Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як у Ковелі «воюють» Київський та Московський патріархати

10:21 03.05.2018
7947

У Ковелі храми УПЦ КП і УПЦ МП розташувалися навпроти один одного. «Рожева» церква – Свято-Воскресенський кафедральний собор (Московського патріархату). «Сіра» церква – це собор Благовіщення Пресвятої Богородиці (Київського Патріархату). Між ними не більше п'ятдесяти кроків і чверть століття розколу.

Розташовані поруч, дві громади проходять перевірку на християнську любов і терпимість, – пише Українська правда.

«Сіра» чи «рожева»?

Кросівки, «спортивки» в білу смужку, кепка і гірський байк. Школяр Антон Павлюк на кілька секунд зупиняється біля храму на вулиці Соборній у Ковелі, щоб ніяково перехреститися (трюки на велосипеді даються хлопцеві явно простіше).

– Вся моя родина ходить в «сіру» церква (назва за кольором фасаду), я частіше в «рожеву» – тут у мого друга батько батюшкою працює. А у моїх батьків там, типу, їх батюшка улюблений, – махає він рукою в бік сусіднього храму.

«Сіра» церква – це собор Благовіщення Пресвятої Богородиці (Київського Патріархату). «Рожева» – Свято-Воскресенський кафедральний собор (Московського). Між ними не більше п'ятдесяти кроків і чверть століття розколу.


Розташовані лицем до лиця, дві громади проходять перевірку на християнську любов і терпимість. Те, що так важливо для більшості дорослих, нівелює юнацька мудрість школяра Антона Павлюка.

– Слухай, так мені без різниці, куди ходити молитися, – каже він. – Можу туди, можу сюди. Це ж храм! Ти ж не магазин вибираєш, де продукти або речі получше. Найголовніше в житті, щоб церква була, а яка – не важливо.

– Всі ми від Адама і Єви пішли, хіба там не люди? – підтримує розмову Валентина, яка просить милостиню . – Що в тому, що в цьому храмі вчать одному і тому ж – не пити, не курити, Бога любити.

Валентина мружиться на полуденному сонце, нагороджуючи перехожих блаженною посмішкою.

– Повинно бути єдине поклоніння Богові – так Біблія говорить, – мовить вона, з вдячністю беручи п'ять гривень. – Українець ви, росіянин, поляк або американський чоловік – все одно повинен любити ближнього свого, як самого себе.

Мені немає різниці між патріархатами, між циганами і штундами (християни протестантської спрямованості, що вийшли з німецьких колоністів XIX століття). Церква – не їжа, одяг, куриво, горілка і матюки. Церква – це Бог ...

– Гаразд, бувай! – Антон втрачає інтерес до спонтанної проповіді і ховається за поворотом, енергійно крутячи педалі.

«Вони не канонічні, розумієш?»

Таких, як Антон і Валентина, готових без роздумів примирити в собі два протиборчі табори, у Ковелі не так вже й мало. Як показало опитування УП, парафіяни різних патріархатів в Ковелі далекі від відкритої ворожнечі, хоча є і ті, хто наполягає на своєму.

– Я проти об'єднання, – каже Катерина, яка відвідує Свято-Воскресенський собор (МП). – Мої прадіди, діди, ходили сюди. В «київський» не піду!

– Сонечко, рідненький, я з цієї церкви нікуди не піду! – додає пенсіонерка Надія Сергіївна. – Президент нехай по Стамбулам їздить, зустрічається, з ким хоче. То – його воля. Але я православ'я своє не кину!

– Так вам його ніхто начебто не пропонує кидати, – зауважую.

– Правильно! – із задоволенням погоджується вона. – Як хочете моліться, тільки Бога славте. Як я ставлюся до Київського патріархату? Ну, рідненький ... Вони не канонічні, розумієш, в чому справа? Не хочу з ними об'єднуватися. Моя подруга і сваха ходять туди, в «сіру». Ось нехай собі і ходять.


– А ви не знаєте, як цей Київський Патріархат зробили? – втручається в розмову Ніна Іванівна. – Ці українці їздили по храмах, били людей, забирали ікони, я про це багато читала.

– А ви хіба не українка? – питаю.

– Українка, – відповідає. – Але ті українці повстали проти церкви. Вони і наш собор хотіли відібрати. Той Філарет сам себе головним оголосив. Його ж ніхто не визнав.

– А якщо все ж визнають? – цікавлюся.

– Мої діди в цій вірі помирали, помру в ній і я, – не здається вона. – Наша церква була, хай вона і буде. Об'єднуватися ні з ким не хочу! Нехай президент не втручається. А Біблія попереджала, що в останні дні перед кінцем світу таке непотрібство буде.

Крапку в цій суперечці ставить Раїса Павлівна, прихожанка Московського Патріархату. Вона блищить християнської мудрістю, закликаючи всіх до покаяння.

– Церква повинна бути одна в державі, – впевнена вона. – Об'єднаймося тільки на основі покаяння. Повинен бути мир, любов між нами. Потрібно вирішувати всі так, щоб не втягувати віруючих у ворожнечу. Це не справа президента і Верховної Ради!

– Нехай депутати економікою займаються, а не погіршують розкол, – підсумовує жінка. – Там, де розкол – там немає Христа!

Самі священики Свято-Воскресенського собору (Московського Патріархату) говорять про перспективи об'єднання і автокефалії вкрай неохоче. Хоча зрозуміти їхнє ставлення до запущеним парламентом і президентом процесам, в принципі, можна.

– Вкрай негативно ставлюся! Ми не отримували благословення, щоб з вами про це говорити, – відповів коротко священнослужитель, перш ніж покинути церковний двір.

«Миряни – стадо, яке піде за пастирем»

Перша церква на місці собору Благовіщення Пресвятої Богородиці (нині - Київського Патріархату) в Ковелі з'явилася ще в 16 столітті. У 20-му, за часів СРСР, на її місці був спортивний комплекс – з баскетбольним залом, роздягальнями, душовими, залами для боротьби і легкої атлетики.

На початку 90-х, взявши за основу радянську атеїстичну спадщину у вигляді пропахлих потом приміщень, парафіяни відродили собор, який став найбільшим з нині діючих в місті.

Священик Михайло Левочко, службовець в Соборі Благовіщення (КП), згадує: коли на початку 90-х з'явилася «київська» громада, люди пішли в сусідній Свято-Воскресенський кафедральний собор (МП), щоб забрати назад частину реліквій, які раніше належали давньої Благовіщенській церкви.

– Наприклад, ось цю плащаницю, – показує він на стіну. – Нам її повернули тоді без проблем. Зараз таке важко, звичайно, уявити.

На питання, як сьогодні співіснують два храми, отець Михайло з Київського Патріархату відповідає: «Конфліктів немає, але і якогось особливого спілкування теж. Якщо зі священиками (Московського Патріархату) зустрічаємося на вулиці, то просто вітаємося. У вірян простіше – у нас є люди, чиї рідні ходять в Московський Патріархат, і навпаки. Все залежить від настоятелів. є лояльні до нас, є агресивно налаштовані».


– Чи готовий я особисто об'єднуватися з УПЦ МП? – розмірковує він. – Якщо буде єдина помісна церква, звичайно. Але тільки якщо Московський Патріархат буде повністю віддалений від Москви (посміхається).

– Але тоді це буде вже не Московський Патріархат, – наголошую.

– Потрібно, щоб в Україні поставили свого Патріарха, – продовжує посміхатися отець Михайло. – Природно, людина повинна бути проукраїнська, а не промосковська. Знаєте, багато вірян ходять в Московський Патріархат тільки тому, що їх стримує статус нашої церкви. Вони кажуть: коли вона буде визнана Вселенською церквою, тоді ми готові перейти до вас.

Про те, наскільки глибокі розбіжності між двома патріархатами (у всякому разі, на рівні «генеральної лінії»), красномовно говорить бесіда з настоятелем Собору Благовіщення (КП) Василем Мичко. Він упевнений, що єдину церкву потрібно було створювати ще в 91-му, після розпаду Союзу. Але не склалося. І ось чому.

– Хто війну в Україні привів? – задається він питаннями, на які тут же відповідає. – Хто зброю збирав по Донецьку? Хто за Януковича голосував? Церква (УПЦ МП) була першою, хто займався агітацією «русского мира».

– Храми в чужій державі краще, ніж нафтова свердловина, – продовжує він. – Для свердловини потрібні робочі, обладнання, обслуговування. Потім цю нафту потрібно ще продати за вигідною ціною. А в церкві просто – зібрав гроші, щось собі залишив, решта в Москву відправив.

Як зазначає Василь Мичко, насправді формальних відмінностей між патріархатами практично немає.

– Що нам ділити? Яка між нами може бути різниця? Ті ж самі богослужіння, літургія, треби (хрестини, шлюб, панахида і так далі ..). Просто вони цю віру від нас, від Київської Русі взяли, – пояснює настоятель.

На його думку, питання об'єднання залежить багато в чому від духовенства.

– Миряни – стадо, яке піде за своїм пастирем, якщо він попросить, – каже Василь Мичко. – Більшість священства на Західній Україні хоче об'єднуватися. Але є конкретні агенти Москви, які руки не подадуть. ФСБ-шники, які прикриваються рясами, ніколи не підуть на об'єднання. Плюс є такі, хто продався за часів Януковича, вів агітацію, і на них у спецслужб Росії багато компромату. Таких, я думаю, близько 10%.


Коментарі

ПРОГРЕС

10:58 03.05.2018

Церква то пережиток минулого. А є ще лохі, які дають попам на мерседеси свої гроші, смішно з таких)

Ковльчанин

11:21 03.05.2018

в Україні московської церкви немає. Московська церква в Росії. А унас є Українська Православна церква, канонічна, признана усім релігійним світом. А є розкольницька самозвана чортівня. та чортівня є політичниї проект бандерлогів, яка має на меті розколоти наше суспільство, позбавити православних віри у Бога, вона сіє ворожнечу. Хто хоче ходіть собі до тієї чортівні. А справжні віряни йдуть до Бога в нормальну церкву. Про це дуже наглядно свідчить велике масове відвідування церкви у свята. І не ЗАСИ.....те людям голови бандерлогм. Створили собі чортівню ось і ходіть до неї. Вам ніхто не заважає

Гість

11:29 03.05.2018

В Київський патріархат! Тільки вони допомагають нашим військовим на Сході!

козломордому атеїсту

11:30 03.05.2018

В Україні є філія московського патріархату яку очолює ФСБешник Онуфрій! А патріарх цієї т.з.в. церкви тютюновий барон кірюша! Ніхто такої церкви як УПЦ московського патрірхату в світі не визнає і в діптіху найбільших православних церков її немає. Розкол вчинили на так званому харківському соборі опрацьовані кгбістами московські прихвостні. А ти козломордий придурок не біснуйся! Водички свяченої попий - може тебе дибіла і попустить!

Гермафродиту багатонікому

11:36 03.05.2018

Ти чучало навчись без помилок писати - а потім будеш щось вякати про церкву.

Пєтя Чорний

11:50 03.05.2018

"навчись без помилок писати" -
Не образований не означає тупий. А образований не значить шо розумний!

репліка

11:54 03.05.2018

Чим бпижче питання визнання Української автокефальної помісної церкви Константинопольською матірю церквою - тим більше московські ФСБешники розпалюють ворожнечу між Українцями! НЕ ВЕДІТЬСЯ НА МОСКОВСЬКО - ФСБЕШНУ ПРОВОКАЦІЮ!

Кілер

11:57 03.05.2018

Волинь багато хто вважає що це край щирих патріотів України і насправді так і є но є там стільки гівна яке давно треба топити в волинської болотах щоб ними там і несмерліло .А МП треба гнати і чим скоріше тим для нас краще. Церкви не чіпати а попам червоного півня

бувша учениця 1 школи

12:34 03.05.2018

Нехай александрук розкаж своїм вірянам, як він дівчат за цицьки мацав. Як згадаю, то до цього часу блювати хочеться. На перервах приставав до дівчаток. А зараз він бога прославляє, нечистий.

Козломордому гермафродиту

12:44 03.05.2018

О дивись козломордий ти знову став ученицею і заговорив про цицьки.Придур тебе вже ніхто не сприймає,а те що ти людей обсираєш і несеш фсяку херню то це свідчить лише про одне - що ти придурок! І якщо в тебе в козломордих мізках лише блювотина,мацання і приставання то це свідчить про твоє козломорде збочення!

Писакам

12:44 03.05.2018

Бувша учениця 1 школи і Ковльчанин то одна і таж падлюка? Коли вже вдавишся своїм ядом?

Адмінам

12:48 03.05.2018

Люди, коли вже накінець забаните пожиттєво це чмо, в якеого одні козломорді та гермафродити в голові і який вносить розкол, часто з нецензурщиною?
Бог казав прощати, але це стосується ЛЮДЕЙ, а не цієї гидоти.

Забльованому козломордому гермафродиту

12:49 03.05.2018

Козломорда нечість біснується! Попий придур водички свяченої !

Адмін

12:50 03.05.2018

Бо він сам козломордий гемафродит. Тому йому здається, що всі такі.

Адмін

12:51 03.05.2018

Бо він сам козломордий гемафродит. Тому йому здається, що всі такі.

попередньому

13:18 03.05.2018

Козломордий гермафродит це той що сьогодні ковельчанин і учениця. Це та ФСБешна наволоч яка вже і адміном стала.От той хто змінює свою стать і пише під ніками ковельчанин ,учениця, петро,галя, - це і є козломордий ФСБешний забльований гермафродит!

Власник ажура

13:30 03.05.2018

Підараси що пишуть про церкву

ажурному

14:08 03.05.2018

Це підараси читають

Ковельчанка

14:09 03.05.2018

До Власника ажура : ...Оце правда. Не пишіть. Просто ідіть молитись у конфесію - в котру душа покличе. Це комусь заважає? Порошенку? Януковичу? Кому ще?
Цінуйте свою свободу і живіть своїм життям, не піддаючись на гівняні провокації "можновладців".

Т.З. Ковельчанці

14:26 03.05.2018

Якщо ви ходите молитись у конфесію - то вам можна тільки поспівчувати. Люди ходять до Бога і у церкву молитись.

Ковельчанка

14:47 03.05.2018

Конфе́сія (лат. confessio — визнання) — особливість віросповідання в межах певного релігійного вчення, а також об'єднання віруючих, послідовників цього релігійного віросповідання.
Інша назва — релігійна деномінація (англ. religious denomination).
Термін "конфесія" часто вживається для опису різних християнських церков, наприклад, Православ'я, Католицизму і багатьох варіантів Протестантизму.
Жаль, що декому розуму не вистачає, щоб подумати, але зате слини багато - щоб поплювати.

Селянин

14:50 03.05.2018

Люди добрі майте Бога в душі і перечетайте заповеді Божі ( непішіть такоі хер...чо аж гидко читати)

Ииии

15:10 03.05.2018

ИИ)))

провокація

15:19 03.05.2018

Стаття ,як провокація:без глибокого розуміння справи і якось справляє враження замовної чи просто написано профаном?нема про що говорити,В УКРАЇНІ МАЄ БУТИ ПОМІСТНА УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА,а ті,що служать путіну і кірілу-нехай їдуть до свого кумира-в росію і не одурманюють українців.

Парафіянка

15:20 03.05.2018

Воюєте тут ВИ, на екрані монітору. А МИ собі ходимо, куди треба, і радіємо життю, сумуємо смерті.
Підіть з дитинкою своєю, з дружиною - погуляйте в парку. Посуд вимийте. На рибалку можна. Вперед.
Все життя згадуватимете)))

Вова Лєнін

15:25 03.05.2018

Релігія - опіум для народу.

козломордому атеїсту

15:44 03.05.2018

Ну тебе козломордий і глючить! Які гриби жреш падло.

Ковельчанка

15:53 03.05.2018

Опіум - до-речі - ефективний знеболюючий засіб, заміну котрому не знайшли до цих пір.
Якщо у вас ще немає у ньому (знеболюючому у широкому значенні слова) потреби ,і у вас нічого не болить в душі - ви просто багато чого ще не знаєте у психології людства - у силу своєї молодості та егоїзму, притаманного їй.

козломордому

16:10 03.05.2018

Слухай козломордий тебе дійсно пре! Ти вже і в психології людства щось тямиш? Тобі опіум не поможе -деменція /старческий маразм / - це діагноз і він не лікується навіть в Ліпінах.

Червономордий

16:20 03.05.2018

Є ХОРОШИЙ СІЖИЙ ШМУРДЯК-ПО МАЛЕНЬКОЙ ТОВАРІЩІ

ВАЛЮТНИК КОВЕЛЯ

19:49 03.05.2018

власник ажура тут тільки доречно сказав зі всіх коментів і ник ковельчанка підтримала

Ковельчанка

19:49 03.05.2018

Порада адмінам. Наперед співчуваю.... Якщо у слові корінь "морд" - чи у тексті, чи у заголовку = буде фігня.

Геть московського попа!

20:34 03.05.2018

Скоро буде помісна церква, а путін в черговий раз утреться разом з генералом фсб гундяєм

Прозорливий батюшка

21:35 03.05.2018

На шашлички пора

Гундяевский поп

23:24 03.05.2018

У НАС СВЕЧИ ДЕШЕВЛЕ

Гундяївському попу

23:59 03.05.2018

Встав собі свою дешеві покручену свічку а задницю, відчуєш любов неземну

Політрук

06:03 04.05.2018

І НАВІЩО НАМ КОМУНІСТИЧНА ЦЕРКВА

Сектор Газу

09:45 04.05.2018

До тех про продлится святая война
Пока не подружит Бог и Сатана!

НАБУ

16:15 04.05.2018

А Гундяєвським попам ФСБ хати будує та джипи купує

Вороги народу на вихід

16:23 04.05.2018

Всіх москальських сеперів від гундяєвської парафії має перевірити СБУ на приналежність до ФСБ

Штірліц

16:25 04.05.2018

І навіщо нам подвійни агенти ФСБ

Прихожанин

16:27 04.05.2018

Нехай купують чемодани і квитки на Москву

Ворошиловський стрілок

20:22 04.05.2018

Ціль сепери

Прозорливий батюшка

20:45 04.05.2018

Головне аби батюшка не був офіцером ФСБ

Оно нам нада

03:36 05.05.2018

ФСБшники всі сепери

Мабуть не постяться

04:37 05.05.2018

Московські батюшки більше впасені

Папараці я маю вас у ср...і

09:13 05.05.2018

Нова мода журналюг- зіштовхувати лбами людей різних поглядів на церкву. Немає у Коаелі проблем між МП і КП ,якщо їх не створювати штучно! Я хожу в МП мій чоловік в КП . Діти туди куди їх поведуть - і вони не бачуть різниці між патріархатами вони ідуть просто в церкву. Я в МП хожу бо сприймаю на слух таку мову, з дитинства. Чоловік в КП-бо ходити в церкву почав після одруження і він вибрав для себе комфортну мову. Майбутнє за дітьми- їм однаково комфортно і там і там

Редиска

09:32 05.05.2018

Сепери погані особистості

...

11:10 05.05.2018

Правду кажете, немає ніякої різниці, між КП І МП. От тільки вчора, такого собі Лусваргі , бразильця,який показово гатив з міномета по українцях і був героєм на рашкінському ТВ, хлопці вчора чомусь витягли з монастиря МП. А так, дійсно, різниці ніякої)))

.

11:36 05.05.2018

От гляньте які коментарі пише Александрук
Жах один

Хіба це священник ?!
Хіба людина в здоровому глузді буде таке писати ?

Філарет розкольник, і завжди таким буде
Гординя не дасть покаятись + його побратими
Сам йде на дно і людей тягне

Порівняйте нашого Митрополита Онуфрія і філарета( денисенко)
Аж недобре стає коли по телевізору бачу його обличчя
Як нечистий, аж страшно стає

А наш Онуфрій смиренний, і люблячий пастир , аж душа радіє коли бачу

А філарет так і тягнеться за політикою і політиками, щоб бути в центрі уваги
Ніякої любові до Бога не вчить людей
А тільки ненависті і злоби

.

11:41 05.05.2018

І як ви люди, не бачите різниці, як ????

На філарета накладена анафема
Він не священник, він звичайний мирянин !!!

Пошукайте в інтернеті про матушку Аліпію, вона за багато років предсказала розкол, який зробить саме він [email protected]

Прийдіть в неділю до розкольників в собор і прийдіть за пару метрів в наш Свято-Воскресенський собор , порівняєте людей
Люди, які дійсно розуміють всю суть, до розкольників не йдуть, Слава Богу

.

11:45 05.05.2018

Люди йдуть туди де Бог, де є благодать, де проповіді не про політику і злобу до росії, а про любов до ближнього, смирення, покаяння, молитву за нашу Україну, за наших солдатів, за владу, за припинення війни !

Кожної служби в наших церквах лунає молитва за Україну
А під час посту ціла церква на колінах молилась за припинення війни!

Відчуйте різницю!

Коли КП стоїть кричить шо вони такі патріоти,наша церква тихо молиться!

,,

12:51 05.05.2018

А чому той Лутаргі у КПстській монастир не пішов? Бо немає у КП справжніх діючих монастирів. На жаль... Дивіться статистику.

козломордому атеїсту

13:52 05.05.2018

Козломордий що ти падло вонюче вякаєш про віру і про церкву. Ти ж атеїст кончений. Що ти там нечисть біснуєшся! Що ти убогий петраєш про анафеми і благодать.У фейсбуці дійсно дискусії а ти падло боїшся туди зайти і з розумними людьми які не бояться щось сказати у відкриту поспілкуватись, ти тільки як скаженна собака гавкаєш із за угла під різними ніками. Що сциш козломордий?

козломордому

14:16 05.05.2018

Ти про яку благодать городиш - ту що бєси і гіркіни на хресних кірілових ходах принесли в Україну? Чи про Св.-Покровський Голосіївський монастир так званої УПЦ мацковского паханату де знайшли такого ж козломордого як ти бразильцяРафаеля Лусваргі який на донбасі вбивав Українців. Чи про благодать онуфрія який навіть дупу свою не підняв шоб вшанувати воїнів

Чучалу козломордому

14:44 05.05.2018

Хочеш про монастирі благодатні козломордий прошу дуже: нещодавно СБУ спіймало такого собі іподиякона митрополита Павла Лебідя, намісника Києво - Печерського монастиря УПЦ МП, Сєрафіма Никитюка який віз у потязі Київ - Москва, в заброньованому лаврою цілому вагоні, 65 тис. доларів для кірюші табачного магната мацковського. А ти вякаєш всяку хрєнь про благодать.

репліка

16:00 05.05.2018

Чим ближче визнання матірю церквою Константинопольською, в особі патріарха Варфоломія, єдиної Української автокефальної православної церкви - тим більше московсько - ФСБешна наволоч розпалює ворожнечу між Українцями! НЕ ВЕДІТЬСЯ НА ФСБЕШНІ ПРОВОКАЦІЇ!

...

16:45 05.05.2018

Розпалює ворожнечу ????
Ти про шо ????
Глянь на мракобєса філарета, з його вуст тікі й лунає боріте то поборемо

Де любов ??
Де слова про Бога
Чи ви люди забули для чого священники, жля чого церкви ?!
Саме найбільше кричить про церкву ті, хто ходить раз на рік!

Чому не встав наш Митрополит, то можу дати ссилку на ютуб, де чітко сказав, чому не піднявся в ВР !!

Такі страшні слова тут пишите, і ще хочите щоб в нас не було війни, щоб не вбивали одне одного ?!
Бог посилатиме багато скорбот хто підійме руку на церкву
Церкви оскверняють кіпісти, хіба самим не страшно таке робити ?!
Хіба не бояться за своїх дітей внуків ?!
Побійтеся Бога
Хто колись руки на церкву підіймав, всі або здуріли або діти хворі, або померои не своєю смертю !

Ви йдете не проти УПЦ, ви йдете проти Бога !

...

16:48 05.05.2018

Не даремно, пишеться, що перед кінцем світу настануть такі страшні часи
Гоніння на православних хавжди було, і зараз є

писакам

16:59 05.05.2018

Микола,Славко,Сергію - не біснуйтесь! І не провокуйте під виглядом козломордих прихвостнів ковельчан

писакам

17:02 05.05.2018

Славік ти ж якийс журналіст ну трохи редагуй своїх писак що це за ТІКІ ?

писакам

17:05 05.05.2018

Ви тішитесь шо у вас багато переглядів і самі строчите всяку хєротєнь!

На пайці у Путіна

17:17 05.05.2018

І ЧОМУ МОСКАЛЬСЬКІ ПОПИ ГЛАДШІ ЗА НАШИХ

Толік

17:21 05.05.2018

НЕХАЙ ЗІРКИ ЗАМІСТЬ ХРЕСТІВ ПОСТАВЛЯТЬ ЩОБ БУЛО ВИДНО ЗДАЛЕКУ ДЕ СЕПЕРИ

Зенек

17:44 05.05.2018

Яке фсбешне звання у попа з михайлівської церкви,щось він сильно до московії тяготіє.Перевірити на детекторі брехні

до пайки

17:44 05.05.2018

А це тому вони гладші, що мясо жеруть. А ВАШІ розкольники х... сосуть.

...

21:05 05.05.2018

Когда будет канонизирован Иосиф Виссарионович?

Заслана

21:06 05.05.2018

От чому однорукій відьмі пасує московській патріарх

Віруючим

21:46 05.05.2018

Які ви віруючі?Коли ви дозволяєте собі неправдиво осудити священника чи єпископа,обізвати один одного, обізвати церкву, хай Бог простить, чортівнею - то яка віра ваша? Ви сперечаєтесь один з одним вихваляючи одне і ганьбивши інше ображаючи ближнього свого не зважаючи на те що Господь сотворив людину на Свою подобу - то які ви віруючі? Хто кому забороняє ходити в ту чи іншу церкву, того чи іншого патріархату,до того чи іншого священника? Може краще подумати про спасіння душі,про допомогу ближньому.Де у вас злості стільки набралось,що ви готові пожерти один одного!

...

21:47 05.05.2018

Какой допустимый вес должен иметь батюшка?

Зенеку

22:04 05.05.2018

Ти краще свою маму перевір. Тебе, ідіота, вона точно з бараном нагуляла.

попередньому

23:02 05.05.2018

оце достойна відповідь православного християнина

а от цікаво

00:00 06.05.2018

А от цікаво із дописувачів цієї сторінки хто знає на память Символ православної віри, хто і коли останній раз відкривав Біблію, хто і де слухав проповідь священника і про що,хто із дописувачів молився? Складається враження що ви не практикуючі православні християни. А просто так щоб написати ні про що.

,,,

07:22 06.05.2018

— Можно ли слушать радио «Радонеж» через iPod? Не повредит ли это душеспасительным беседам?

— Действительно, многие наши слушатели обращают внимание, что iPod — сатанинское устройство. Во-первых, логотип надкушенного яблока — что, несомненно, символизирует запретный плод. Стив Джобс как бы говорит нам «через мои устройства вы грехопадете!». Во-вторых, само название iPod — очевидно, названо именем правителя Ирода, который устроил избиение младенцев, тысячи их, усек главу Иоанну Крестителю и, возможно, был евреем. Поэтому православнее слушать радио «Радонеж» через аппаратуру Philips, названную, как известно, в честь митрополита московского святителя Филиппа.

Комунофоб

09:29 06.05.2018

А чому в Ковелі "церква" фсб кацапської педерації рожева? Там що, лесбійське БДСМ-кубло?

Історична правда

12:20 06.05.2018

Про канонічність розповідає не знаючи історії своєї країни.Не прочитавши жодної розумної книги починає повчати стадо.Людина народжується вільною ! Релігія робить її рабом без ланцюгів і рабського клейма.Всі релігії насаджувались примусово,силою і мечем.Відступників,єретиків,вільнодумців знищували вогнем і мечем,закидали камінням,віддавали в руки інквізиції.Утримувати в покорі і страху народ - основне завдання.Казочки про яблуко,Адама і Єву в наш час просто смішні.Про мордатих попів гомосексуалістів і педофілів на мерседесах і бмв не чули ? Про відмову відспівувати на похованні військовиз ЗСУ також не чули ?

До правди

12:51 06.05.2018

А можна пояснити різницю між людиною, котра - "... народжується вільною...", і тією, котру ..."релігія робить рабом без ланцюгів". Тільки без політики, будь-ласка. Чисто по-філософськи.

Історична правда

13:53 06.05.2018

Чисто по - філософськи...без політики.Релігія завжди пов"язана з політикою.Прочитайте коли виникла релігія.Що таке релігія ? Про радикальний ісламський фундаменталізм,про сучасні секти.Про примусове кроваве насаджування християнства княгинею Ольгою.Багато історичних прикладів.Народжена вільною людина повинна мати вільний вибір і власну думку.Я не гностик і не атеїст.Носити рабське тавро на тілі - Ваш вибір...Скандинавські країни з розвиненою економікою і вільним вибором людей давно відійшли від релігійних догм і войовничого релігійного та атаїстичного диктату.Людина і життя - найвища цінність у всьому світі !

А хто кому заважає

14:26 06.05.2018

Хто кому заважає не ходити до церкви,бути атеїстом - прапор в руки! Є закон про свободу совісті і віроісповідань який гарантує віруючим людям вільний вибір релігійних груп,конфесій,церков.Тож ніхто нікого не примушує бути атеїстом чи віруючим тільки толерантно,з любовю один до одного,без обливання брудом і різними наклепами висосаними з пальця. Хочуть люди Українську незалежну ні від кого церкву - не заважати,бо мають повне право! Хочуть ходити в російську - прапор в руки!

Блек Джек

14:57 06.05.2018

Водити хороводи і перекривати рух вулицями для пішої ходи московських попів та їх прихильників дуже толерантно.Літургія по загиблих бійцях ЗСУ заборонена Кірілом Гундяєвим і ФСБ РФ.Про який прапор Ви маєте на увазі ? Підтримувати волонтерів заборонено в московському патріархаті.От такі українці на 27 році незалежності.

Канонічєскій баран (овца)

15:00 06.05.2018

Акі пакі іже херувіми

До такого собі тіпа Блека що Джек

15:56 06.05.2018

Заборона літургії (чи, як Ви, можливо, мали на увазі - звершення панахиди та чину похорону і з послідуючим поминанням на літургії) - повна брехня...
Перекривання вулиці під час Хресної ходи - правничий обов,язок внутрішніх органів при ДОСТАТНЬОМУ для цього скупченні людей.
Підтримку волонтерів на АТО - УПЦ (якщо не ясно для когось - МП ) - у нашому місті здійснювала у той самий час, коли і Ви, пане, це робили, якщо робили, звісно. Тільки УПЦ не схильна була кричати про це на всіх перехрестях. На відміну від декотрих "патріотів" А прапор у нас один - жовто-блакитний - чи ви не українець?

попередньому

16:07 06.05.2018

Ну як московський патріархат в зоні АТО благословляв прапори гіркіна - стрелкова і благословляв бєсів і моторол на вбивство Українських воїнів - це відомо! А прапор в руки в контексті - це алегорія.І дуже сумнівно пане що в УПЦ МП прапор жовто - блакитний, скоріше - триколор РФ.

неадекватній історичній правді

16:21 06.05.2018

Ото пояснив - чисто по філософськи! Тебе ж просили пояснити тотожні поняття - а ти про що? Сон брєдової кобили.

Ага

16:24 06.05.2018

Не можу зрозуміти, чому ніхто за увесь час пропаганди проти УПЦ МП ні в ЗМІ, ні в побуті, не відзначив, що в УПЦ МП кількість проросійськи налаштованих священиків розподілена прямо-пропорційно до кількості проросійськи налаштованих громадян України. Тобто - на Заході їх мінімум. На Сході - стрічаються у межах кількісних показників на 1 населення. Тісто скрізь різне. З чого замісили - те і куштуйте.

Порох

17:10 06.05.2018

Ну ви, блін, ковельчани. не чекав. ЗАЧЕПИЛО ВАС. Віруючі, значить. Молодці))). Кожному по шоколадці під час виборів.

ого

17:14 06.05.2018

То що це дає право благословляти на вбивство Українців, чи освячувати сєпарські прапори в церквах московського патріархату?

Їхали балакали

18:07 06.05.2018

сіли і заплакали

Віталій Кличко

02:10 07.05.2018

вимя ца і сина , я баксірую з Володимиром . живіть і процвітайте , щастя везіння , Божого Благословіння .
Петро 1 бил неправ(
Ігарь крутой

Марія

09:51 07.05.2018

І де московські попи беруть гроші на БМВ

Який жах

09:52 07.05.2018

На УРАЇНІ МОСКОВСЬКИЙ ПІП

Ураїна

10:32 07.05.2018

Ураїна - так, це така нова країна, де людей зіштовхують лобами за національною та релігійною ознакою за указкою неураїнських можновладців.

Ураїна

10:35 07.05.2018

А Українці - читають, сміються - а на поталу не даються. Фіг вам. Самі розберемось.

Українцям

10:48 07.05.2018

Люди не реагуйте на всякі козломорді коменти.Майте повагу один до одного. Лобами можна зіштовхнути тільки не свідомих людей.Включайтесь,думайте,моліться,робіть висновки.

Лусваргі

11:09 07.05.2018

Може, хтось не зрозумів, що цей Лусваргі - ВІДПУЩЕНА нашою судовою системою людина до монастиря прийшла. Претензій до суду нема?
Цит:. Как рассказал прокурор Игорь Вовк, Лусварги выпустили из СИЗО в связи с обменом. Однако обмен не состоялся, но и после этого бразилец не вернулся за решетку.

Гуляв по Києву - спати-їсти захотів - прийшов до церкви. Туди, де більше народу і де більше подають.

Невже?

11:49 07.05.2018

...той злий, роковий чолов,яга, котрий обзиває усіх "козломордими", вирішив на кінець помолитися і включитися? Свято Матері... Не інакше.

попередньому

12:04 07.05.2018

Посольство Бразилії відмовило у поверненні на батьківщину бойовика який вбивав Українських воїнів! Нині воно перебуває в слідчому ізоляторі СБУ і з ним проводяться слідчі дії. Ти бач яке невинне ягнятко - спатки їстоньки захотіло.Бойовика переховували у монастирі московського патріархату і це факт!

Лусваргі

12:20 07.05.2018

А ЧОГО ж і ХТО його відпускав? У нього на морді не написано, що він вбивав наших солдат. Не думаю, що цей пан афішував свої подвиги направо і наліво. Хто його "переховував"? Монастир, в котрий він прийшов, смиренно зігнувшись, із проханням погодувати і заночувати? До вас би прийшов - ви б прогнали? Церква - не СБУ. У неї нема повноважень на розслідування та покарання злочинців. Доходить?

до невже

12:34 07.05.2018

Там звернення до Українців а не до козломордих.

до лусваргі

12:37 07.05.2018

Церква не місце для бойовиків і злочинців.Доходить?

Паламар

16:11 07.05.2018

То всіх попів з ФСБ відправлять у московію

Пенсійний фонд

16:27 07.05.2018

В скільки років ПОПИ З ФСБ йдуть на пенсію і хто їм проплачує пенсіон.Чи в рублях чи в національній валюті.

Коментатор

21:02 07.05.2018

В інтернеті всі такі розумні, а коли вживу говорити то два слова не можуть зв'язати
Чо так смішно з коментів про ФСБ і про те як гроші з МП ідуть в Росію, ви ті гроші бачили як вони в Росію ідуть?чи ви їх супроводжували?

Коментатор

21:02 07.05.2018

В інтернеті всі такі розумні, а коли вживу говорити то два слова не можуть зв'язати
Чо так смішно з коментів про ФСБ і про те як гроші з МП ідуть в Росію, ви ті гроші бачили як вони в Росію ідуть?чи ви їх супроводжували?

Коментатор

21:03 07.05.2018

В інтернеті всі такі розумні, а коли вживу говорити то два слова не можуть зв'язати
Чо так смішно з коментів про ФСБ і про те як гроші з МП ідуть в Росію, ви ті гроші бачили як вони в Росію ідуть?чи ви їх супроводжували?

Коментатор

21:03 07.05.2018

В інтернеті всі такі розумні, а коли вживу говорити то два слова не можуть зв'язати
Чо так смішно з коментів про ФСБ і про те як гроші з МП ідуть в Росію, ви ті гроші бачили як вони в Росію ідуть?чи ви їх супроводжували?

Прозорливий батюшка

21:48 07.05.2018

Я усе бачу і чую

Козломордому коментатору

09:15 08.05.2018

Нещодавно Сбу піймала іподиякона митрополита Павла Лебідя намісника Києво - Печерської лаври Московського патріархату, Сєрафима Никитюка Він перевозив 65 тис. доларів у зарезервованому лаврою вагоні у потязі Київ - Москва для потреб цигаркового барона Кіріла.І це тільки один із тисяч.

Козломордий батюшка

09:31 08.05.2018

Спаси господи...

По фасону

10:02 08.05.2018

Площа в Москві червона і тому церква червона

Під копірку

13:09 08.05.2018

БІЛЯ ТОЇ ЦЕРКВУШКИ І МОВЗОЛЕЙ Є ПОПА СПИРТОВИКА

Молдаванка

13:12 08.05.2018

Тоді спиртякою всі торгували

Все від лукавого

13:14 08.05.2018

Гундяєв і тепер спирт та цигарки тримає в раші

...

15:12 08.05.2018

ні, на морді дона педро із країни диких абізьян не написано, що він вбивав українців. Тільки на ютубі повно відео, де він з міномета гатить. тебе не забанили у гуглі, як у рашці?

Історична правда

19:17 08.05.2018

Московія є ворог України

Бояться людського гніву

19:21 08.05.2018

От чому гундяєвські попи вже по вулиці не ходять серед людей тільки на авто на бляхах

Козломордий батюшка-прозорливий

06:18 09.05.2018

Підпережуся георгієвською стрічкою та піду нести в свою церкву опіум для народу

Богослов

09:41 09.05.2018

Торгувати спиртякою та цигарками є великий смертельний гріх

Ключник

09:43 09.05.2018

А ЗА ЩО ЦЕРКВУ ПОФАРБУЮТЬ І ПОПУ НОВЕ АВТО СПРАВЛЯТЬ

ВІтер

20:59 10.05.2018

Повіє у інший бік, все протече, все зміниться. Соромно буде за все, що злого злетіло з вуст.

Вірянин

07:16 12.05.2018

Коли вже москалів поженуть

Володимир Ющик

19:49 13.05.2018

Хто хоче йти до московської церкви то хай їде в Москву,а ми живемо на Україні то й церква у нас українська повинна бути...

Громадянка України

11:01 14.05.2018

Значить, якщо ДНР і ЛНР самопроголосилися, то вони ( і те визнаємо всі ми, і - весь світ, крім Росії) - самозванці і злочинці. Але ж Київський патріархат самопроголосився точно так само.... Його не визнає Вселенська церква... Його навіть не допускають у Святе місце сходження Благодатного Вогню (Господь всепрощаючий посилає для укріплення віри нам слабким і грішним).
Подібні дописи лише загострюють протистояння, хоч автор і зробив спробу завуалювати свої прихильності. Але ж журналісти і політики намагаються весь час розпалювати конфлікти в суспільстві спекулюючи на питаннях Віри. Одні за для грошей, інші - сенсації, слави (читай-грошей). А нам треба бути не "стадом", а людьми, берегти свою безсмертну душу, не бігати сьогодні з оранжевими стрічками, а завтра - з зеленими. І по крихтах збирати благодать Божу в тих місцях, де вона ще є... Церква повинна бути відділена від політики (Конституція). А мер повинен заборонити публічні Панахиди, на які "заганяють" посеред робочого дня. Бо у нашій державі свобода віросповідання. Маєш що сказати людям - збирай, а вірші, пісні і, тим більше, службу Божу людина обере собі сама у вільний від роботи час.

козломордому

12:00 14.05.2018

Про що ти козломордий чешиш?Який самопроголошений, кого куди не пускають? Благодатний вогонь щороку, між іншим, раніше як москалі привозять на Україну і в тому числі в Ковель.Він сходить одинаково для всіх.Служать священно служителі УПЦ КП і на Гробі Господньому і на Афоні. Так що ця фішка давно не канає!А панахиди мер не запроваджував і не йому відміняти, тим більше тобі козломордому про це вякати! Бо тебе козломордого найбільше тисне що панахиди відправляють священники Української церкви.

нехай я козломордий хоч тричі

12:05 15.05.2018

Але УПЦ КП не служить на Гробі Господньому та на Афоні. Це всі знають.

козломордому

17:43 15.05.2018

Це всі знають що УПЦ КП служать на Гробі Господньому і на Афоні крім козломордих і ФСБешників!

КОЗЛОМОРДОМУ

19:48 20.05.2018

Після Ваших коментарів стає очевидно всім які віруючі, побожні, виконуючі заповіді Божі (от хоч би - возлюби ближнього свого) люди ходять до КП. Не позорили б свою"церкву" такою злобою і людиноненависництвом, бо Ви її дуже красномовно характеризуєте.

Тим. хто обзвивається

13:27 21.05.2018

Мої коментарі дуже конкретні. Не служить там КП. Не пускають. Злоби тут нема. Просто факт).

обіженим

22:29 21.05.2018

Давайте без фанатизму! Як люблять ближнього свого у так званій УПЦ московського патріархату всі давно знають! Як обзивають церкву Київського патріархату і її вірних - тут злоба аж пре! А про" красномовність" московських агентів всі давно знають і не реагують на неї. Так що не вам повчати! В цивілізованому світі в тому числі і церковному вже давним давно не має поняття когось кудись не пускати! І в цьому свідчення події визнання і надання томосу автокефалії Вселенским патріархом і Константинопольською церквою.На Гробі Господньому ніхто нікого не питає вірними якої церкви ви є, а тому і паломники і священники і єпископи Української церкви там служать і навіть в цьогорічному офіційному графіку є зареєстровані і це є ФАКТ !

Врєдним

11:20 25.05.2018

https://www.cerkva.info/posts/patriarkh-filaret-sviatkuiuchy-vkhid-hospodnii-u-yerusalym-my-sviatkuiemo-peremohu-nad-smertiu
Поки що тільки так входять в Єрусалим у ваших рядах.
Напишіть ще щось)))

...

11:59 25.05.2018

Про члєнів своїх напишіть ще (скільки їх, до-речі?)))), про козломордих, про КПСС, про п. Філарета. Фантазія ізсякла, чи що?

ковельчанин

12:21 25.05.2018

А томос де?

Обіжений

12:38 25.05.2018

А томос нам не треба. Ми й так в Єрусалимі служимо

козломордому

13:58 25.05.2018

Тобі козломордий уже нічого не допоможе!

т.з.ковельчанину

14:00 25.05.2018

Не лізь поперед батька в пекло!

Я

22:54 25.05.2018

Александрук то мабуть ти обзиваєш всіх козломордими бо ти самий козломордий в Ковелі

Москальський прозорливий піп

00:01 26.05.2018

Я вже української лепехи нарвав

Козломордому гермафродиту

16:36 26.05.2018

Придур козломордий! В Українській церкві козломордих не має.Вони всі у мацковській. В тебе козломорде створіння бурна фантазія! А може ти прозорливий?

попередньому

21:41 26.05.2018

Та він не прозорливий - а просто придурок!

козломордому

21:53 26.05.2018

Козломордий не біснуйся , а йди водички свяченої попий - може попустить! І не забудь завтра порахувати де більше людей коли будеш попід церквами соватись.

Архимандрит Кирило Говорун

22:42 26.05.2018

Томос про автокефалію Української церкви вже написаний.

Ковельчанка

12:41 27.05.2018

Кирило Говорун - це архімандрит з МП. Нелогічно якось тут на московських посилатись))) Ні?

попередньому

14:38 27.05.2018

Якраз і логічно посилання на архімандрита РПЦ. Тому що хто хто ,а він знає що говорить

Ковельчанка

17:15 27.05.2018

От дивно, коли вигідно, то і до думки "москальського" попа можна дослухатись. А коли не вигідно - то ..... як тільки його не принижують, як тільки не обпльовують. Чому так?

Т.З. Ковельчанці

18:41 27.05.2018

А що кому вигідно? І при чому тут думка чиясь? Ти ж запитував із гнилим сарказмом" А томос де ?" От тобі Кирило Говорун і відповів,що томос написаний по всіх канонічних правилах. І слід підмітити що цього факту ніхто не спростував!

думка

19:01 27.05.2018

А от на рахунок думки і приниження.Синод УПЦ МП заборонив митр. Олександру Драбинку висловлювати свою думку про автокефалію Української церкви і пригрозив "канонічними"дисциплінарними стягненнями. То більшого приниження вже бути не може! А мит.Олександр звернувся сьогодні до своєї пастви і всі його підтримали в наданні йому повноважень висловлюватися по питаннях Української автокефалії.

Ковельчанка

11:10 28.05.2018

Приниження Драбинка не бачу. Він хороший дядько. Знає багато. Але не все. А коментувати події без можливості огляду об,єктивного - легковажність. Дивімось ютуб. Там багато цікавого. З різних точок зору і з різних рівнів.

Т.З. Ковельчанці

23:11 28.05.2018

Якщо архієрея лишають права висловити свою думку і залякують його - це не приниження? І він не дядько, а правлячий архієрей! А дивитись тупо ютуб і не розбиратись у церковних питаннях - оце легковажність!

Ковельчанка

09:32 29.05.2018

У вас є ІНШІ ДЖЕРЕЛА інформації? Не 5 канал, випадково? Втім, зараз майже все ТБ, як 5 канал.

Ніяк не воюють

08:22 30.05.2018

Ніяк не воюють

Драбінко

15:34 01.06.2018

Залякайте мене)Спробуйте)

Анафема

22:05 02.06.2018

Що взагалі в місті робить московія

Павел

09:26 03.06.2018

Не могу поверити що багато с тих лудей в церкву ходят!!!

павел

12:12 03.06.2018

Ви школу відвідували? Ходили тільки на уроки християнської моралі? Інші прогулювали?

Однорука відьма

19:54 05.06.2018

Мені пасує московський патріархат - правильна відьмовська церква

До всякої несисті

19:57 05.06.2018

Путін самий головний чорт з Гундяєвської табакерки

До нечистивих з московії

19:58 05.06.2018

Сама непотрібна ковельсько московська нечисть

Аж гидко усвідомлювати

20:40 05.06.2018

Яка ця москалія з московією відверта гидота-Гундяєвські викидні

РА

14:57 06.06.2018

АМІНЬ

Ковельчанка

21:43 06.06.2018

Те чудо знов прокинулося. Проніс? То до туалету - бігом! Тут ... не можна.

гермафродиту

21:21 07.06.2018

А ти вже просралось?

Ковельчанка

13:53 18.06.2018

"Воювання" вичерпано?))) Ну і добре...

Однорука ВІДЬМА

00:28 21.06.2018

Всім повідробляю...

Паламар УПЦ

23:56 25.06.2018

Щоби тебе сучара відьмовська ОДНОРУКІВСЬКА вже врубило і всіх твої викиднів

ЯК Вам не Доходить?

05:38 20.07.2018

Бабло рахувати тим хто при владі легше буде, коли
об'єднаються, Бог один-казна одна.

А насправді то повинно бути так, щоб кожна людина ходила і приносила пожертви туди, коли рахує за потрібне.

Повірте, молодь ці проблеми не цікавлять і молодь до цього всього ставиться нейтрально, знаючи шо Бог є і ще декілька фактів з Біблії. Ці проблеми цікаві тільки тим, хто може з цього заробити, або зробити глобальний контроль над населенням країни, яке ще за роківхочуть поставити Папу Римського, тільки для православних.

вася

22:37 19.08.2018

люди є російська православна церква в Украіні Украінська це та якою керуе ФІЛАРЕТ онуфрій то васало гундяя московського все перекручуете і пишите дурню

Негр

15:55 23.08.2018

Все поняв. сенк ю.

Любаша

08:37 27.08.2018

А я все до Гундяєва

18 квітня
Сьогодні
Вчора
16.04.2019
15.04.2019
14.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин