День ювенальної превенції: хто займається профілактикою правопорушень серед дітей на Ковельщині

08 Липня 2024, 14:00
День ювенальної превенції: хто займається профілактикою правопорушень серед дітей на Ковельщині 404
День ювенальної превенції: хто займається профілактикою правопорушень серед дітей на Ковельщині

В Україні 8 липня відзначають День ювенальної превенції. Ювенальна поліція – це про захист прав дітей. Ювенальні поліцейські – це правоохоронці, які постійно працюють з дітьми, відвідують їх в навчальних закладах і таборах, підтримують та допомагають.

З цієї нагоди Район.Ковель розповідає про ювенальну поліцейську Ковельського районного управління поліції Яніну Соколюк.

«Ще в дитинстві я з захопленням дивилась на поліцейських, які віддано несуть службу на благо нашої країни. Бути правоохоронницею для мене – це найкраща професія, яка вимагає бути стійкою, самовідданою задля допомоги людям. Якщо мене запитати, чи хочу я обрати іншу професію, моя відповідь буде – категорично «ні». Роботу за напрямом ювенальної превенції я обрала тому, що я люблю дітей, а також робота в ювенальній превенції – це постійна профілактична робота з дітьми задля запобігання правопорушень у підлітковому середовищі», – каже жінка про обрану професію. 

Читайте також: Допомагати дітям і батькам: Надія Рудюк з Луцька розповіла про роботу ювенальної превенції

 

Правоохоронниця уже шість років несе службу в ювенальній поліції та обслуговує кілька громад на Ковельщині.

«В ювенальній превенції я з 2018 року. Обслуговую територію Любомльської, Вишнівської, Рівненської та Головненської територіальних громад загальною площею 1 481 метрів квадратних з кількістю дитячого населення понад 8 тисяч дітей», – розповідає Яніна.

Ювенальна поліцейська має багато обов'язків.

«Я з великим задоволенням захищаю права та інтереси дітей, запобігаю і протидію правопорушенням щодо дітей і з їх боку, займаюсь розшуком зниклих дітей та боротьбою з домашнім насильством. Також проведення профілактичних заходів серед учнів у навчальних закладах (на моїй території їх 35) є моєю щоденною роботою», – зазначає вона.

Читайте також: Ми – друзі для дітей: начальниця ювенальних поліцейських у Володимирі розповіла про свою роботу

За словами Яніни, рівень вчинення булінгу на Ковельщині протягом 2024 року значно знизився. Під час профілактичних занять дітей попереджають і про небезпеку наркотиків, та наразі такої гострої проблеми у навчальних закладах немає.

«Протягом моєї служби випадків, пов'язаних із наркотиками за участю неповнолітніх, не було. Однак профілактичну роботу в навчальних закладах проводимо на постійній основі. Моє завдання – запобігати вчиненню правопорушень, як адміністративних, так і кримінальних», – зазначає Яніна Соколюк. 

Читайте також: Наставники, психологи та друзі для дітей: як працює ювенальна поліція Камінь-Каширського району

З досвіду роботи з дітьми, ювенальна поліцейська радить батькам контролювати їхнє перебування в гаджетах, адже це одне із джерел, яке може спонукати дітей до правопорушень або призводити до небезпечних ситуацій.

«Проблема дітей 21 століття, на мою думку, це гаджети (мобільні телефони зокрема). Діти так привʼязались до них, що починають жити віртуальним світом, віддаляючись від реальності. Заводять собі в соціальних мережах сумнівних друзів, шукають підзаробіток, однак не задумуються, що це все може призвести до негативних наслідків. Тому моя порада батькам, щоб вони слідкували за безпекою дітей, певним чином контролювали їхнє перебування в гаджетах, більше займали дітей активностями, особливо в період канікул», – застерігла ювенальна поліцейська Ковельського районного управління поліції Яніна Соколюк.

Така турбота про дітей підрозділами Національної поліції дає відчуття безпеки дітям, і що вони не залишаються сам на сам зі своїми проблемами. 

Інтернет-видання Район.Ковель щиро вітає з Днем працівника ювенальної превенції. Ваш великий досвід і глибокі професійні знання поєднуються з почуттям відповідальності за безпеку дітей!

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром