — говорить Віра Лисак.

«Усе робили разом»

Після одруження у Лисаків народилося чотири доньки. За слів жінки, довелося важко і багато працювати, аби прогодувати сім’ю. Віра Адамівна працювала у колгоспі, а Микола Кіндратович мав понад 80 вуликів та доглядав власну пасіку.

Сімейне життя було важким і повним турбот, але усі хатні справи робили разом.

«Микола на городі мені помагав, ми картоплю разом копали. Хазяйство теж тримали, бо як виживеш», – каже жінка.

«У сім’ї повинна повага бути й любов»

Миколі Кіндратовичу зараз 91 рік, 14 років тому переніс інсульт, зараз практично не ходить. Вірі Адамівні – 85, теж має проблеми з артеріальним тиском. Зізнається: здоров’я та сил, як раніше, уже немає, тому корову та коня продали. У господарці — лише кури та пес.

Секрету міцних та тривалих стосунків, каже подружжя, немає. 

«У сім'ї повинна повага бути й любов: одне одного любити, одне одному уступати. Рішали все разом, але грішми керувала я, як дружина», — розповідає Віра Лисак.

«Батьки мої були доброзичливі. В них можна було побачити ту любов, ласку, доброту», — говорить старша донька Ольга Миколаївна, яка доглядає зараз батьків.

У подружжя Лисаків, які прожили у шлюбі 65 років, 5 внуків та 13 правнуків. Віра та Микола мріють дочекатися праправнуків та мирного неба.

«Щоб прожити трохи ще, а скільки дасть Господь, ніхто не знає. Своїй сім'ї: щоб спокій був. І всім бажаю, щоб були мир і перемога в нашій Україні», — каже жінка. 

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024