Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Тиждень по Томосу: які настрої у волинського духовенства і чому

14:28 14.01.2019
1962

Відтоді, як Томос приземлився у Києві, минуло тільки 7 днів, але щодня є парафії, які залишають лоно Московського патріархату і приєднуються до Православної Церкви України. Не оминули такі новини й Волинь. Район.in.ua вивідував, що відбувається у середовищі духовенства з Волині.

Першою перейшла громада у Нововолинську, згодом почався перехід громади храму у Красноволі Маневицького району, на Різдво ж доленосне рішення прийняли настоятель та прихожани Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерви, що на Горохівщині. Згодом – ще дві громади – у селах Новостав Горохівського і Мизово Страровижівського районів. Визначаються парафії також у Берестечку, Кутрові на Горохівщині. У Красноволі ж взагалі стався безпрецедентний випадок: 13 січня парафіяни храму не пустили на недільну службу єпископа Нафанаїла та священиків Волинської єпархії УПЦ (МП).

Не з чуток відомо, що значна частина волинського духовенства, попри те, що підтримує ідею автокефалії, насторожено ставиться до новоутвореної церкви. Причин цьому можна виокремити кілька.

По-перше, священики бояться втратити свої парафії, адже їхнє служіння повністю під владою єпархіального архієрея.

По-друге, багато в кого з панотців були відкриті конфлікти з представниками колишнього Київського патріархату. Ті методи, які застосовувалися обома сторонами у 90-х роках минулого століття і згодом у 2014-му не сприяли утвердженню єдності. Їх важко виправдати навіть з морального боку. З уст парафіян линули і подекуди линуть і до сьогодні образи і прокльони один на одного, люди інколи ворогують цілими селами, або ж і родинами.

Читайте також: Роман Скірак: «Моїм парафіянам більше не казатимуть, що вони ходять у неправильну церкву»

По-третє, дехто зі священиків Московського патріархату боїться, що у новій церкві їх називатимуть «москалями», «п’ятою колоною», «пособниками Путіна» і т.д. Хоча церковне керівництво й проти цього, але з уст парафіян такі заклики, на жаль, лунають.

По-четверте, в УПЦ (МП) сказали прямо: якщо йдете в ПЦУ, одразу отримаєте на руки указ про заборону в служінні. Таку долю, зокрема, розділили отець Павло Кліцук із Мерви, що разом із громадою приєднався до Православної Церкви України, а протодиякона Віктора Мартиненка, який відомий тим, що колись був проклятий одіозним митрополитом Павлом («Пашою-мереседесом») те, що засудив владику за порівняння Януковича з Ісусом Христом, заборонили у служінні взагалі за те що… служив із кліриками Вселенського патріархату. До слова, цей клірик – архімандрит Михаїл Аніщенко, який служив у храмі Всіх Святих землі Волинської у Луцьку, останні 10 років навчався у Греції і потім звершував служіння настоятелем храму Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії. 12 січня стало відомо, що Михаїл Аніщенко став Главою ставропігії Константинопольського патріархату у Києві.

Читайте також: Духовенство Волинської єпархії засвідчило підтримку митрополиту Онуфрію

«Протягом останніх 25 років були УПЦ МП і УПЦ КП. У Московському патріархаті була тисяча священиків не через те, що ми дуже любимо Москву, а через те, що ми дорожили канонічністю. УПЦ МП була канонічною, а КП – ні. І ось благословенний час настав, про який люди просили і за який молилися 25 років, – обидві церкви стали канонічними. І основного аргументу на користь МП більше немає. Або ти в канонічній українській церкві, або в канонічній московській», – сказав отець Віктор Мартиненко у коментарі Громадському інтерактивному телебаченню.

До слова, отець Віктор жорстоко і влучно розкритикував указ про заборону йому у священнослужінні, оскільки він не мав ні канонічного, ні догматичного, ні євангельського, ні церковно-правового підґрунтя.

Детально читайте: Покарали гірше, ніж єретиків, – протодиякон Віктор Мартиненко публічно і «по канонах» відповів Володимирському митрополиту

«Оскільки я клірик Православної Церкви України, будь-які рішення архієреїв Московського патріархату щодо мене уже не мають жодної канонічної сили», – прокоментував свою заборону у служінні від єпископа Нафанаїла отець Павло Кліцук.

Детально читайте: На Горохівщині громада МП увійшла в ПЦУ. ОФІЦІЙНО

Та все ж, на Волині є громади, що не злякалися труднощів і приєдналися до нової церкви. Зокрема, майже 90% прихожан виступили за перехід до ПЦУ у Красноволі. Ініціаторка приєднання Галина Світач розповіла, що місцевий священик селян не підтримав.

«Він сказав категорично, що не перейде. Ми написали листа про рішення громади до митрополита Михаїла. Поки що нам ще не прислали нового священика, але повідомляють, що це однозначно станеться незабаром», – додала пані Галина.

Військовий капелан, настоятель луцького храму святого Іова Почаївського отець Олександр Вронський вважає, що на Волині є чимало священиків УПЦ (МП), які хотіли б приєднатися до ПЦУ.

«Багато чекали Томосу, його підписання. Це був стримуючий фактор. Зараз отці це питання обговорюють на своїх парафіях, вислуховують усі «за» і «проти». Я думаю, що перейде багато громад, бо люди духовно прозріли і перед священиками піднімають це питання. Хоча священики бояться, що у них заберуть парафії, що їх переведуть, але кажу однозначно, що якщо переходить громада і священик, то його ніхто зі свого храму не забере, він лишається зі своєю паствою. Якщо служили церковнослов’янською і важко перейти на українську, то є певний перехідний період», – мовить отець Олександр.

Як бути, коли громада за перехід до ПЦУ, а священик проти? Отець Олександр Вронський пояснює:

«Усе в руках громади. Якщо громада вирішить, що храм має перейти до ПЦУ, то вона запропонує священику приєднатися до них. Якщо священик відмовиться, він може служити й далі в РПЦвУ, а громада і храмове приміщення може змінити юрисдикцію як і з настоятелем, так і без нього».

На запитання, як бути священикам Московського патріархату із побоюваннями, що у новій церкві їх називатимуть «москалями», «п’ятою колоною», «пособниками Путіна» і т.д., отець Олександр додає:

«Ми будуємо Церкву на любові. Те, що було вчора, було вчора і, не дай Боже, буде завтра. Я на Різдво був у Святій Софії на службі і дуже приємно було причащатися з однієї чаші зі священиками і навіть архієреями, що ще нещодавно були у Московському патріархаті. Це неймовірне відчуття єднання. Це треба відчути. Я противник того, щоб, не дай Бог, хтось цим людям дорікав, що «ви не такі», бо таким чином ми нічого не доб’ємося, ми повинні з любов’ю об’єднувати навколо Церкви, а не дорікати».

Священик Ковельського районного деканату Матвій Олійник (Свято-Пантелеймонівська парафія селища Люблинець) так оцінює сучасні церковні події в Україні:

«Те, що у 2018 році постало питання Томосу, що відбувся довгоочікуваний Об’єднавчий Собор, утворена незалежна Церква – це все результат щирих молитов українців. До цього йшли десятиліттями, адже люди вірили, що настане той час, коли нададуть автокефалію Українській Церкві і ми будемо незалежними від Москви. На жаль, зі сторони священиків Московського патріархату йде інформація, що ми хочемо розколоти, захопити, спалити їхні церкви. Знаю, що в храмах Московського патріархату про Томос абсолютно нічого не говорять. Кажуть тільки, що то Порошенко зробив свою церкву і з того нічого не буде. По навколишніх селах Ковельського району чую, що люди збирають підписи, вони хочуть єднання. На верху ієрархи сядуть, поспілкуються і об’єднаються, а як на низу примирити й об’єднати громади? Адже, в першу чергу, виникають родинні суперечки: батьки туди, діти сюди… Прикро чути те, що священиків Московського патріархату залякує та шантажує їхнє керівництво з Києва. Тут, на єпархіях, настоятелям храмів наказали не йти на діалог і не спілкуватися з представниками Київського патріархату, а тримати, як у них кажуть, «православну віру».


Хто ж приймає рішення про перехід? Отець Матвій додає:

«Тепер не священик, а громада вирішує, чи їй належати до Української помісної церкви, або стати частиною російської церкви в Україні, молитися мовою, якою вважає за потрібно. Священик, якщо не підтримує вибір громади, йде з парафії. Адже тут рушійною силою є саме громада, яка проводить збори і якщо дві третіх людей проголосують за те, щоб бути в помісній церкві, вони реєструють це рішення, їдуть до архієрея, засвідчують свою позицію та втілюють задумане в життя. Одни священик з Ковельщини сказав, що зніме ризи, але в помісну церкву не піде. Звісно, в кожного своя думка, але якщо настоятель дорожить своєю громадою, то він піде за нею, а якщо не розділяє вибору парафіян, залишити їх. Вірю, що свідомість людей виросте, вони прокинуться і зрозуміють, що Об’єднана церква – це підтвердження унезалежнення української держави і Церкви».

На жаль, звертаючись за коментарями до священиків Московського патріархату, стосовно переходу громад до Православної Церкви України, журналісти чули відмовки: «Офіційна думка нашої Церкви на сайті єпархії. За коментарями звертайтеся до благочинних». До прес-секретаря єпархії Олега Точинського також не вдалося додзвонитися. А ті представники духовенства, які погодилися говорити, здебільшого висловлювалися направах анонімності.

Читайте також: Як Петро Ратенський з Волині переніс Київську митрополію у Москву, і що з того вийшло

Дмитро РУДКІВ

Коментарі

Вірянин

13:35 14.01.2019

Люди навіть не знають який гріх вони беруть на себе, відмовляючись від Бога. Самозванці нічого спільного з Богом не мають. Це різні поки а самозвана церква,це політичний бізнес проект. Ви не від ямосковії відвернутись, ви від Господа відмовились. Час все розводить. Але прощення такому гріха немає.

Qwrty

13:39 14.01.2019

Ти з прабаслабієм головного моску ідеш далі, все зрозуміло. Але навіщо бюджетників завтра зганяти у Луцьк на зустріч по томосу? У 21 столітті ладан і заупокійну експортувати на Захід?

віруюча люлина

13:41 14.01.2019

що з вами коїться, людоньки. Хто відібрав ваш розум? Вас же штовхають в прірву.

Віряни

14:14 14.01.2019

А коли напишуть хоч про одну церкву УПЦ КП про перехід до ПЦУ чи це вони рахують себе право наступниками ПЦУ

Не віруюча

14:20 14.01.2019

Московські попи мають риторику агресивну, проклинають оббріхують ПЦУ священників на чому світ стоїть, погрожують вірянам. Віряни не знають як діяти в даній ситуації. Хочуть приєднатися до ПЦУ ? Скликайте збори віряни самі , голосуйте в якій церкві хочете бути. Проголосуєте ПЦУ і тоді піп буде розуміти чи підтримує його паства чи ні. Кому проповідуватиме московський піп , якщо паства хоче перейти до ПЦУ????

Тетяна

14:28 14.01.2019

Не тим зайнялась наша влада, посилила тільки ворожнечу між людьми. Томос то дали, але повної незалежності не отримали. За ПЦУ зараз кричать найбільше ті, котрі в церкву то ходять на Пасху, Різдво, або ще краще ті котрі не пам'ятають коли там були. Мало тих які щонеділі ходять до церкви. І якщо їх молитва щира, то я думаю вона буде почута і в ПЦУ, і в інших схожих за назвою церквах. Люди забули, що головне не те як називатиметься церква, а головне як молитися Богу. Йому не потрібна наша злоба, ненависть і т.д., а потрібна щира молитва, смирення, любов і терпіння один до одного.

Петро

14:36 14.01.2019

Керівниця сайту Район теж була прихожанкою МП, а коли дали томос зразу встурила в іншу церкву.

Протестант

14:52 14.01.2019

Згідно священного писання ,якщо хоче знати МП,все має вирішувати МІСЦЕВА ЦЕРКВА.
«Пасіть Боже стадо не примушуючи»

Протестант

14:56 14.01.2019

«По тому побачать що ви Мої учні ,якщо будете мати любов поміж собою»

козломордому вірянину

15:07 14.01.2019

А що це за" ямосковія"? І хто кого розводить? І що це за" прощення такому гріха немає"?Ти що козломордий з будуна?

До Вірянин

15:16 14.01.2019

Тобі в дурдомі інтернет дали? Ти сам зрозумів, що написав. Якраз від сатани-путіна українці повернуться в свої рідні стіни, до Бога!

віруюча людина

15:20 14.01.2019

ви можете забрати церкви, ви можете силою загнати в церкву, але у справжніх віруючих ви виру в Бога не віднімете. І йде на вас самозванці ряжені велике прокляття. ви самі на себе викликали гнів Божий. І московія тут і до чого. Ви повстали проти бога. Ряжені попи ведуть вас в ад. Очніться люд, відкрийте очі, зніміть завісу з очей.

Обєктивно

15:41 14.01.2019

До ВІРУЮЧА ЛЮДИНА.
«Ви повстали проти бога» пишете ви і це правильно що проти бога з МАЛЕНЬКОЇ ЛІТЕРИ.
Бо у вас московитів дійсно такий бог-це як при комуністах був і так його з маленької називали і вважали .
А коли люди хочуть шанувати справжнього БОГА ,то вам це не зрозуміти і навіть не під силу...

Ряженим попам

15:42 14.01.2019

А ви запитайте у філарета,як він ще будучи на службі а КГБ виганяв монахів з печерської лаври в 60 роках. Ряжені поаведники вам про цей злочин не розкажуть. Так що у нього досвід є як відбивати в людей віру в бога. Будете на службі і запитайте про це у свого попа. Якщо він щирий,то розкаже правду. А може й собі очі відкриє.

Микола

16:13 14.01.2019

Якщо людина зазамбована, то з гею і не потрібно вступати в любий діалог. Бандерня вважає що віритб в Бога, гехай собі вважає.Це їх право
Але життя,як супермаркети. При виході масово буде розслабитись за все. Ласти вам.

Церковний казначей

17:16 14.01.2019

Не платять гроші пора. Чи то бандерівський час,чи московський. Ви в церкву йдете до Бога. А Богу гроші не потрібні. Під є тим звязуючим ланцюгом між Богом і вірянаси. Тому повинен це робити безкоштовно. Хоче мати гроші, нехай у вільний ві служби час йде замінити тротуари, в не блядєй по танцях освіти. Не будете давати грошей, не буде мова, що гроші в мосеовію йдуть. Я впевнений що через рік фінансового голоду всі поки з церков повиікають.

Церковний казначей

17:16 14.01.2019

Не платять гроші пора. Чи то бандерівський час,чи московський. Ви в церкву йдете до Бога. А Богу гроші не потрібні. Під є тим звязуючим ланцюгом між Богом і вірянаси. Тому повинен це робити безкоштовно. Хоче мати гроші, нехай у вільний ві служби час йде замінити тротуари, в не блядєй по танцях освіти. Не будете давати грошей, не буде мова, що гроші в мосеовію йдуть. Я впевнений що через рік фінансового голоду всі поки з церков повиікають.

Церковний казначей

17:18 14.01.2019

Не платіть гроші попам. Чи то бандерівський піп,чи московський. Ви в церкву йдете до Бога. А Богу гроші не потрібні. Піп є тим звязуючим ланцюгом між Богом і вірянаси. Тому повинен це робити безкоштовно. Хоче мати гроші, нехай у вільний ві служби час йде замінити тротуари, в не блядєй по танцях освіти. Не будете давати грошей, не буде мова, що гроші в мосеовію йдуть. Я впевнений що через рік фінансового голоду всі попи з церков повтікають.

козломордому

17:31 14.01.2019

Ти придурок козломордий ще не проснулося з будуна.В тебе і з другого разу не виходить без помилок написати.Повиправляй помилки,попрацюй над граматикою - тоді будеш про Бога вякати.

козломордому

17:34 14.01.2019

Та навіть з третього не вийшло правильно без помилок нашкрябати. Ну ти і придур тупорилий!

як не сумно але факт

17:59 14.01.2019

Ніхто ще в світі СЦУ ( свме так назвав новостворену церкву Варфоломій) не визнав і порохоботів ніхто не поздоровив. Радійте дурні, радійте.

До як не сумно але факт

18:17 14.01.2019

У вас випадково не чорне піднебіння ,шановний Москвою Поздоровко?

7388

18:44 14.01.2019

Духовное рабство страшнее плена и концлагеря
Не зря же Моисей заставил иудеев путешествовать 40 лет
У нас ситуация еще сложнее при таком раскладе сколько еще смогут украинцы противостоять
Чудовищу которое Обло и лаяй
Как находить общий язык с людьми которые ненавидять свою Родину своих соотечестников
своих единоверцкв
Что будет неужели Украина навсегда а этот раз уже навсегда сойдет с мапы мира
Слава Христу
Слава Украине-Героям Слава

Спостерігач

20:15 14.01.2019

БОГ -є любов !В коментарях її не видно ні в одних ні в других .Схаменіться ,люди, зі злістю та ненавистю ви нічого не досягнете ,не цьому вчив нас Іісус Христос ,з у п и н і т ь с я !

7388

20:58 14.01.2019

Сложно ох сложно любить прихожанам ПЦУ прихожан МП после стольких лет унижений
Слушал интервью Патриарха Кирила в миру Гундяева-по фамилии священника который 200 лет
назад крестил ихнее стойбище где вероятно прапрадед Гундяева служил шаманом
Страшно по сути и изложению-особенно с розлогими вставками Киселева
Лавра уже горит и картинка будет на каналах РФ и рукописи литература инструкции и тд в огонь
Завтра думаю накормят новичком пару особо ретивых батюшек из РПЦ
НА рынке говорят уже видели Петрова с Башировым поселились в номере с одной кроватью в Лесовухе

До вірян МП

22:58 14.01.2019

Судячи по комент. Ковельчани-москалі думають що Бог є тільки тільки в їхній москальській церкві. Так, я не кожної неділі буваю в церкві, але мені було раніше всерівно в яку церкву іти тому що Бог один. Але цієї неділі після того як священник однієї з церков МП Ковеля почав розказувати, а точніше піарити і молитися кірілу, онуфрію і т д, я перехрестися і пішов додому, зробивши відповідні висновки. І ще, не доказуйте тим зомбі нічого, їм мабудь навіть страшно почитати книги з історії щоб розставити всі точки, просто будуть вони самі по собі як штунди.

Бог уже не единожды задул свечи во время Пасхальной службы в МП

23:26 14.01.2019

Бог уже не единожды в последнее годы тушил свечи во время Пасхальной службы производимой Кириллом. Это запечатлено даже на видеокамерах.
В этом году, на Пасху 2018 года, по уговорах матери, повелся освящать "пасху" в Воскресенский собор Ковеля (Московского патриархата).
Оказалось что у почти всех ветер тушит свечи.
Что там только прихожане не изобретали, (я в том числе: на всяк случай запасся двумя зажигалками, но свечи постоянно тупо гасли.), чтобы к освященной ходе горели свечи - получилось где-то у четверти из которых я видел.

22.58( до вірян мп)

23:48 14.01.2019

Самий потужний коментар!!!! Респект вам!!! Дякую !!!! Повага!!!! Хай мп молиться з томосом від сталіна.... майте.

7388

23:51 14.01.2019

Красава!!!! Професійно пояснив мп про гундяєва і склав до купи канонічність мп!!!!!!

Штунда

23:57 14.01.2019

Не потрібно штундів ображати,МП такими не стане.
Ох як би вони такими стали то це був би вже результат..

Штунда

23:59 14.01.2019

Так звані штунди молилися і на майдані і на площах,скільки було в них спільних молитв,А ДЕ В ТОЙ ЧАС БУВ «МП». ???????!!!!!!!!

результат антинародної діяльності

08:47 15.01.2019

Эксперт из Израиля: Порошенко арестуют сразу после выборов
13.01.2019 19:43
Вы с ним согласны?

Текущий год станет переломным для Украины, и основное событие будет связано с арестом действующего главы государства Петра Порошенко. Как передает replyua.net со ссылкой на российские телеканалы, такое заявление прозвучало от израильского военного эксперта Якова Кедми. По его словам, на этот раз президентские выборы будут проходить не в Украине, а в США, и Вашингтон уже сделал свой выбор.

«Скорее всего, Порошенко сразу после выборов президента будет арестован, так как США уже выбрали своего президента, это Юлия Тимошенко. Мы увидим по телевизору, как нынешние патриоты надевают на него наручники», - заявил израильский эксперт. По его словам, если в Украине не будет Порошенко, то страна якобы избавится от всех проблем, которые поглощали ее на протяжении 5 последних лет. Кедми не сомневается в том, что новое руководство страны осуществит миссию спасителя для всех украинцев. Также военный эксперт добавил, что якобы очень многие союзники Петра Порошенко кардинально изменили свою позицию и начали выступать против него.

звертаюсь до мудрих людей

11:26 15.01.2019

Скажіть будь-ласка, де в Біблії сказано,що Ісус Христос, Апостоли, Євангелісти, або перші Церкви надавали кому-небудь ТОМОС ? Який ТОМОС, і кому надав Святий Апостол Андрій ПЕРВОЗВАННИЙ, коли сказав, що на пагорбах Київських Господь Воздвигне БАГАТО Церков ? Якщо САМ Господь призвав когось служити Богу і людям,то і Томос не потрібний, а якщо ти безБожник, або ідеш ПРОТИ Бога і людей, то і Томос не допоможе і не спасе! Сучасні політики, всупереч ДІЮЧІЙ Конституції України, по якій Церква відділена від Держави, відповідно Державні діячі не можуть втручатися у справи Церкви, хочуть відібрати Лаври в Українців і віддати їх Турецькому Варфоломію ! Де ж тут Любов до України ? Гроші, височайший ЦИНІЗМ, узаконене БЕЗЗАКОННЯ, і НІЯКОЇ любові ! Ні до БОГА, ні до ЛЮДЕЙ, ні до законів, ні до України ! Ще не все продали,все МАЛО,посягнули на СВЯТЕ ? Дивіться не вдавіться як Іуда ! БОГ ВСЕ БАЧИТЬ І ТАКЕ НЕ проБАЧИТЬ ! Слава Ісусу Христу ! Навіки Слава ! Я за ЗАКОН, І ПОРЯДОК ! А не за анархію, яку творять сучасні "ДІЯЧІ". Написано в Конституції, що Церква відділена від держави, значить відділена і нічого політикам, які в цьому АБСОЛЮТНО НІЧОГО не розуміють туди лізти ! Хай Церковники САМІ розбираються ! Нехай ЛЮДИ, як це в Усьому світі, а не політики вирішують, яка їм потрібна Церква. Врешті, проводьте референдум, яка Церква потрібна Україні. Нехай ті, хто обікрав всю Україну, повертаються в Україну, повертають всі гроші в Україну, вкладають ці кошти в обороноздатність країни, а не нав язують нам популістські заклики, тоді НАРОД може буде про щось балакати ! А ПУСТЕ базікання НІКОГО не цікавить ! Гарматним м ясом для політиків, Український народ не буде ! Хтось МУДРИЙ, давно написав, що не так страшні Московські воші, як Українські гниди ! І це ГЛИБОКО символічно ! Тому, що вошей небагато, а гнид, з яких потім з являться воші-набагато більше ! Україна сьогодні, від України 1937 року, відрізняється тільки тим, що поки що людей не розстрілюють, БЕЗ СУДА і слідства, тільки за те, що у людей є інші думки і погляди ! Погляд з Америки, Європи, з інших країн, він інший, чим погляд з Києва, тому, що в УСЬОМУ світі, ВСЕ вирішує ЗАКОН і СУД, а у нас все вирішує ЗГРАЙКА політиків, які посіяли анархію ! Згідно Конституції України, ЄДИНИМ джерелом влади в Україні Є НАРОД ! НЕ політики, не Президент, не СБУ, не гроші, а НАРОД ! Тим хто про це забув–БОГ ОБОВ ЯЗКОВО напам ятає ! ЧИТАЙТЕ БІБЛІЮ ! ГОСПОДЬ і не казав, що буде одна "Церква" ! Господь сказав, що ВІН створив Церкву, і ворота пекла не здолають ЇЇ, Якщо ЛЮДИ створюють інші церкви, то вони протирічать словам ГОСПОДА і вважають, що ворота пекла здолали Церкву ХРИСТОВУ, а не людську, от КОЖНОМУ і треба розібратися, в якій Церкві Господь ? МАЛО хто хоче це робити ! А всі інші по словам Господа, які перелазять через паркан Церкви, а не входять воротами, суть злодії і розбійники. Україна - "демократична" Країна, тому і маємо три,сто "Церков", одним ПОДОБАЄТЬСЯ одне, іншим інше, БАГАТЬОМ людям ВСЕ ОДНО, їм НЕВАЖЛИВО в якій Церкві Господь ! Їм неважливо, що ГОСПОДЬ НІКОЛИ не говорив, Українською, Російською, або Турецькою мовою...їм взагалі НІЧОГО неважливо ! В ЦЬОМУ і ГОЛОВНА проблема ста "церков" ! ТОМУ що ЛЮБОВІ нема, одна політика ! Візьміть найкращий демократичний досвід Америки. В Америці багато помісних церков і що ? НІХТО і НІКОЛИ не просив і не вимагав, тим більше ПОЛІТИКИ, щоб ці церкви були ЄДИНИМИ, або об єднані в єдину церкву ! Тільки у нас, автокефалія ВИМАГАЄТЬСЯ ПОЛІТИКАМИ, а не церковниками, причому у формі ЄДИНОЇ церкви! ЦЕ АБСУРД ! Ніякої земної єдності, практично ні в чому, нема ніде у Світі ! Є ЗАКОН І ПОРЯДОК ! А у нас можна ставити будь-які досліди над людьми! Церква ХРИСТОВА, має ДУХОВНЕ сполучення з багатьма помісними Церквами Світу, Українською, Грецькою, і т.д. в тому числі і Російською і Болгарською ! ВСЕ ІНШЕ–ПОЛІТИКАНСТВО І БЕЗЗАКОННЯ ! Конституція України, ст35 ч3, Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від Держави,гарант Конституції Президент, СУЧАСНІ політики і ПСЕВДОцерковники, нічого не порушили ? Ганьба порушникам Конституції України, ОСНОВНОГО закону УКРАЇНИ з нормами ПРЯМОЇ ДІЇ ! З приводу зміни назви, в назві ЧІТКО вказано, «Українська Православна Церква Московського Патріархату», будь-яка бабуся в любому селі, ДАВНО знає де Київська Церква і де Московська Церква, ТОМУ, ЖОДНИХ ПРАВОВИХ ПІДСТАВ для зміни назви НЕМА, тому, що нема правових і життєвих колізій у визначенні і сприйнятті тієї чи іншої Церкви !

Бюрократ

12:04 15.01.2019

Це звичайна Фількіна грамоту для лошар бандерівсьхих

козломордому якому сумно

13:00 15.01.2019

На літургії яку проводив предстоятель Еладської церкви Ієронім ІІ 15 січня у діптіху православних церков поминали предстоятеля православної церкви України блаженнішого Епіфанія.А це свідчить що Еладська церква визнає православну церкву України,як і Константинопольська матір - церква.

звертаюсь до мудрих людей

14:03 15.01.2019

Олігархам гроші,бандитам ліс і бурштин,рабам безвіз і томос.Ваш Пєтя.

як не сумно але правда

15:53 15.01.2019

А чи знаєте що ваш блаженнійший епіфаній на літургії поминає кирила так написано у томосі і ще за томос порошенко заплатив не цукерками а 25тис$ такщо все купляється і продається то кого ми дуримо

о свечах

17:07 15.01.2019

Что за ерунду вы пишете о свечах, тушимых ветром, если вы верующий человек? Если день ветренный, то свечи будут гаснут от ветра везде, а не только возле церкви мп. Что такое свеча? Остаток традиции со времен, когда еще не было электричества. Люди покупали свечи, чтобы просто было светло в церкви во время службы. А вы верите в какие-то дремучие приметы, что стыдно для верующего человека. К бабке еще сходите по дороге, она вам все растолкует.

тому що сумно

17:46 15.01.2019

Предстоятель православної церкви України поминає згідно діптіху предстоятелів усіх православних церков. І чого тільки 25 тис.,а що кремлівський карлик не мав і 25? Ти хоч чучало соображаловку включи! Що таке 25 тис. зелених?Расєя віддала б у сотні разів більше,тільки от маленька не увязочка - патріарх Варфоломій не бере хабарів! Чи може ти убогий бачив квитанції чи банківські рахунки?

БаБтист

18:05 15.01.2019

Тепер ви, турки, не козаки, довбеники православні. Сказано, що ваше поклоніння іконам і попам це гріх. Що до ваших попів ходити, що в комерційний кіоск - те саме.

