У Ковелі театр «10 ряд 10 місце» показав «Кассандру» Лесі Українки

12 Червня 2024, 15:26
У Ковелі театр «10 ряд 10 місце» показав «Кассандру» Лесі Українки 758
У Ковелі театр «10 ряд 10 місце» показав «Кассандру» Лесі Українки

Актори ковельського театру «10 ряд 10 місце» представили «Кассандру» – трагедію в античному стилі за мотивами однойменної драматичної поеми Лесі Українки. 

Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.

За основу сюжету авторка взяла давньогрецький міф про Трою та, зокрема, про віщунку Кассандру, яка пророчила загибель міста, проте ніхто не дослухався до її слів. Сучасна письменниця й науковець Оксана Забужко вважає, що актуальнішого для України твору годі віднайти в усій сучасній світовій літературі.

Вибух емоцій і нескінченні овації – це все завдяки режисерській майстерності керівниці театру Альони Малюги-Мельникової, професійній грі акторів, красивим костюмам, бездоганним декораціям, продуманому світлу та звуку. Усе це викликає захоплення, повагу, проймає гордість, що Ковель має такий театр.

«Ми довго йшли до цієї вистави. Вона мала бути у 2022 році, але війна зруйнувала усі плани. Коли ми тоді репетирували, й тепер, багато моментів перегукуються із сьогоденням. Впевнена, хто прийшов на виставу, для себе відкрив іншу Лесю Українку – величну, глибоку, прекрасну. Українська культура – дуже багата, наше мистецтво – достойне, щоб його чули і знали у світі. І мистецтво на часі, і культура на часі», – висловила свої міркування зі сцени режисерка.

За словами керівниці театру, вони бачать свою місію у тому, щоб глядачі збагачувалися на виставах – емоційно, душевно, інтелектуально, духовно.

«Радію, що поруч зі мною йдуть однодумці, які готові до творчого пошуку, експериментів та невтомної праці над собою», – каже вона.

Важливо, що всі вистави є благодійними. Актори грають за донати. Всі зібрані кошти планують спрямувати на потреби ЗСУ.

Попереду ще багато планів і прем’єр, які вражатимуть, захоплюватимуть, викликатимуть дискусії, в які будуть залучені десятки митців та сотні глядачів.

А 14 червня о 18.00 у Народному домі «Просвіта» «10 ряд 10 місце» ще раз зіграє «Кассандру». Приходьте. Відкривайте для себе геніальну Лесю Українку і наш неймовірний, талановитий, самовідданий театр.

 

 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром