Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Патріарх Філарет розпочав брифінг ввечері
Патріарх Філарет розпочав брифінг ввечері

5 важливих тез, які волинянам варто знати про церковні рішення у Стамбулі

23:00 11.10.2018
1172

На Фанарі пройшов Синод єпископів Константинопольського патріархату, що безумовно ввійде в історію не лише нашої держави, а й світового Православ’я.

Нещодавно запущений Вселенським Патріархом Варфоломієм процес надання Томосу про автокефалію Українській церкві, схоже, набув істотних обертів (відразу пояснюємо, Томос — указ, декрет, окружне послання Предстоятеля помісної Православної Церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Томоси бувають двох видів – про автономію та про автокефалію). Про це розповів Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на брифінгу біля стін Володимирського собору.

Про що ж, власне, говорили на Синоді у Стамбулі?

По-перше, офіційно Томосу ще не надали, адже, щоб його отримати, церковним гілкам України потрібно об’єднатися. Проте у першому пункті рішення Синоду значиться: «Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат продовжував надання автокефалії церкві України». Тобто, рано чи пізно, Українська церква отримає Томос, питання лише в тому, наскільки українські архієреї та віруючі цього хотітимуть.

По-друге, Синод зняв анафему з Патріарха Філарета (Предстоятель УПЦ КП) та Митрополита Макарія (Предстоятель УАПЦ) та їхніх послідовників. Більше того, у рішенні значиться, що «ці особи поновлені у своїх єпископських та священицьких званнях». Що ж це означає? Віднині усі таїнства (Причастя, Хрещення, Миропомазання, Сповідь, Єлеоосвячення, Вінчання, а найголовніше – Священства) звершені в УПЦ КП та УАПЦ є повністю канонічними. Константинопольський Патріархат зможе співслужити зі священиками та єпископами з цих церков. Сама анафема (відлучення від церкви. – Авт.) у рішенні була названа такою, яка не має догматичного підґрунтя.

По-третє, Константинопольський Патріархат відновив ставропігійне представництво в Києві. Ставропігія – автономна церковна одиниця, що має пряме підпорядкування Предстоятелю. Ставропігійне представництво Константинополя – перехідний крок на шляху до проголошення автокефалії Української церкви. Тобто тепер в Україні буде постійна структура Вселенського Патріархату.

По-четверте, Синод скасував рішення 1686 року про право Московського Патріарха висвячувати Київського Митрополита. Фактично, цим Константинопольський Патріархат засвідчив, що Київська Митрополія по праву має належати саме йому, а не молодшій і похідній від неї Московській Патріархії.

По-п’яте, Константинопольський Патріархат закликав утриматися від протистоянь та сутичок через майнові питання, що можуть виникнути між віруючими. Тобто, зараз віруючим усіх церковних гілок не варто проявляти агресії, а діяти за принципами Божої любові.

Рішення Синоду Константинопольського патріархату безумовно, мудрі й добре продумані. Вони, фактично, створюють основу, своєрідний плацдарм для української церковної єдності. Та й сам Патріарх Філарет на брифінгу біля стін Володимирського собору зазначив, що зараз вкрай актуальним є об’єднання різних церковних структур України в єдину Церкву. А це – ще один могутній стимул для консолідації українського суспільства. Віримо, що ця щира молитва нашого народу буде почута Богом.

Дмитро РУДКІВ, «Район.in.ua»

Коментарі

так вот

23:14 11.10.2018

Трьохсот річна церковна колонізація України рухнула! Амінь!

Вітання

23:39 11.10.2018

Вітаю всіх із автокефалією нашої Української церкви! УПЦ КП - канонічна і всі таїнства здійсненні у ній є благодатними!

Слава Богу!!!

09:17 12.10.2018

Що й треба було довести!

Слава Богу!!!

09:17 12.10.2018

Що й треба було довести!

до всіх

12:00 12.10.2018

Ви з дуба звалились, чи читати не вмієте? А хто сказав, що рішення Константиновпольського Синоду є канонічним?

піп Гапон

12:27 12.10.2018

дурень думкою радіє. В країні, де панує беззаконня і церковні канони можна не враховувати. Вже й Бога приватизували. Все співпадає з святим писанням. До кінця світу вже залишилось небагато часу. Одумайтесь, поки не пізно.

Пастор Шланг

16:01 12.10.2018

Так - то воно так, але трішки не так. Думаю, що про той Томос найбільше кричать ті, хто в церкву не ходить, або ходить раз в рік. Особисто я не проти Томосу. Але, думаю, що нічого не зміниться в нашій країні, нажаль. Як до того Томосу пили, ригали, крали, жінок товкли, так і далі будуть пити, ригати, дітей і жінок товкти, контрабанду тягати, один одному носи ламати. Ось тому і сумно ....

Йосип Вісаріонович

16:17 12.10.2018

зараз є дуже багато ознак сталінських часів. Закон є те, що я сказав. Всім наплювати на все. Ще ьтрошки іф почнуться репресії.

до всіх що з дуба звалились

16:51 12.10.2018

Це ти клоун ФСБешний напевно букви забув. Тобі чучало чорним по білому написали,розжували,розяснили.А тобі вже і рішення Константинополя не канонічне. Ти один канонік всраний!

останньому

20:44 12.10.2018

[ВИДАЛЕНО ЗА ОБРАЗИ]

попередньому

21:21 12.10.2018

Це всі твої аргументи?Що правда очі коле?

7388

11:48 13.10.2018

Братие используйте хоть что нибудь во благо себя и Украины
Не дайте в очередной раз врагам украсть Вашу Победу
Бог а не люди восстановил Историческую Справедливость
Не противтесь ВОЛЕ ВСЕВЫШНЕГО
СЛАВА УКРАИНЕ

всім

21:36 13.10.2018

Про що ви гризетесь, поклонники попів-комерсантів? Отямтесь, поки не пізно, кидайте попівські церкви, верніться до Бога і сповідуйте євангельське вчення. Поки Бога примішують до будь-чиїх національних чи політичних інтересів - то не церква, а політичний інструмент, чи КП чи МП - один чорт.
У вас же по Конституції церква відокремлена від держави, то чому ж цей злодій, що називає себе президентом, верещить про якусь національну церкву?

ВСІ

16:41 14.10.2018

Бо цей злодій Президент і не сидів у тюрмі по постидних статтях
І правильно верещить не про якусь а Національну Церкву
А сповіднику вчення євангельського пора хоча б якісь податки почати платити
а не тільки отримувати соціальні пільги від держави по повній програмі
Фарисеі Лукаві

останньому

22:11 14.10.2018

Господу нашому дякуючи, давно з цієї країни виїхав і податки їй плати не збираюсь і пільг не потребую. Але моя родина змушена в цій країні паритись, тому мені небайдуже, як її роздирають на шматки всякі злодюги під прикриттям релігійних лозунгів.
Національтна церква? Це той віровіфдступник Порошенко таке придумав? Церква не має національності, і національною бути не може і не повинна. Перед Богом рівні всі люди, а не якісь нації, великі чи малі. Ти десь у світі бачив національну церкву? Ви ж ніби в ЄС пхаєтесь?

до останнього

21:39 17.10.2018

Скасувавши рішення 1686р. Константинопольська матір церква вернула до сопричастя понад 20 млн. віруючих людей. Фактично всі священнослужителі на сьогоднішний день являються кліриками Константинопольської патріархії.

18 лютого
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин