Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Нова шкільна парта
Нова шкільна парта

Ковельській владі «по барабану», що на нових шкільних партах стирчать шурупи

13:25 20.11.2018
1472

Одномісний стіл з чотирма шурупами на поверхні та стілець коштують більше тисячі гривень бюджетних коштів, а загальна вартість меблів становить понад 1 мільйон гривень.

В останній день жовтня Район.Ковель інформував, що у Ковельському НВК «ЗОШ №11-ліцей» на нових партах для першокласників стирчать шурупи. Про це наших журналістів повідомила мама одного із першокласників, яку звати Ольга.

Жінка зазначила, що парти неякісні і застарілі, такі як були за радянських часів 30 років тому. Оскільки шурупи, які стирчать на поверхні парт та стільчиків, будуть чіплятися за одяг школярів.

«На стільцях – така ж картина. Не знаю, який підрядник виконував замовлення, але ці шурупи однозначно будуть псувати одяг дітей. Наскільки я знаю, батьки з інших шкіл уже готують колективні скарги за не якісно виконану роботу – виготовлення таких парт», – заявила Ольга.

Мама першокласника додала, що ця проблема не лише у їхній школі, а й по всьому місту. Батьки школи №3, щоб вирішити дану проблему, – власноруч зашліфовували шурупи.


Після критичної публікації на сайті за нові шкільні меблі заговорили і чиновники у Ковельській міській раді.

«По меблях, по якості розібралися? Там все нормально?» – запитав міський голова Олег Кіндер на понеділковій апаратній нараді 5 листопада.

«Розбираємося», – доповіла виконувачка обов’язків начальника управління освіти.

«Ну, будь ласка. Ті люди, які пишуть у Фейсбуці, все… візьміть їх за руку, проведіть, покажіть. Які претензії виставляють?» – дав настанову Олег Олексійович.

«Вже показували», – сказав заступник міського голови з гуманітарних питань Ігор Прокопів.

«І що? І в кінцевому результаті вони вибачилися і сказали: «Ну, ви нам говорили». Да?» – мовив мер міста.

На цьому тему меблів на нараді закрили. А невдовзі на адресу нашого видання надійшов лист від тієї ж пані Ольги, яка стверджує, що «на адміністрацію школи здійснюється тиск з боку органів місцевого самоврядування, які вимагають написати статтю про те, що парти не браковані…»

Є вимоги до шкільних меблів для Нової української школи (Обов’язкова відповідність стандартам ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 та ТУ, що вимагає Закон України «Про загальну безпечність нехарчової продукції), які склав президент Асоціації меблевих та деревообробних підприємств України «Меблідеревпром», заслужений працівник промисловості, кандидат технічних наук Сергій Сагаль, який є автором 90 наукових праць, у тому числі 40 винаходів.

У вимогах говориться про «матове покриття стільниці», «ступінь блиску робочих поверхонь». Напевно, їх розробник і уявити собі не міг, що у Ковелі, де він колись навчався у школі № 3, учнівські меблі зроблять так, що на поверхні одномісної парти будуть стирчати шляпки чотирьох шурупів. В Інтернеті можна побачити дуже багато сучасних найрізноманітніших одномісних шкільних парт, але всі вони мають гладеньку поверхню. Ковельські меблеві «кулібіни» пішли своїм шляхом, нашвидкоруч зробили сумнівний товар, причому за великі бюджетні гроші.

На письмове звернення депутата Ковельської міської ради Володимира Косцьов’ята виконувачка обов’язків начальника управління освіти міськвиконкому Лариса Жаб’юк проінформувала, що тендерним комітетом управління двічі було оголошено закупівлю сучасних меблів для початкових класів. Проте закупівлі не відбулися у зв’язку із тим, що для участі в аукціоні пропозицію подав лише один учасник – ТзОВ «Люкс Сервіс».

«Керуючись п. 4 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі», з метою забезпечення учнів меблями, тендерним комітетом управління освіти було прийняте рішення провести переговорну процедуру, щодо закупівлі сучасних меблів для початкових класів нової української школи. До участі на переговори було запрошено ТзОВ «Люкс Сервіс». За результатами переговорів тендерним комітетом прийнято рішення про намір укласти договір з ТзОВ «Люкс Сервіс», – пише Лариса Жаб’юк.Ковельській міській владі абсолютно «по барабану» ті шурупи, шляпки яких стирчать на партах першокласників. Це ж не чиновницькі столи у мерії! Як кажуть, «гроші не пахнуть», тим більше з бюджету та ще коли не за горами вибори.

Коментарі

Ковель

13:31 20.11.2018

Люкс Сервіс це той же ІнтерєрЛюкс

бачив

13:47 20.11.2018

так дійсно в партах як на фото стирчать шурупи, а в стільцях не стирчать , хоча якість моглаб бути і кращою, при регулюванні по висоті , не всі отвори збігаються деякі взагалі не можна було перекрутити

Кіндер

14:16 20.11.2018

Плєсєнь. Та заткніться ви накінець. Мені треба бабло. Шо не ясно? я йду в депутати, а ви тута гундосите. Плєсєнь є плєсєнь, заваліться.

Пропозиція

15:33 20.11.2018

Взяти Бичковського і Пікінеса та протягнути голими дупами по тих партах.

Крикунам

17:00 20.11.2018

Ви хоч подивіться в Гуглі що саме називається шурупом.

шурупу

18:30 20.11.2018

ти в першу чергу сам заглянь у Гугл хоча би на малюнки шурупів

Батько першокласниці

21:59 20.11.2018

У листі написано "чи відповідають стандартам, чи довговічні і безпечні". А журналюхи все роздмухують і накидують лайно на вентилятор.
Яким стандартам воно має відповідати? Якщо вже взялися копати, то наведіть хоча б номер ДСТУ. А то тільки маніпулятивні фрази видно. У маєму класі такі ж парти і стільці. Тільки гвинти (меблеві гвинти, а не шурупи, писуни ви наші) без шліців.
Довговічні - якщо не вандалити - гарантійний термін вислужить. І не один десяток термінів. А якщо на стілець для першачків стане дядя в центнер вагою закрутити лампочку - може зламатися.
Чи безпечні - такі стільці (металева основа і фанерні сидіння і спинка) стоять у школах десятиліттями. І от тільки зараз журналюсі засвербіло про безпечність.
За чиї бабки банкет? Хтось хотів перехопити тендер, а зараз гадить потихеньку?

останньому

22:25 20.11.2018

То може ти і виграв цей тендер-переговори, а зараз відбрікуєшся?! Ти подивися, як люди нормальні парти роблять, без тих твоїх гвинтів! А на сполох забили першими не журналісти, а батьки учнів.

Типа останный

22:48 20.11.2018

Моє прізвище зовсім не таке, як вказано на сканах документів.
А щодо "люди роблять" - де ж "ліс рук". Ніхто більше, судячи з статті, двічі не захотів того мільйону.
І де можна побачити парту, "зроблену людьми" в тій же ціновій категорії?

НВК11

23:01 20.11.2018

Шановні батьки.
Дуже прикро, що Ви шукаєте в усьому, що робить влада, школа тільки одні недоліки. І робите « із мухи слона». 30 років школа не отримувала не тільки парт за державні кошти, але й оргтехніку, ілюстративний матеріал. Це можна було придбати за добровільні кошти батьків або спонсорів.
В цьому році отримано меблі, оргтехніку, роздатковий матеріал тощо за державні кошти. Можливо, хотілося б і ще більше, і ще кращої якості. Але це перші кроки влади для забезпечення якісного освітнього середовища. Звичайно, в майбутньому будуть враховуватись і виправлятись недоліки і помилки сьогодення. І давайте не будемо говорити про тиск влади на адміністрацію, адміністрації на батьків,… Слідкуймо за тим що говоримо і пишемо. Свобода слова – це добре, але не займайте позицію : про що хочу, про те й буду писати.
З повагою і найкращими побажаннями на співпрацю директор НВКЗОШ№11-ліцей Сидорук Г.О.

До Сидорук Г.О.

23:45 20.11.2018

Вам шановна не директором працювати, а рабом в Кіндера дома.

Для попереднього

10:22 21.11.2018

У нашій державі завжди найбільш "кричить за правду" той, хто сам нічого не вартий....

до чого тут влада?

13:11 21.11.2018

до чого тут влада? Тендерний комітет замовляє... Ми замовили і за ті шурупи було наголошено. А привезли все одно такі як в цій статті. Тепер сваримося з постачальником. Він повідомив що на момент відгрузки в наявності тільки такі були і запропонував почекати, пізніше доставить такі як треба. Чекаємо.

містянин

17:26 21.11.2018

більше бруду - це перемога.

20 лютого
Вчора
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин