Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ковель
Ковель

Ковель – у спецпроекті про мальовничі місця України, де варто побувати

15:44 18.08.2018
1902

До Дня Незалежності України стартував спецпроект про наймальовничіші куточки кожного регіону нашої Батьківщини.

Журналісти назвали найцікавіші місця Волинської області, які, безумовно, вразять, – повідомляє ініціатор проекту Телеканал новин «24».

Друге за кількістю населення місто Волинської області. Сьогодні він є найбільшим промисловим центром регіону, але й у культурному плані йому є що розказати та показати. Коли саме виник населений пункт на цьому місці, точних свідчень немає, але відомо, що у 1518 році з села Ковле утворилося місто та йому було надано Магдебурзьке право. У зв’язку з такою давньою історією нинішній Ковель може похвалитися кількома архітектурними пам’ятниками, де особливу увагу заслуговують кам’яниці центральної частини та культові релігійні споруди.

Лесині місця

Видатна українська поетеса Леся Українка народилася саме на Волині та багато писала про цей край, відтак, тут є безліч місць, що носять її ім’я або з нею пов’язані. Але зупинимося на найвизначніших.

Перше – це музей Лесі Українки, розмістився у Колодяжному під Ковелем і має безпосередній стосунок до поетеси. Зокрема, його відкрито на території садиби родини Косачів і тут майбутня літераторка не лише провела дитинство та юність, а й почала писати перші твори, яких налічується близько 80.

Також у Ковельському районі, а саме в урочищі Нечимне, функціонує ще один музей Лесі Українки. Цікавим є те, що саме у цій місцевості мисткиня проводила все літо та згодом описала її у «Лісовій пісні». Відтак, на території закладу можна побачити колодязь дядька Лева та галерею дерев’яних скульптур.

Читайте також: Колодяжне: садибу Лесі Українки показали з висоти з пташиного польоту

Коментарі

Ковель то срач України

09:11 23.08.2018

Ковель у спецпроекті- мальовничі місця де треба ПРИБРАТИ.!!!
Ганьба за той срач який розвівся в ковелі за останній рік,два. На центральних дорогах пісок скоро до середини дороги буде. Тож його треба прибирати!!!! Хто відповідає?! Трава по вул.Незалежності(центр вулиця) по пояс- навпроти кладовища діти в траві губляться. Дерева гілками тротуар накривають, люлина вище 1,50 має нахилятись- вул.Брестська,між переїздами, а може й де ще є таке...Сміття з урн рідко вивозиться, усюди фантики, пакети - срач

20 червня
Сьогодні
Вчора
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин