Ковельський владика проти надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

28 Червня 2018, 09:21
6351

Архієреї Української Православної Церкви, які взяли участь у архієрейській нараді у Києво-Печерській лаврі, проти надання автокефалії.

Нарада відбулася 25 червня, – повідомляє синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Нарада відбувалася під головуванням предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія. На ній обговорили ситуацію, що склалася внаслідок поширення інформації про готовність Константинопольської Православної Церкви надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні та можливість легалізації українських розкольників, – йдеться у повідомленні.

Заслухавши повідомлення про зустріч владик УПЦ з Вселенським Патріархом, було ухвалено заяву.

«Наявний канонічний статус є цілком достатній для того, щоб Українська Православна Церква плідно звершувала свою місію серед народу України. Спроби змінити цей статус призведуть лише до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. До того ж, ці спроби не вилікують, а лише поглиблять розкол як в Українському Православ’ї, так і в українському суспільстві загалом», – йдеться в заяві.

За неї проголосували одноголосно. Серед тих, хто постави свої підписи, – й волинські владики Володимир, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський, та Нафанаїл, єпископ Волинський і Луцький.

Коментарі
28 Червня 2018, 12:28
Владика не вирішує. Вирішує народ. А рабу воля не потрібна.
28 Червня 2018, 12:38
З яких пір у офіцерів фсб кацапської педерації зявилося звання "владика"? Це вище майора чи нижче плінтуса?
28 Червня 2018, 12:53
Філарет такий самий фсбшник. У Москву не впустили, знайшов свою нішу тут.
28 Червня 2018, 13:09
Правда? Народ щось ще вирішує? До х... навирішували на Майдані, що до влади прийшли ще більші злодюги, ніж були, до того ж явні вороги країни та її народу?<br/> А в церковних справах народ ТОЧНо вже нічого не вирішує. Це питання лише самої церкви. Не подобається - не ходіть, моліться в конюшні чи не моліться зовсім, але церковний украл так званим народом не вирішується.
28 Червня 2018, 13:21
До попереднього. В точку! Респект,
28 Червня 2018, 13:27
Тільки помилки механічні свої виправте - а то - може хтось так пожартував. Може - Ви, пане)))
28 Червня 2018, 13:28
Смішно.
28 Червня 2018, 13:29
Церковний украл. Ну це ... прямо....
28 Червня 2018, 13:44
«Каждый изложил своё видение о ситуации в Украине, – рассказал митр. Антоний. – Святейший Патриарх Варфоломей сказал, что не желает вмешиваться в дела УПЦ (выделено здесь и далее мной, – Д.С.), он как считал, так и считает, что на Украине только одна каноническая церковь, все другие организации, которые называют себя церквями, не признаются – это раскольнические группировки. Ещё раз было подчеркнуто, что на бывшего митрополита Киевского Филарета, который возглавляет т.н. «Киевский Патриархат» они смотрят как на человека, который учинил раскол.<br/><br/><br/>Владыка Антоний отметил, что в поисках «лекарств, которые могут исцелить раскол» следует действовать настолько тактично, чтобы «не сотворить ещё одно разделение или загнали часть верующих вообще в катакомбы»: «Мы также сказали, что если на Украине будет существовать “параллельная каноническая структура”, то не то что в ближайшем будущем, но вообще можно забыть про “единую украинскую православную церковь”. Он подчеркнул, что красной нитью в речах представителей УПЦ (МП) был термин «ответственность»: «Ответственность и Константинопольского патриарха, который возглавляет Церковь, от которой Киев получил крещение, ответственность нас, служащих на Украине. И это решение должно быть общим решением всех Поместных Православных Церквей». Разумеется, имелось, в виду, что в первую очередь – правящей для УПЦ (МП) Русской православной церкви.<br/><br/><br/>«Нас всех в течение последнего месяца заверяли, что томос о даровании автокефалии уже существует, – напомнил митрополит о разного говорунах. – Но иерархи Константинополя откровенно сказали: “Тот, кто говорит, что томос уже готов, работает против Константинопольского патриархата”. То есть, много обмана в нашем информационном пространстве».<br/><br/><br/>Последним, кстати – накануне визита делегации УПЦ (МП) в Стамбул – в информационное пространство автофекально пукнул фантастический Климкин. Но зацените логику сего цицеронища: «Решение на самом деле есть. Оно будет обсуждаться и приниматься синодом («решение есть и будет приниматься» – это как?!! – Д.С.), потом будет процесс формирования единой церкви… и, в конце концов, этот томос будет передан новой церкви». Т.е., по Климкину, томос уже есть для того, чего ещё нет! Такое вот «національно-свідоме розуміння» логики церковно-правовых решений. Отсюда и полная уверенность в том, что «Вселенскому патриарху для принятия решения не нужно формальное согласие церквей. Он есть патриарх (а предстоятели остальных церквей, значит, просто дьячки на подхвате, – Д.С.), он есть патриарх от Бога (даже боюсь предположить, от кого в таком случае, скажем, патриарх Иерусалимский, папа Александрийский или католикос Грузинский, – Д.С.)». Но главное, уникум наш дипломатический в который раз проболтался: «Для нас в этом томосе, конечно же, есть политика (ага, а как клеймили «политическое православие» противников автокефалии, – Д.С.). Конечно, это путь к дальнейшей незалежности… У нас есть реальный шанс именно сейчас и это фантастически важно для Украины… касательно нашей гидности в отношении нас самих. И я уверен, что так и будет!»
28 Червня 2018, 13:45
Бояться попи владу втратити і все, думають не про людей а про себе. Керуються вказівками з Москви.<br/> Бойкот російській церкві!!!!!!! Люди можуть це змінити....
28 Червня 2018, 13:53
Казали ... - чорнила Томосу про автокефалію загальноукранської церкви уже сохнуть... Невже - неправда? А то, я вже хотіла засумніватися у тисячолітніх вікопомниках СБР - Служби Безпеки Русі. шутка))))
28 Червня 2018, 14:02
Покайтесь, безбожники бандерівські. ПАокайтесь і повертайтесь в лоно канонічної церкви. Бог прийме ваші розкаяння і прийме в свої обійми. Якщо вже ви такі правильні, то чому не вимагаєте, щоб УГКЦ теж не підпорядковувалась Риму, а мала свого розкольника в Києві? там же ж гроші теж ідуть в Рим, а не залишаються в Україні.
28 Червня 2018, 14:09
Риму наші копійки не потрібні. Так само, як і Москві. А ви - думайте, панове. Це ж так вас треба зараз усіх називати?
28 Червня 2018, 14:45
Гарна стаття - переклади. Ми ж - українці.
28 Червня 2018, 14:48
А яка влада у попів? От, просто цікаво?
28 Червня 2018, 14:50
@ &quot;не грішіть- бандерлоги&quot;<br/>В Україні, україньска мова - к@ц@пска у к@ц@пстані. <br/>Так що - НЕ ГРІШІТ катсапенФОЛЬК.
28 Червня 2018, 15:12
&quot;«Наявний канонічний статус є цілком достатній для того, щоб Українська Православна Церква плідно звершувала свою місію серед народу України. Спроби змінити цей статус призведуть лише до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. До того ж, ці спроби не вилікують, а лише поглиблять розкол як в Українському Православ’ї, так і в українському суспільстві загалом», – йдеться в заяві.&quot; Цеж підрострільна стаття !!!
28 Червня 2018, 15:32
ЧОГО САМЕ ДО МОСКОВСЬКОЇ ЦЕРКВИ ТЯГОТІЄ ОДНОРУКА ВІДЬМА ТА ЇЇ СПОДВИЖНИКИ
28 Червня 2018, 15:37
Давно пора розчистити москальсько відьмовські авгієві стайні...
28 Червня 2018, 15:43
Відьми спиртяка цигарки то все Гундяєв та Московський патріархат контролює на Україні
28 Червня 2018, 15:46
Люблять московські попи грошики дармові
28 Червня 2018, 16:00
То вже може московські попи не будуть торгувати цигарками на теренах України
28 Червня 2018, 16:01
А Баба Яга проти
28 Червня 2018, 16:10
Скільки ще можна жувати сторінки демократичної преси Росії періоду кінця 90-тих про цигарки та всяку іншу дурку? Та вже якийсь новий компромат шукайте проти Гундяєва на українських теренах) Тим більше, його тут давно нема, по суті.
28 Червня 2018, 16:26
Дух відьмацький з московії лишився
28 Червня 2018, 17:11
«Кожен виклав своє бачення про ситуацію в Україні, - розповів митр. Антоній. - Святіший Патріарх Варфоломій сказав, що не бажає втручатися в справи УПЦ (виділено тут і далі мною, - Д.С.), він вважав, так і вважає, що на Україні тільки одна канонічна церква, всі інші організації, які називають себе церквами, не визнаються - це розкольницькі угруповання. Ще раз було підкреслено, що на колишнього митрополита Київського Філарета, який очолює т.зв. «Київський Патріархат» вони дивляться як на людину, яка вчинив розкол.<br/><br/><br/>Владика Антоній зазначив, що в пошуках «ліків, які можуть зцілити розкол» слід діяти настільки тактовно, щоб «не створити ще один поділ або загнали частина віруючих взагалі в катакомби»: «Ми також сказали, що якщо в Україні буде існувати&quot; паралельна канонічна структура &quot;, то не те що в найближчому майбутньому, але взагалі можна забути про&quot; єдину українську православну церкву &quot;. Він підкреслив, що червоною ниткою в промовах представників УПЦ (МП) був термін «відповідальність»: «Відповідальність і Константинопольського патріарха, який очолює Церкву, від якої Київ отримав хрещення, відповідальність нас, службовців на Україні. І це рішення має бути спільним рішенням всіх Помісних Православних Церков ». Зрозуміло, було, на увазі, що в першу чергу - правлячої для УПЦ (МП) Російської православної церкви.<br/><br/><br/>«Нас всіх протягом останнього місяця запевняли, що томос про дарування автокефалії вже існує, - нагадав митрополит про різного Говорун. - Але ієрархи Константинополя відверто сказали: &quot;Той, хто говорить, що томос вже готовий, працює проти Константинопольського патріархату&quot;. Тобто, багато обману в нашому інформаційному просторі ».<br/><br/><br/>Останнім, до речі - напередодні візиту делегації УПЦ (МП) в Стамбул - в інформаційний простір автофекально пукнув фантастичний Клімкін. Але зацените логіку цього ціцероніща: «Рішення насправді є. Воно буде обговорюватися і прийматися синодом ( «рішення є і буде прийматися» - це як? !! - Д.С.), потім буде процес формування єдиної церкви ... і, врешті-решт, цей томос буде переданий нової церкви ». Тобто, по Климкіну, томос вже є для того, чого ще немає! Таке ось «національно-свідоме розуміння» логіки церковно-правових рішень. Звідси і повна впевненість в тому, що «Вселенського патріарха для прийняття рішення не потрібно формальну згоду церков. Він є патріарх (а предстоятелі інших церков, значить, просто дяки на підхваті, - Д.С.), він є патріарх від Бога (навіть боюся припустити, від кого в такому випадку, скажімо, патріарх Єрусалимський, тато Олександрійський або католікос Грузинський, - Д.С.) ». Але головне, унікум наш дипломатичний вкотре проговорився: «Для нас в цьому томосі, звичайно ж, є політика (ага, а як таврували« політичне православ'я »супротивників автокефалії, - Д.С.). Звичайно, це шлях до подальшої незалежності ... У нас є реальний шанс саме зараз і це фантастично важливо для України ... щодо нашої гідности щодо нас самих. І я впевнений, що так і буде! »
28 Червня 2018, 17:12
&quot;Jeder hat seine Sicht auf die Situation in der Ukraine dargelegt&quot;, sagte Metropolit Mitrofan. Anthony. - Seine Heiligkeit Patriarch Bartholomäus sagte, dass er nicht in die Angelegenheiten der UOC (Schwerpunkt im Folgenden mich - DS) stören würde, fühlte er sich wie, und glaubt, dass die Ukraine nur eine kanonische Kirche, alle anderen Organisationen, die sich selbst nennen Kirchen werden nicht erkannt - das sind schismatische Gruppen. Wieder einmal wurde betont, dass der ehemalige Metropolit von Kiew Philaret, der die sogenannte. &quot;Das Kiewer Patriarchat&quot; sehen sie aus wie eine Person, die eine Spaltung gemacht hat.<br/><br/><br/>Erzbischof Anthony stellte fest, dass für „Medikamente, die den Riss heilen können“ in der Suche sollte so taktvoll handeln „nicht eine weitere Aufteilung zu erstellen oder angetriebenen Teil der Gläubigen im Allgemeinen in den Katakomben“: „Wir haben auch gesagt, dass, wenn die Ukraine wird eine sein“ parallel kanonische Struktur, &quot;dann nicht in naher Zukunft, aber im Allgemeinen können Sie die&quot; vereinigte ukrainische orthodoxe Kirche vergessen. &quot; Er betonte, dass der rote Faden in den Reden der Vertreter der UOC (MP) der Begriff „Verantwortung“ war: „Die Verantwortung und den Patriarch von Konstantinopel, der die Kirche leitet, aus denen Kiew getauft wurde, haben wir die Verantwortung in der Ukraine zu dienen. Und diese Entscheidung muss die gemeinsame Entscheidung aller lokalen orthodoxen Kirchen sein. &quot; Natürlich hatte er in erster Linie im Sinne - für die Entscheidung des UOC (MP), die russisch-orthodoxen Kirche.<br/><br/><br/>„Wir sind alle im letzten Monat versichert, dass die Gewährung von Autokephalie Tomos bereits vorhanden - Metropolitan über die verschiedenen Sprecher erinnerte. - Aber die Bischöfe von Konstantinopel offen gesagt: „Wer sagt, dass das Tome bereit ist, gegen das Patriarchat von Konstantinopel zu arbeiten.“ Das heißt, es gibt viel Betrug in unserem Informationsraum. &quot;<br/><br/><br/>Die letzten, nebenbei gesagt - am Vorabend des Besuchs der Delegation der UOC (MP) in Istanbul - im Informationsraum avtofekalno gefurzt fantastischen Klimkin. Aber schauen Sie sich die Logik dieses Cicerons an: &quot;Es gibt wirklich eine Lösung. Es wird von der Synode diskutiert und verabschiedet werden ( „Entscheidung ist, und, genommen wird“ - es ist wie !! - DS), dann wird es die Bildung einer einheitlichen Kirche sein ... und am Ende dieses Tomos wird eine neue Kirche gegeben &quot;. Dh laut Klimkin ist Tomos schon da für was noch nicht ist! Das ist das &quot;nationalreligiöse Prinzip&quot; der Logik kirchlicher Rechtsentscheidungen. Daher die völlige Gewissheit, dass &quot;der Ökumenische Patriarch keine formelle Zustimmung der Kirchen braucht, um eine Entscheidung zu treffen. Er ist der Patriarch (als Primas von anderen Kirchen, dann einfach Diakone in den Flügeln - DS), er ist der Patriarch von Gott (sogar Angst, von jemandem zu übernehmen in einem solchen Fall zum Beispiel, der Patriarch von Jerusalem, Papst von Alexandria und Katholikos von Georgien, - DS) ». Aber am wichtigsten ist, unsere einzigartige diplomatische wieder ausplaudern: „Für uns ist diese Tomos, natürlich, ist die Politik der (uh-huh, sondern als Marke“ politische Orthodoxie „Gegner Autokephalie - DS). Natürlich ist dies der Weg Nezalezhnosti zu fördern ... Wir haben jetzt eine echte Chance, und es ist fantastisch ... ist es für die Ukraine in Bezug auf unsere gidnosti gegen uns wichtig. Und ich bin mir sicher, dass es so sein wird! &quot;
28 Червня 2018, 17:17
Знову нацсріоти хохляцькі бомбять в коментах? Руки геть від нашої церкви хохли задрипані! Український народ сам обере в яку церкву ним ходити і молитися, а не ви, бандерлогі!
28 Червня 2018, 18:14
Упокой Господі всіх москальських сеперів у рясах від Гундяєва!!!
28 Червня 2018, 19:03
ти не маєш права навіть звертатись до господа разом зі своїм Феофаном, чи як його там. Анафему ніхто не відміняв. Він казав, якщо дадуть томос, то автоматично з нього зніметься анафема. По перше це маячня ідіота, по друге якщо його таки визнали розкольником, то ті хто йде з ним автоматично предаються анафемі. Ви не маєте права навіть дивитись в бік церкви, не то що переступати їїпоріг, чи вимовляти слово БОГ. Слуги диявола нещасні.
28 Червня 2018, 19:30
Перестаньте погані москалі плюватися ядовитою путіновською отрутою.За кожного вбитого нашого хлопця на сході з благословіння Гундяєва вас чекає вічне пекло!!!
28 Червня 2018, 19:43
На Лису гору вас московські підстилки до ромів.
28 Червня 2018, 19:45
Скільки ви погані москалі з різними яничарами в різний спосіб будете роздирати Україну
28 Червня 2018, 19:47
А жидівською зможеш?
28 Червня 2018, 20:24
&quot;אַלעמען געלייגט אויס זיין זעאונג פון די סיטואַציע אין אוקריינא,&quot; האט מעטראָפּאָליטאַן מיטראָפאַן געזאגט. אַנטאַני. - זיין האָלינעסס פּאַטריאַרטש בר האט געזאגט אַז ער וואָלט ניט אַרייַנמישנ זיך אין די ענינים פון די ואָק (טראָפּ הערעינאַפטער מיר - דס), ער פּעלץ ווי, און גלויבט אַז אוקריינא איז בלויז איין קאַנאַנאַקאַל קירך, אַלע די אנדערע אָרגאַנאַזיישאַנז אַז רופן זיך קהילות, זענען נישט דערקענט - די סקיסמאַטיק גרופּעס. אַמאָל ווידער עס איז געווען אונטערגעשטראכן אַז אין די ערשטע מעטראָפּאָליטאַן פילאַרעט פון קיִעוו, וואס קעפּ די אַזוי-גערופֿן &quot;די קייוו פּאַטריאַרטשאַטע&quot; זיי קוקן ווי אַ מענטש וואס געמאכט אַ שפּאַלטן.<br/><br/><br/>אַרטשבישאָפּ אַנטאַני אנגעוויזן אַז אין דער זוכן פֿאַר &quot;דרוגס אַז קענען היילן די שפּאַלט&quot; זאָל שפּילן אַזוי טאַקטפוללי, &quot;ניט צו שאַפֿן איינער מער אָפּטייל אָדער געטריבן אַ טייל פֿון דער געטרייַ אין אַלגעמיין אין די קאַטאַקאָומז&quot;: &quot;מיר האָבן אויך געזאגט אַז אויב די אוקריינא וועט זיין אַ&quot; פּאַראַלעל קאַנאַנאַקאַל סטרוקטור, &quot;דעמאָלט נישט אין דעם לעבן צוקונפֿט, אָבער בכלל איר קענען פאַרגעסן וועגן די&quot; פֿאַראייניקטע אוקרייניש ארטאדאקס קהילה. &quot; ער סטרעסט אַז דער פּראָסט פאָדעם אין די רעדעס פון די טרעגערס פון די ואָק (מפּ) איז געווען דער טערמין &quot;פֿאַראַנטוואָרטלעכקייט&quot;: &quot;די פֿאַראַנטוואָרטלעכקייט און די פּייטריאַרק פון קאָנסטאַנטינאָפּלע, וואס קעפּ די קהילה, פון וואָס קיִעוו איז געווען באַפּטייזד, מיר האָבן די פֿאַראַנטוואָרטלעכקייט פון געדינט אין די אוקריינא. און דאָס באַשלוס מוזן זיין דער פּראָסט באַשלוס פון אַלע די לאקאלע ארטאדאקס טשורטשעס. &quot; פון קורס, ער האט אין גייַסט אין דער ערשטער אָרט - פֿאַר די פּסאַק פון די ואָק (מפּ), די רוסישע ארטאדאקס קהילה.<br/><br/><br/>&quot;מיר זענען אַלע אין די לעצטע חודש אַשורד אַז די גראַנינג פון אַוטאָסעפאַלי טאָמאָס שוין יגזיסץ - מעטראָפּאָליטאַן רימיינדיד וועגן פאַרשידענע טאַלקערס. - אבער די בישאַפּס פון קאָנסטאַנטינאָפּלע אָפּענלי האט געזאגט: &quot;ווער עס יז וואס זאגט אַז די טאָמעי איז גרייט צו אַרבעטן קעגן די פּאַטריאַרטשאַטע פון ​​קאָנסטאַנטינאָפּלע.&quot; וואָס איז, עס איז אַ פּלאַץ פון אָפּנאַר אין אונדזער אינפֿאָרמאַציע אָרט. &quot;<br/><br/><br/>די לעצטע, דורך די וועג - אויף די ערעוו פון די באַזוכן פון די דעלאַגיישאַן פון די ואָק (מפּ) אין יסטאַנבול - אין די אינפֿאָרמאַציע פּלאַץ אַווטאָפעקאַלנאָ פאַרטעד פאַנטאַסטיש קלימקין. אבער טשעק אויס די לאָגיק פון דעם סערקאָראָן: &quot;עס טאַקע איז אַ לייזונג. עס וועט זיין דיסקאַסט און אנגענומען דורך די סינאָד ( &quot;באַשלוס איז, און וועט אוועקגענומען ווערן,&quot; - עס ס ווי !! - דס), דעמאָלט עס וועט זיין די פאָרמירונג פון אַ וניפיעד קירך ... און אין די סוף, דעם טאָמאָס וועט ווערן געגעבן אַ נייַ קירך. &quot; יאָ, לויט קלימקין, טאָמאָס איז שוין דאָרט פֿאַר וואָס איז נישט נאָך! דאָס איז די &quot;נאַציאָנאַל-רעליגיעזע פּרינציפּ&quot; פון דער לאָגיק פון קירך-לעגאַל דיסיזשאַנז. בכן, די פול בטחון אַז &quot;די עקומעניקאַל פּאַטריאַרטש פֿאַר אַ באַשלוס טוט ניט דאַרפֿן פאָרמאַל צושטימען פון דער קהילה. ער איז דער פּייטריאַרק (ווי פּרימאַטעס פון אנדערע קהילות, דעמאָלט נאָר דעאַקאָנס אין די פֿליגלען - דס), ער איז די פּייטריאַרק פון גאָט (אַפֿילו דערשראָקן צו יבערנעמען פון עמעצער אין אַזאַ אַ פאַל, למשל, די פּייטריאַרק פון ירושלים, פּאָפּע פון ​​אלעקסאנדריע און קאַטהאָליקאָס פון דזשאָרדזשאַ, - דס) ». אבער רובֿ ימפּאָרטאַנטלי, אונדזער יינציק דיפּלאַמאַטיק אַמאָל ווידער שפּיל די בינז: &quot;פֿאַר אונדז, דעם טאָמאָס, פון קורס, איז די פּאָליטיק פון (Uh-כאַ, אָבער ווי אַ בראַנדיד&quot; פּאָליטיש אָרטהאָדאָקסי &quot;קעגנערס אַוטאָסעפאַלי - דס). פון קורס, דעם איז דער וועג צו ווייַטער נעזאַלעזשנאָסטי ... מיר האָבן אַ פאַקטיש געלעגנהייט רעכט איצט און עס ס 'פאַנטאַסטיש ...
28 Червня 2018, 20:27
Я ТЕЖ ВМІЮ РОБИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ПЕРЕКЛАД
28 Червня 2018, 20:34
Гундяєв дозволив московським попам ходити без трусів і трусити яйцями
28 Червня 2018, 21:37
&quot;Патріарх Філарет вже подав до Вселенського Патріарха і Синоду канонічну апеляцію, вважаючи «позбавлення сану та анафему» - не дійсними, бо МП не дотримався канонічної судової процедури і рішення виносив свавільно. Константинопольський Патріархат має повне канонічне право у визначений ним спосіб задовольнити цю апеляцію. І бажання чи не бажання Москви прийняти цей факт - не має жодного значення.<br/><br/>Без відкинення московської анафеми немає ніякого іншого способу з боку Константинополя визнати українських архієреїв, які є поза МП. А без визнання ієрархів та духовенства УПЦ КП і УАПЦ - немає сенсу говорити про автокефалію, адже на базі Московського Патріархату Константинополь не може її проголосити - бо МПвУ автокефалії загалом і від Константинополя зокрема - не хоче.<br/><br/>Тож питання полягає не тільки і не стільки в особі самого Патріарха Філарета, скільки в тому, що без визнання московських анафем щодо нього не дійсними - єдиної Помісної Церкви створити не може ніхто&quot;.
28 Червня 2018, 22:15
А чому Філарет так довго тягнув з апеляцією? Невже тільки зараз здогадався?
28 Червня 2018, 22:25
бо його вже мабуть раз 10 послали у выдповыдне мысце з цыэю апеляцыэю.
28 Червня 2018, 23:33
Як таваріщ Джугашвілі,он же Коба, он же Іванов, на цілющі соловецькі курорти владик всяких. Там би научілі Родіну любіть.
29 Червня 2018, 01:43
Мир вам москалі
29 Червня 2018, 01:47
И вам мир, УКРАИНЦЫ.
29 Червня 2018, 01:53
В кожній державі є своя національна церква і різні секти. В кожній державі є своя рідна державна мова. Так якого біса в Україні повинна бути іноземна церква в якій правлять на мові окупантів. Якщо взяти той же МП, то там не завжди все гаразд було. Патріархат Петро 1 скасував і його більшовики ввели в 1918 році. Практично якщо трішки почитати історію, то московити присвоїли собі КП. А якщо ще глубше копнути і задуматись, а що таке російська мова яка подобається неповноцінним українцям. Це зборисько або набір різних слів з різних мов як такої російської мови не існує в природі. Також як і не було до 1721 року держави Росії. розуміється, що владики тримаються за свої крісла, а Москва за Україну, бо в Україні багато людей ходить в церкву і жертвує грошей, чого нема в Росії. А Боженька у всіх КП і МП один і різниця лише в мові богослужіння і куда йдуть грошові потоки. В КП вони залишаються в Україні, а в МП в Москвабаді. Ось любі мої віряни і вся арифметика.
29 Червня 2018, 01:54
Не Онуфрій приймає рішення, і навіть не Вселенський патріарх. Порох з бандою лапшу на вуха вішає перед виборчою кампанією,, а скакуни і раді новій казочці про великих шумероукрів. Хоч би новини трохи читали https://vesti-ukr.com/strana/293496-vrachevat-raskol-pochemu-konstantinopol-postavil-tomos-na-pauzu<br/> Ось така-то х...ня, мої любі малята.
29 Червня 2018, 01:55
Не Онуфрій приймає рішення, і навіть не Вселенський патріарх. Порох з бандою лапшу на вуха вішає перед виборчою кампанією,, а скакуни і раді новій казочці про великих шумероукрів. Хоч би новини трохи читали https://vesti-ukr.com/strana/293496-vrachevat-raskol-pochemu-konstantinopol-postavil-tomos-na-pauzu<br/> Ось така-то х...ня, мої любі малята.
29 Червня 2018, 02:01
То є так... Ми ж то з Вами є свідомі того, же такої нації як москалі не існує зовсім, і мови такої немає... Клоуне, розкажи цю лажу Авакову і тисячам пацанів, які з обох сторін фронту чешуть російською. в основному з щирим українським матом. Якщо ти, гівноїде недовчений, не в курсі, то російська є одною з офіційних мов ООН, на відміну від української. А ти кажеш- не існує. В тебі мізків твоїх рагульських не існує.
29 Червня 2018, 02:30
Недоумок! Хоть трішки читай історію! І там написано, що росіяни склалися з різних єтнічних племен які населяли землі Московького царства. А ці племена ой як не були навіть по морді схожі одне одному! А дякуючи Русі-Україні підчистили свою історію, культуру, хуйло памятника поставив біля Кремля рівноап. князю Володимиру і відразу стали словянами. Князь то Київський був!!! І те що російська мова за останні 300 років отримала поширення це звичайна справа. І не потрібно тут згадувати пацанів на Сході. Ти дрищ нічого не розумієш, а плетеш дурне.
29 Червня 2018, 02:52
Тупінь, в церквах МП правиться старослов'янською, а не російською. Іді0та видно здалеку!
29 Червня 2018, 03:46
Ну й засрали нашому народу мізки шкіряки і Геращенки! Ви хоча б знаєте, з чого почався конфлікт в Донбасі? Чому жителі цих областей відмовилися визнавати майданівську недовладу? І де в цей час були *російські окупанти*? Валиье із хворої голови на здорову.....
29 Червня 2018, 09:35
Коли вже москалі на Україні повиздихають
29 Червня 2018, 09:37
То може Путін зробить долар по вісім
29 Червня 2018, 09:39
Тільки московський патріархат ніякої української церкви
29 Червня 2018, 10:00
Дай, Боже, щоб скоріше виздихали в Україні зомбануті....
29 Червня 2018, 11:04
І що агенти ФСБ РОБЛЯТЬ НА НАШИХ ТЕРЕНАХ.Піду свічечку поставлю швидше того...
29 Червня 2018, 11:05
У МОСКАЛІВ ЧОРНЕ ПІДНЕБІННЯ І СЛЮНА ОТРУЙНА
29 Червня 2018, 12:12
Москалі це як зграя диких собак що бігає по вулицях і кидається на людей
29 Червня 2018, 15:18
Подаруйте тому москальському владиці джипа і нехай не каркає
29 Червня 2018, 15:20
Прозорливому ФСБ ще хатку в східному стилі не добудувало ще й судиться зі мною все скотиняці мало парканів понаставляв
29 Червня 2018, 16:02
Помолімся брати та сестри за грішні душі московських загарбників у рясах нехай Господь зніме пелену з їхніх очей-негоже служити Мамоні
29 Червня 2018, 18:22
Тобі, дурню, не Бог, а хіба нечистий подасть. Якщо москалі в Україні виздихають, як ти просиш, то не лишиться населення. Хіба одні пенсіонери та рагулі, бо решта і так по гейропах сральники миє.
29 Червня 2018, 18:25
Ти помолись краще за свого Філарета і всіх інших розкольників. І не богохульствуй, бо Господь не офтальмолог, щоб знімати пелену з очей. Смішний ти такий... Мабуть, лемко, чи просто інший якийсь рагуль?
29 Червня 2018, 18:32
А яку ти історію маєш на увазі? Ту, де прописана історія великих укрів, що викопали Чорне море і є предками шумерів та будували, перебуваючи на зоробітках в інопланетян, єипетські піраміди? Тоді з тобою ясно.<br/> А як ти назвеш той народ, який дав п...ди Наполеону, що приволік в Росію вояк з усієї Європи, а потім Гітлеру, в якого ваші побратими нацики теж були з усіх країн Європи, і тіж москалі? Вони прекрасно удобрили поля Росії, Білорусії України. <br/>По твоїй дебільній історії, написаній такими ж тупими рагулями, як і ти, кращих синів Європи відпі...ли мокшани з іншими угорськими племенами. Включи логіку, чудик, якщо ці унтерменші, по ваших нацпоняттях, вас набили, то вони більш прогресивні і сильні. <br/> А раз так - сховайся у будку і не гавкай, песику бандерівський.
29 Червня 2018, 19:08
Трішки коротко про це.<br/>Відвідував і МП і КП,хрещений ще при срср священником з МП( варіантів на той час не було)після Незалежності -приязнь більше до КП ,діти хрещені в КП. Особисто знайомий з багатьма священниками та пасторами,нічого особистого,з повагою відношусь до всіх віросповідань.<br/>АЛЕ далі революція та війна. МП в проповідях трохи притихла на рах. кгбешніка гундяєва і якийсь час не згадували його імя. І ось ніби все пройшло ,але в нас АТО ,в нас ВІЙНА.<br/>Будучи на службі не так давно в одному з храмів Ковеля ( МП) я чую як священник каже щоб помолились за здравіє гундяєве??????Як так? Люди-помоліться за кацапського попа? То ж тесаме що зарядити магаз АК і дати ворогу щоб він в тебе стрілив!!!!<br/> НУ ЦЕ ВЖЕ ПАНОВЕ ПЕРЕБОР!!!!! СДИДОБА!! Соромно мені тоді стало, не тільки за себе ,за того священника який це казав....а прихожани накладали на себе хрест....соромно за прихожан....соромно за ковельчан...за українців.....
29 Червня 2018, 19:10
А допис про те що московський ФСБешник у рясі не хоче в Україні єдиної помісної церкви,і хоче далі служити кірюші і путлеру Так про що ти козломорде створіння тут втираєш мозги?
29 Червня 2018, 19:26
А стаття про те, що Владика має свою позицію щодо канонічності у церковному праві, і він не збирається підлагоджуватись під політиків-одноденків, рабовласників, феодалів, котрі підімнули під себе народ, а тепер і Церкву зажадали підімнути під свої олігархічні накачані задки. І все це відбувається під благовидними гаслами Патріотизму та піклування про Єдність України.
29 Червня 2018, 19:27
кончені тут всі якійсь люди! сруть одне одного!
29 Червня 2018, 19:30
Так от ковельчани героїв треба знати в обличчя! Єпископ Володимир - Волинський УПЦ МП Володимир і Луцький Нафанаїл зраджують вас і не бажають щоб в Україні була єдина православна церква,щоб люди жили в єдиній православній сімї , а хочуть і надалі служити росії отримувати від путіна нагороди - а гроші відсилати в москву. Хочите далі в церкві слухати російську мову,молитися за кіріла віддавати свої копійки на зброю якою вбивають ваших синів - прошу дуже! Тільки більше не скигліть що вам хреново живеться!
29 Червня 2018, 19:34
І ще. Щодо молитви про Гундяєва. Я не Бог, і ви всі теж не боги. Не судіть, і не судимі будете. А молитись треба за всіх. І за хворих, і за байдужих, за заблудших, за злих - в першу чергу. А що, у храмах У КП тільки за святих моляться?)))
29 Червня 2018, 19:39
Яка позиція і яке церковне право? Баранам сказали в стойло і вони мовчки виконали цю волю москви. Константинополь як мати церква хоче обєднати Український народ в єдину помісну рівноправну автокефальну церкву.А московські запроданці і далі хочуть лизати дупу москві. То це позиція українського архієрея?
29 Червня 2018, 19:50
Тільки про гундяєва - то не судіть, тільки про расєю то іхтамнєту, тільки про обєднання народу - нам не велено! А як обгадити когось.позаздрити,понити - то ми перші! А ти якусь ахінею несеш&quot; історію&quot; ,&quot;канонічне право&quot;.
29 Червня 2018, 20:07
Митрополит Олександр Драбинко і ще декілька архієреїв УПЦ МП не підписав заяву - ОЦЕ ПОЗИЦІЯ АРХІЄРЕЯ!
29 Червня 2018, 20:48
Їбанько, це ти баран, який плюється отруйною слиною, як верблюд. На от в українськх новинах почитай, що сказав Констатинопольський патріарх https://vesti-ukr.com/strana/293496-vrachevat-raskol-pochemu-konstantinopol-postavil-tomos-na-pauzu там вище чоловік вже кидав цю зсилку. Він то декларує, щоб була єдина церква, але тільки не з проклятим розкольником Філаретом на чолі.
29 Червня 2018, 20:51
Їбанько, це ти баран, який плюється отруйною слиною, як верблюд. На от в українськх новинах почитай, що сказав Констатинопольський патріарх https://vesti-ukr.com/strana/293496-vrachevat-raskol-pochemu-konstantinopol-postavil-tomos-na-pauzu там вище чоловік вже кидав цю зсилку. Він то декларує, щоб була єдина церква, але тільки не з проклятим розкольником Філаретом на чолі. Якщо ти не чув, що таке канонічне право - то як ти, баране можеш судити про церковні справи? Може, ти й вмієш бульбу посадити і продати або через кордон блок курива перевезти, але то не значить, що ти розумієшся у вищих для тебе матеріях. Вже там у Верховній Зраді козак Гаврилюк є, інтелект аж зашкалює. Це обличчя України. І її ж дупа.
29 Червня 2018, 20:58
Зніміть Філарета з чола
29 Червня 2018, 21:12
Я тебе убогого не ображав! З твоїм інтелектом не тільки про церкву не варто спілкуватись а і на одному гектарі срати не сідати.Якщо у тебе дибільного не вистачає аргументів щоб щось тявкнути то ти вдаєшся до матів. А твоєю рускомірською, як ти убогий видаєш зсилкою, можеш свою вонючу дупу підтерти. Запамятай убогий ніхто на рівні священноначалія у церкві ніколи не веде мову про якісь прокляття,анафеми. Хочеш в теології посперечатись - не раджу,це не з твоїми мозгами.
29 Червня 2018, 21:22
А може краще Кірілу по чолі
29 Червня 2018, 21:36
Вдягніть москальським попам памперси бо ходять без спіднього
29 Червня 2018, 21:43
Що ця Путіновсько Гундяєвська гидота робить на Україні це є щирі вороги нації
29 Червня 2018, 21:46
Які можуть бути дискуси по ворогам України котрі з середини по вказівці Путіна нищать державність
29 Червня 2018, 21:50
Позиція волинських єпископів УПЦ МП однозначно - зрадницька! Це ті адапти&quot; рускаго міра&quot; які є вовками в овечих шкурах. Сьогодні на сході України у російсько- Українській війні загинуло четверо героїв України.Кожна свічка куплена в російській церкві в Україні це є куля у спину нашому воїну.Геть московських прихвостнів з України! Смерть ворогам! Слава Україні!
29 Червня 2018, 22:26
Я геть по москальські не тямлю, нащо нам та московія з їхніми продажними попами
29 Червня 2018, 22:28
Адепти руского міра мають піти у небуття а краще у крематорій
29 Червня 2018, 22:34
1. Дев'яносто відсотків коментуючих ні в Бога , ні в дідька не вірять. Найстрашніше - готові вбити одне одного.<br/>2. Голови людей замовні дурною пропогандою від Геращенко і Ко і Гунжяєва і Ко. Люди говорять вплюнутимт у їхні голови штампами.<br/>3. З таким *народом* не те, що якусь державу не побудувати - халупи не збудуєш.<br/>Ergo - з цього бедламу треба валити чим швидше.
29 Червня 2018, 22:39
Так вали за поребрик
29 Червня 2018, 23:03
І то нас тут усіх ( таких різних, м,яко кажучи) ... - хтось хоче об,єднати і в один храм зігнати? Невже не зрозуміло, що це неможливо. Це вже буде не храм. Ми ж там приріжемо один одного. Недарма кажуть, що релігійні протистояння самі важкі і нездоланні.
29 Червня 2018, 23:41
Та ти ні в який і так не ходиш це по перше.По друге ніхто ні кого насильно нікуди заганяти не буде:хочеш &quot;рускаго мира&quot; - ходи в московську, Українець - в Українську. По третє - якщо думка когось прирізати - дорога в Ліпіни.
30 Червня 2018, 00:02
Позиція Волинських єпископів УПЦ МП однозначно - зрадницька! Це ті адепти руцкаго мира які є вовками в овечих шкурах.Сьогодні на сході України у російсько - Українській війні загинуло четверо героїв України. Кожна свічка куплена у церкві московського патріархату - це куля у спину нашому воїну.Геть московських прихвостнів з України! Смерть ворогам! Слава Україні!
30 Червня 2018, 01:38
Не путай святе і грішне. Церкву і державу. Верещиш, як екзальтована проститутка тут. Скажи це на Сході, де в окопах чи не половина тих, хто російською розмовляє, і в церкву, яку ти так ненавидиш, ходить. А ти сидиш і Сходом прикривається, клаву тикаєш. Сам на Сході був?
30 Червня 2018, 02:37
Продажна москальська сучара
30 Червня 2018, 03:00
Ти козломорде створіння як було чмо так і лишилось. Тобі говорять що московські єпископи зрадники - а ти придур про державу, про мову. І на війні я був, а таких диванних козловилупків навіть там не зустрічав
30 Червня 2018, 03:51
Всі хто продався і служить Путіну, ДОПОМАГАЮЧИ РОЗВАЛИТИ ДЕРЖАВНІСТЬ, підлягають ліквідації
30 Червня 2018, 03:53
ТО ВСІ МОСКАЛЬСЬКІ ПОПИ НА ЗАРПЛАТІ У ПУТІНА
30 Червня 2018, 06:07
А, де гарантія, що &quot;ковельчанка&quot; не хлоп із-за поребрика:?
30 Червня 2018, 09:57
Їм Путін і пенсіон назначає.І нащо нам ці Штірліци
30 Червня 2018, 12:28
Однорука відьма теж агент ФСБ
30 Червня 2018, 14:57
На сьогодні кожен сам для себе уже зробив висновки кому поклонятися і в яку церкву ходити.У нас ВІЛЬНИЙ вибір віросповідання.Будуйте свої храми та монастирі,а не варварськи захоплюєте наші,моліться і прославляйте своїх святих,а не тим, які молилися на старослов&quot;янські мові,маєте своЇх архієреїв,слідуйте за ними,а не тягніть нас за собою і не поливайте брудом.
30 Червня 2018, 15:10
Як набрид гавкіт ряжених ФСБшників
30 Червня 2018, 15:21
Тоді вибачте мене грішного...
30 Червня 2018, 15:33
Та кому ти козломордий потрібен. Якщо ти прихожанин то якого храму і хто в тебе настоятель. Але ж ти чмо ФСБешне ні до якої церкви не ходило і ходити не будеш.Хто у вас щось захоплює? Хоч одну церкву в Ковелі захопили? То ж не скигли! Для Українців вистачає своїх храмів,та і всі в скорому часі будуть Українські бо на Українській землі. А на рахунок святих то вони спільні для всіх Ураїнців а зрадників які називають себе українцями а служать московії ми викривали і будемо викривати, а обсираєш ти козломордий під різними ніками все Українське так що не сопли.
30 Червня 2018, 16:12
Люблю Україну,свою землю і свій народ.А в церкві молюся тільки за прощення СВОЇХ гріхів...
30 Червня 2018, 16:19
Не знаю чому - але дописи прихильників канонічної Церкви і більш аргументовані, і більш помірковані. І чорним ротом не смердить. Рівень грамотності вищий. А кількість тупих необгрунтованих звинувачень - менший. Ну, як то кажуть, який піп, такий і прихід. Закінчую на цьому свою участь у спорі. Дякую за увагу))) Весело відпочити на канікулах!)))
30 Червня 2018, 16:47
Особливо це стосується козломордого гермафродита!Він все про всіх знає ,всіх обсирає.А його &quot;перли&quot;: тупінь,недоумок,бандерлоги,їбанько,баране і т. д. це шедеврально,канонічно,помірковано. Тут він і ковельчанка і прхожанин,і віруючий і атеїст все в одному козломордому. І петя і галя - тому він гермафродит. А рівень грамотності аж зашкалює особливо там де він &quot;шамкає&quot;. А про спор то краще з розумним загубити - ніж з дурнем знайти!
30 Червня 2018, 16:57
ФСБшні особистості не мають права на голос
30 Червня 2018, 17:02
Адепти руского міра вже дістали та набридли своєю настирливісю
30 Червня 2018, 17:20
Так.І вам нас не здолати...
30 Червня 2018, 17:27
Так ти ж вже ніби закінчував козломордий - неймеця! Кому ви нафіг потрібні щоб вас долати - час все розставить на свої місця і викинуті будете на смітник історії!
30 Червня 2018, 17:40
Нехай буде так.Але історія - не основна наша ціль,ми готуємо себе для вічності.Тут смітник-там блаженство.<br/>І повторюсь.Ми не бажаємо вам зла і відповідно попрошу без образ.
30 Червня 2018, 18:09
Так вот треба починати із себе. Якщо люди ходять до Української церкви то не ображайте їх називаючи &quot;розкольниками&quot;,не чиніть неправдиво по відношенню до священників Української церкви тим більше до патріарха Філарета.Отоді спільно подумаємо про порядок у нашому домі,про вічність,про добро і покаяння.
30 Червня 2018, 18:28
Відповідно якщо люди ходять до УПЦ(МП),то не ображайте їх називаючи хтозна як.Людина в церкву іде перш за все за покаянням і за визнанням своєї гріховності.
30 Червня 2018, 18:50
Так от якби Українці були свідомі то знали б ,що кожна незалежна держава повинна мати свою власну церкву як Болгари,Поляки,Румуни,Греки,Грузини і т.д. а не з центром у державі агресорі яка воює із Україною.Отоді б і єпископи у них були б Українські.А потім вели б паству до покаяння і прощення
30 Червня 2018, 19:24
А може й нам католицьку українську замутити? Є держава. А де церква католицька самостійна? Тільки не Греко-..., а наша, українська, католицька?
30 Червня 2018, 20:19
А В НАС ЦЕРКВА САМОСТІЙНА
30 Червня 2018, 23:52
НАЩО НАМ ТАКІ СЕПЕРСЬКІ ВЛАДИКИ ТА СЕПЕРСЬКА ЦЕРКВА
30 Червня 2018, 23:57
Все правильно Гундяєв головний сепер
01 Липня 2018, 01:48
Перепрошую, Філарет не патріарх, хіба самозваний. В очах православної і католицької церков він розстрига, підданий анафемі. Якщо хочете свою так звану незалежну церкву - створюйте протестантську чергову секту, назвіть її українською національною, на кщалт англіканської і заспокойтесь. Тільки жодного відношення до православ'я вона мати не повинна.
01 Липня 2018, 02:24
Патріарх Філарет є предстоятель УПЦ КП. Розстрига це ти козломорде створіння разом із своїми сєпарськими попами і єпископами. Це не тобі йолопе козломордий судити що матиме відношення до православя а що ні. Ви ж створили в Україні ФСБешну секту і поминаєте кірюшу цигаркового магната - то не вам козломордим вякати!
01 Липня 2018, 02:52
Козломордий ФСБешнику не біснуйся. Іди попий свяченої водички і лягай спати.
01 Липня 2018, 02:55
Вже заї..ли ті кацапи. Бояться!!! Моліться за свого ..ула в московії, а не в Україні.
01 Липня 2018, 06:32
Так хочеться сеперів за кадик по братньому потримати за все хороше за віка
01 Липня 2018, 12:32
Може пора ціх церковних розкольників- сеперів від Гундяєва напудити до московії,щоби тут нічого не каламутили.Нехай громада вирішує яка потрібна церква.І ЧИ ПОТРІБЕН НАМ Путлер
01 Липня 2018, 15:48
Надати Томос вільного падіння з максимальним прискоренням для московськи попів і всіх сеперів в державі-все що нищить державність має піти у небуття
02 Липня 2018, 00:18
Ти хоч писати навчись без помилок, рагуль ти львівський. Перші сепари в Україні - то припарені галіцаї, в яких ностальгія за часами, коли їх трахали то австріяки, то поляки ніяк не вивітриться. П...те на Схід, воюйте з ненависними москалями, козли-скакуаси.
02 Липня 2018, 02:01
Комусь таки хочеться трішки московської церкви
02 Липня 2018, 02:18
Московський патріархат нехай править у Росії. У нас має бути своя українська церква. Потрібно речі називати своїми іменами - російська церква московського патріархату. Це повинна прийняти Верховна Рада і тоді все стане на своє <br/>9місце.
02 Липня 2018, 09:37
З таким же успіхом могла би бути УПЦ Грузинського чи Вірменського патріархату тільки чомусь не Українського
02 Липня 2018, 09:53
У нас &quot;Слав Богу&quot;,у вас-&quot;слава нації&quot;;у нас =&quot;прости мене грішного&quot;,у вас-&quot;смерть ворогам&quot;,у нас &quot;не сотвори собі кумира&quot;,у вас -&quot;Україна понад усе&quot;.<br/>&quot;По ділах ваших буде видно вас&quot;....
02 Липня 2018, 12:49
Не хочуть москалі незалежної від московії церкви
02 Липня 2018, 13:07
Люди добрі це пуста дискусія з ворогами України вони і далі будуть допомагати Путіну гнобити та роздирати державу
02 Липня 2018, 16:44
Та блін, задовбали. Кирила - на мило, Папу - в шкапу, Філаретку - в клєтку, свідки Єгови - полова, усі українські сектанти - чортів бісових ад,ютанти. Тільки чудова нова Церква Українців - Всевишньому - випадає на гостинці!!!
02 Липня 2018, 22:50
Тиць пиздиць
03 Липня 2018, 09:32
Оля полюбила негра
03 Липня 2018, 11:31
Пастор Сандей Аделаджа теж проект ФСБ і Гундяєва
03 Липня 2018, 13:09
Негри з московії правлять та засирають мізги на Україні
05 Липня 2018, 03:10
Чого ви вчепилися до нашого Путіна
05 Липня 2018, 15:59
Путін тобі хатку чи склепа добудує...
07 Липня 2018, 15:31
Я СЬОГОДНІ НА ВЕРБКУ ЇЗДИЛА ТРОХ ПОШАМАНИЛА<br/>Приймаю на Павлава13-після 24 години<br/>Для постійних клієнтів і студентів суттєві знижки<br/>Попередній запис.Вхід з вулиці.
08 Липня 2018, 10:57
Потрібно велике багаття на центральній площі