123

18:46 15.01.2019

Москва так міцно вхопилася за Україну, що в істерії придумує різний брєд: наклепи на укр священників, хабарі за томос (може по собі судять), Лавру віддадуть туркам або що Христос й апостоли не видавали томосів (воно й ясно, бо рос церкві дійсно ніхто томосу й не давав!!!)... Але ж, українці, ви ж мудрі люди!!! Невже ви не маєте свого "розуму"? Невже не бачите, що вами маніпулюють?!! Дії рос священників можна зрозуміти, вони не хочуть втрачати свої "місця", але чому всім народам можна мати власну церкву, де служба ведеться на зрозумілій для кожного рідній мові, і тільки церквам, які підпорядковуються Москві це гріх?????????

НКВД

19:34 16.01.2019

Как то пил чай у генерала ФСБ -и вот после третьего стакана о извините чашки он мне говорит
Ну что за сволочи эти украинцы еще вчера задницу нам лизали а сегодня придумали независимость
а там и свою церковь изобретут
Я ему говорю трудно товарищ генерал любить того кому задницу лизал
Выпили еще по чашке он и говорит согласен хрен с ней с любвью а церковь свою зась им
А я говорю та пусть делают
Ответ меня ошеломил -Дурак ты неужели не понимаешь нету у нас без них ни истории ни церкв
и самое страшное веры Орда мы Золотая Орда крававое азийское болото
А по сему наливай

Русский

20:23 16.01.2019

Как бы может нам русским хотелось ,но от истории не у йдешь..
Бог так определил что Русь началась из Киева и Христианство здесь..
так и хочется чтобы вся Россия это помнила.
Поднимается Украина ,ну это и не плохо .
Дай вам Бог здравия и процветания.
Все таки когда-то мы начинали вместе ....

7388

20:52 16.01.2019

Россия наша прожитая жизнь общая победы поражения могилы друзей любимые песни актеры
города -
Россия в нашем сердце навсегда
Только какие же мы наивные в лучшем случае дураки
Позволили кучке негодяев как с Украинской так и Российской стороны -решать наши судьбы
а еще страшнее детей и внуков
Извечный Вопрос ЧТО ДЕЛАТЬ -ЧЕСТНО не знаю
Кто Виноват-Да мы и виноваты что дали себя так развести
Путин -пожалуй не более
Питерский плохо одетый мальчишка не устоявший перед искушением Золотого Тельца
Бог ему судия -я его уже почти простил мне пора по возросту
А вот простят ли матери убиенных- матери плененных моряков
Золото чистое золото а не просто воины
Вопрос почему Герою к 25-и летию не присвоено звание капитан-лейтенант Тимошенко что не входят
ребята в твои планы тебе подавай СБУ-ушно ФСБ-ый проэкт типа савченко
Хочется так хочется дожить до мира знать что внуки моих побратимов не будут стрелять в моих
Мира Нам ВСЕМ
А УКРАИНЕ СЛАВА И СЛАВА ЕЕ ГЕРОЯМ

профукали церкву ы незалежнысть

09:57 17.01.2019

Варфоломей дал название новой украинской церкви
6 января 2019
152
Константинопольский патриарх Варфоломей, подписавший томос об автокефалии для новой религиозной структуры Украины, в тексте документа переименовал ее, назвав не "Православной церковью Украины" (ПЦУ), а "Святейшей церковью Украины" (СЦУ), сообщают украинские СМИ.

Новое название украинской церкви, созданной при помощи президента Украины Порошенко и Константинопольского (Стамбульского) патриарха Варфоломея, буквально "взорвало" Сеть. Пользователи интернета хорошо "прошлись" по новому названию новосозданной украинской церкви:

"Ну, СЦУ, так СЦУ", "А кто является главным СЦУкуном автокефальным, создателем и носителем Томоса?","#СЦУ — это не то, что вы подумали", "Святейшая Церковь Украины. Сокращенно СЦУ. Самое подходящее название для этого образования", "Ну… со СЦУ нас!"


При этом, как написал украинский православный блогер Массимо Коловрат, новая украинская церковь, получившая автокефалию от Варфоломея, не имеет право создавать зарубежные епархии и приходы, а все имеющиеся церковные объекты, находящиеся за рубежом и ранее принадлежащие Украинской православной церкви Киевского патриархата и Украинской автокефальной православной церкви, переходят в полное подчинение Константинополю (Стамбулу). Контроль новой церкви будет распространятся исключительно только на территорию Украины.

Согласно томосу новая церковь Украины напрямую подчиняется патриарху Константинополя и он же является ее главой. Неподчинение решениям патриарха приведет к потере автокефалии.

Таким образом, новая Святейщая церковь Украины не получила главного - самостоятельности, она полностью подчинена Стамбулу. Украинская православная церковь Московского патриархата имеет намного больше свободы и косвенно зависит от Москвы.

Останньому

10:36 17.01.2019

Кінчай гонити бред,вже такої самостійності як при московійсткій церкві народ наївся .
Ти думай мізками якщо вони в тебе не вимились РоСЦією

сцикуну

14:15 17.01.2019

Православна церква України отримала головне - автокефалію,тобто незалежність.Її поминають у діптіху православних церков,на відміну від Російської церкви в Україні яку ніхто ніде не поминає і вона являється розкольницькою разом із РПЦ,тому що перервала євхаристичне єднання із Константинополем.

7388

21:30 17.01.2019

УКП МП-в мировом православии просто не существует
Название извините просто для внутреннего потребления
На всех встречах мирового уровня то есть два три и более патриархата на столе у предстоятеля
Онуфрия скромная до умиления табличка РПЦ Все точка как можно обсуждать статус
реально не существующего
А Вот как єлемент гибридной войны ну очень кстати УКП МП-Советское Шампанское и так далее

Степан

18:10 19.01.2019

Хотіли бути незалежними стали залежними більше у 100 разів 1 Турецький константинополь куди іхар порошенко тепер буде керувати нашою краіною А турки в свою чергу моляться на путіна як на спасителя і визволителя Та шо в лані ми Отямтеся і гоніть цих жидомасонів з краіни!!!!!!!!!!!!!

козломордому

20:33 19.01.2019

Ти що знову з будуна?Навчись писати чучало без помилок,а тоді щось будеш вякати про залежність.Православна церква в Україні не залежна ні від Константинополя,ні від москви.Тому що вона є автокефальною і рівною серед 15 рівноправних церков - сестер.На відміну від РПЦ в Україні, яка по- перше не є самостійною церковною структурою,а є філією ФСБ.

Арнольд Швайкшвейгер

06:52 21.01.2019

Один і той самий комунік, борець з "бандерівцями" під різними ніками всяку ахінею складає!!!
А сам при "совєтах" слухав безбожницькі лекції, і сам богохульства повторював...
Тепер прийшла старість, скоро пора вмирати, то він згадав про "вічність" і в релігію вдарився...
Але так як все життя йому втовкмачували про "брацкій народ" ото він і топить далі за Московію!!!

Арнольд Швайкшвейгер

06:55 21.01.2019

Все зло від клятих комуніків!!!

Народ спивається, бо ще з часів СССР і в часи рАшки всіми медія (фільми/радіо/телебачення - ті ж "асобєннасті нацианальнай ахоти") дегенеративні алкогольні "цінності" проповідуються і насаджуються... ті клуби, за які комуніки тепер періодично згадують, то якраз там оті комуніки і проповідували безбожництво і лекції з "наукового атеїзму" робили (ті ж комсомольці-комуно лектори, ГБісти тепер записалися попами Московського Патріархату)...

Саме в тих клубах лектори і насадили ідею, що не існує гріха, тому "живи як хочеш, потім все одно закопають", і саме тому в СССР жінки робили найбільше АБОРТІВ, це ж бо не вважалося гріхом, бо розповіді про гріхи, то все "опіум для народа"...

Саме оці виховані комуніками безбожники-батьки й виховали наступні, сучасні покоління юних безбожників-нігелісттів, що по тих клубах під тупу московську навклолокримінальну попсу ковбасяться, а потім під тими клубами по кущах їб*ться, і розводять хламідії, гонорею, герпес...

Саме клятий СССР виховав покоління злодюг, що жили тиренням "народного добра" по колхозах і розбазарювали цінні ресурси, солярку в канаву зливали, що нормоплан виконати!!! А тепер нема де стирити, то вони за комуну і виступаюь, бо з колхозу комбайнер за бутилку міг поле помолоти...

Навіть ті ж поляки і т. д. навіть прибалти (!) після комуни оговталися і наводять порядки, бо відкинули все оте все комуністичне лайно "русскава міра". І тільки там, де "рускій мір" і далі живе та шанується, де руска блатота на рінгтончиках, і російські "цінності" в головах - там і далі бардак та бідося!

І саме ота бидлота, вона і обирає президентів та депутатів - хто в 1991му секретаря ЦК КПУ КРАВЧУКА обрав, замість Чорновола? Та якраз оті рускомірівці і проголосували!!! А потім хто секретаря парткому Кучму хто обрав? А бандюгана Януковіча хто обрав? Та ті ж самі поціновувачі "гівнотворчості" Круга та Нагавіцина... А в парламент регіоналів хто набрав? А комсомольські недобитки Шлапаки-Луценки, звідки взялися?

Клятих комуніків всіх люструвати треба!!! Не буде в Україні порядку, доти, доки не виженемо з влади всіх, хто мав комуністичний партбілет, чи носив комсомольський значок!!!!

Геть московського попа!

20:46 22.01.2019

Читаю висери багатонікого істеричного козломордого ватника і ловлю кайф. Чим більше ватник корчиться в конвульсіях і дрище на всі боки, тим краще українцю.
Слава Богу!
Слава Україні!

20 червня
Сьогодні
Вчора
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
15.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин