Як у Ковелі рекламувалися фільми у 1960-1970 роках

Історія 60-десятилітньої давнини у світлинах, яку зберегла і передала у Ковельський історичний музей сім’я Слабушевських.
Світлини опублікувала зберігачка фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз на сторінці Управління культури, молоді, спорту та туризму Ковеля у фейсбук.
Старі фотографії показують нам цілу епоху, яка залишається надбанням історії. Із насолодою можна розглядати світлини та уявляти тогочасний Ковель і його мешканців. Багато хто ще пам’ятає наш Ковель таким, яким ми бачимо його на фото.
Дозвілля людей радянської епохи було інакшим. Панував культ телевізора і кіно. Отож у вихідні, ковельчани насолоджувалися переглядом кінострічок, які на той час були у прокаті. Рекламі кіно приділялося багато уваги. Сьогодні реклама – це невіддільне явище сучасності, що зародилося ще на світанку цивілізації і пережило різні етапи становлення разом з еволюцією людини, її потреб і культурного розвитку, є найдієвішим і найзастосованішим засобом впливу на споживачів.
За часів радянської окупації в Україні відбувалося потужне кіновиробництво, але переважно російськомовних фільмів для всесоюзного вжитку. У 1980-х українська мова практично повністю була витіснена з українського кінопрокату: репертуар кінотеатрів УРСР практично весь був російськомовним, стрічки, вироблені на українських кіностудіях, до яких існував україномовний дубляж, демонстрували переважно в російськомовному варіанті. Унаслідок русифікації України, до 1991 року український кінематограф поступово зник як масове явище. Виробництво фільмів українською мовою на Ялтинській, Одеській та Київській кіностудіях припинилося, там переважно знімали російськомовні стрічки.
Сьогодні подорожуємо у часи радянського кіно, яке дивилися ковельчани у міських кінотеатрах імені Щорса ( відкритий у 1965 р.), імені Лесі Українки та «Дружба» ( 1950-ті рр.)
Місцева жителька Вікторія Слабушевська передала у музей чорно-білі світлини з видами міста 1960-1970-х рр, зокрема пов’язані з кіноіндустрією і місцями дозвілля ковельчан тієї епохи.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром