Ковель підписав договір про передачу коштів позики на термомодернізацію семи громадських будівель
Ковельська міська рада уклала договір про передачу коштів позики з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та приступає до реалізації субпроєкту «Енергоефективність громадських будівель у Ковелі».
Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.
Термомодернізація семи громадських будівель у Ковелі відбуватиметься у межах реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», що фінансується за рахунок позики Європейського інвестиційного банку. Йдеться про три заклади освіти, три – охорони здоров’я та адмінбудівлю міської ради.
Загальна сума позики становить понад 4,5 мільйона євро. Термін – 20 років з пільговим періодом 5 років.
Перед поданням заявки на участь у проєкті міська рада детально проаналізувала енергоспоживання у закладах освіти та медицини. Це допомогло визначити, які з них споживають найбільше енергоресурсів та потребують першочергової термомодернізації.
Зрештою, відібрали такі проєкти: капітальний ремонт будівель (термомодернізація) дитсадка №9 «Пролісок», ліцею №7 та ЗЗСО №12; капітальний ремонт фасаду будівель Ковельського МТМО (центральної районної лікарні, клініко-діагностичної лабораторії центральної районної лікарні та пологового будинку); реконструкція адміністративної будівлі міської ради.
«Завдяки комплексу енергоефективних заходів місто зможе, насамперед, зменшити витрати з бюджету на енергоносії, покращити рівень комфорту для відвідувачів цих закладів та суттєво змінити їхній вигляд. Для нас дуже важливо, що ми отримали таку нагоду, і що аж сім об’єктів нашого міста пройшли відбір. Це – один з найкращих показників в Україні», – прокоментував Ковельський міський голова Ігор Чайка.
Довідково:
Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» є рамковою кредитною угодою між Європейським інвестиційним банком та Україною, з яких 200 млн євро було виплачено та перенаправлено на надання термінової підтримки Україні у 2022 році, а решта 100 млн євро – це фінансування, насамперед націлене на малі та середні муніципалітети, місцеві ради та регіональні адміністрації, які досі не мали можливості здійснювати заходи з підвищення енергоефективності. Мета програми – фінансування проєктів термомодернізації громадських будівель, таких як заклади охорони здоров’я, школи, дитячі садки, спортивні та культурні центри, адміністративні будівлі тощо.