Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У господарстві на Ковельщині сфальсифікували документи, але слідство «буксує» уже три роки

12:42 14.08.2018
2129

Три роки тому поліція відкрила кримінальне провадження відносно директора ТзОВ «В. Прометей» Віталія Фіщука, із села Великий Порськ Ковельського району, підозрюючи його за ч. 1 ст. 191 КК України. За даними слідства, він отримав без належних на те правових підстав майно реорганізованого колгоспу імені Мартинюка (в подальшому – сільськогосподарського кооперативу «Мир»), тривалий час користується ним та умисно не видає майнові паї колишнім колгоспникам.

Жителі села Жмудче, які входили до колгоспу, вже протягом десяти років намагаються довести правоохоронним органам, що передача майна СВК «Мир» до ТзОВ «В. Прометей», відбулась на підставі сфальсифікованого акту передачі майна від 16 листопада 2007 року. Наприклад, завідуюча фермою Ольга Кисіль, комірник Євген Ковальчук, як члени кооперативу «Мир», та інженер Василь Власюк від ТзОВ «В. Прометей» при цій передачі присутні не були і даний акт не підписували.

«Як почали добиватися, то дали акт на передачу з двома печатками «Мир», потім привезли акт на передачу – вже печатка «В. Прометей», а «Миру» – нема. На актах підробили підписи і за це ніхто не відповідає», – йдеться у колективній заяві про злочин, яку селяни подали у вересні 2015 року прокурору Волинської області Дмитру Чепіжаку, а задовго до того люди з тим самим зверталися в обласну прокуратуру, ще коли там керував Андрій Гіль.

Заявники твердять, що майно рахується за «Миром», а «В. Прометей» продав розпайоване і не розпайоване. За вказівкою Віталія Фішука у липні 2011 року порізали десятитонну вагу, причепи, два комбайни «Нива», зчепи, гноєтранспортери. Все це здали на металобрухт. У лютому 2014 року директор почав розпродувати чотири трактори МТЗ, Т-25, Т-150, вантажні машини, худобу, наказав розібрати силосну яму та пункт штучного осіменіння.

До речі, через деякий час після відкриття кримінального провадження слідчий перекваліфікував справу на ч. 2 ст. 191 КК України (розтрата майна).

У відповіді Дмитро Чепіжак написав, що «досудове слідство проводиться з порушенням розумних строків… міжрайонного прокурора зобов’язано безвідкладно активізувати досудове слідство». А в грудні 2015 року процесуальний прокурор Олександр Омельчук виніс постанову про закриття кримінального провадження за відсутністю в діях Віталія Фіщука чи інших осіб складу злочину. Хоча восьмеро селян, які визнані потерпілими по справі, і надалі продовжують настоювати на тому, що передача майна проведена незаконно. Сумнівна постанова була скасована, а слідство поновлене.

Колишня бухгалтерка СВК «Мир» Галина Йоц, як свідок, заявила поліції, що до неї додому приїздила бухгалтерка ТзОВ «В. Прометей» Алла Осіюк та просила написати вищевказаний акт передачі майна.

«Вона привезла до мене первинні бухгалтерські документи, звіти складені мною, згідно яких я вказала відомості про обсяги та розміри матеріальних цінностей. При цьому я даний документ не підписувала. Припускаю, що можливо написала його під копірку, точно не пригадую. Відразу акт після написання я передала Осіюк Аллі, та вона з ним поїхала. Чому саме 16.11.2007 р. вказане у документі – не знаю. Документ був складений однозначно не 16.11.2007 р. Мені здається, що написала я його влітку. Членів комісії мені надиктувала Осіюк Алла. У моїй присутності відтиском печатки документ не засвідчувався. Коли я звільнялася, лишила печатку СВК «Мир» голові останнього Андрійчуку В.Ф.», – засвідчила Галина Йоц.

Колишній інженер СВК «В. Прометей» Василь Власюк сказав поліції, що жодного документу, у якому було б прописано чітко скільки саме одиниць якої техніки мало СВК «Мир» та передало до СВК «В. Прометей» не бачив, а «продана техніка без документів». Він, як свідок, припустив, що близько 8 тонн металобрухту належало пайовикам із села Жмудче, але документів на металобрухт в господарстві не оформляли.

«Був випадок, коли Фіщук В.М. (на фото) у кабінеті під час розмови повідомив, що він провів переоцінку сільськогосподарської техніки та занизив її. Ці події відбувалися незадовго до мого звільнення», – стверджував Василь Власюк.

Свідок Алла Осіюк запевнила поліцію, що їй невідомо, куди подівся оригінал акту від 16 листопада 2007 року.

«Доступ до даного документу мали майже всі, хто працював у ТзОВ «В. Прометей» у кабінеті бухгалтерії. Сейфу в тому кабінеті не було. Один сейф, який несправний. Зі слів керівництва, кого саме не пригадую – інженера, зоотехніка, я чула, що інформація про кількість переданого майна, вказана в акті, не відповідає дійсності. Жодним документом нестачу не фіксували», – мовила Алла Осіюк.

Потерпілі у справі Тетяна Чумак та Ольга Кисіль вказували у скарзі від 5 грудня 2016 року заступнику прокурора Волинської області Віктору Швидкому, що ні на одне питання, з якими вони звертались, в прокуратурі не надають відповіді та просили замінити процесуального прокурора Олександра Омельчука. Втім, пан Швидкий відбувся відпискою.

Як повідомив Ольгу Кисіль керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков від 13 січня 2017 року, проведено низку слідчий дій, в ході яких витребувано, нарешті, з архіву копії документів, які складались при реорганізації колишніх СВК «Мир» та СВК «В. Прометей». Було призначено судову почеркознавчу експертизу.

Згідно з висновком експерта Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України за № 74 від 23 червня 2018 року, в реєстраційній справі СВК «Мир» у багатьох протоколах загальних зборів членів цього кооперативу виявлено підробку підписів голови зборів Віктора Андрійчука та секретаря Галини Захарчук. Інші сфабриковані документи не перевірялися.

Кримінальне провадження невдовзі буде розглядатися у Ковельському міськрайонному суді, але обвинувачувати, за словами потерпілих, мають не Віталія Фіщука за розтрату майна, а бухгалтерку Аллу Осіюк – за підробку документів. Сам же Віталій Миколайович уже два роки як не є директором ТзОВ «В. Прометей» і наразі очолює фірму в сусідньому Рожищенському районі. Невже він вийшов сухим з води?

Коментарі

Шарикопідшипник

15:39 14.08.2018

а знаєте чому буксує? Тому що змазка дуже якісна. Комусь добре помазано.

Автомобіліст

18:42 14.08.2018

Мастило високого тиску, якісне, зеленого кольору. Що хочеш можна ним змащувати.

Сашка Стоматолог

11:21 15.08.2018

От тільки якщо зуби повилітають, то вже нічим не приклеїш.

20 червня
Сьогодні
Вчора
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин