У селі Білин мешканці виступили проти будівництва нової свиноферми

09 Липня 2024, 15:41
У селі Білин мешканці виступили проти будівництва нової свиноферми 469
У селі Білин мешканці виступили проти будівництва нової свиноферми

Будівництво нової свиноферми розглядали на громадських слуханнях у селі Білин Ковельської громади. 

В актовій залі місцевої школи зібралися понад 300 місцевих мешканців. Про це у сюжеті Суспільного розповів староста села Петро Бородій.

Місцева мешканка Валентина Мазурок, яка прийшла на громадські слухання, розповідає, що жителі села Білин проти будівництва нового свинокомплексу неподалік села.

«Є досвід Любомльського району, Володимирської громади, ми не хочемо допустити», – каже вона.

За словами місцевого жителя Петра, у селі зібрали 540 підписів проти будівництва свиноферми. 

«Розповідають, що це має бути мегакомплекс, усе буде ідеально. Але ми всі в селі живемо, знаємо, як вирощуються свині: сморід», — каже чоловік.

Представниця ініціативної групи місцевих жителів, які проти будівництва ферми, Галина Грушецька розповідає: торік у листопаді депутати дали дозвіл на розробку проєкту для будівництва свиноферми у селі Білин.

«Вони тоді ще мали запитати нас, чи хочемо ми цей свинокомплекс чи ні. У цьому звіті ми побачили, що будуть викиди. Написали, що 41 чинник, що зовсім немає проблем для екології, сім пунктів є, але можна щорічний моніторинг зробити. Хто буде цей моніторинг?», — говорить Галина Грушецька.

Зрештою на громадських слуханнях у залі зареєструвалися 324 місцевих жителі. Усі одноголосно, за словами старости села, проголосували проти розміщення свинокомплексу у селі Білин.

 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром