Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Лічильник обліку води
Лічильник обліку води

«Ковельводоканал» обманює споживачів послуг з повіркою лічильників, – юрист

10:30 22.08.2019
4136

Управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ковеля вимагає від споживачів оплати за повірку лічильників обліку води, хоча законодавство наголошує, що повірка має відбуватися за рахунок самого підприємства.

Уже не перший рік в місті Ковелі проходять «баталії» щодо визначення особи, яка б займалася періодичною повіркою в населення технічних засобів обліку води. Управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал», яке безпосередньо проводить централізоване водопостачання та водовідведення до житлових будинків (квартир в багатоквартирних будинках), постійно ухиляється від надання послуг населенню з повірки водолічильників.

Хоча чинне законодавство конкретно і однозначно вказує, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

«В даний час на вхідних дверях кожного під’їзду в будинках нашого мікрорайону розміщені оголошення з безпідставними погрозами до мешканців, в яких протягом останніх трьох років не проводилась повірка лічильників: якщо вони до 1 жовтня 2019 року не проведуть їх повірку, то нарахування оплати послуг централізованого водопостачання та водовідведення проводитиметься за нормативами (нормами) споживання або по зальнобудинкових засобах обліку», – говорить юрист Ярослав Ярмолюк.


Згідно зі статтею 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці в міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини четвертої статті 17 цього Закону періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення повірки, обслуговування та ремонту покладається на суб’єктів господарювання.

Порядок подання таких засобів на повірку, а також порядок оплати за неї, встановлюються постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 року № 474.

Пунктами 9, 32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця, до обов’язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в тому числі демонтаж, транспортування та їх монтаж.

Отже, підприємства, які надають послуги з водопостачання повинні забезпечити виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води за рахунок власних коштів.

При цьому за змістом пункту 10 цих Правил справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

У «Ковельводоканалі» заявляють, що за своєю природою послуга з проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (в тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) квартирних засобів обліку належить до послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і має бути включена до цього тарифу та виконуватися ремонтними житлово-комунальними підприємствами.

«До тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради № 262 від 21.05.2010 року (введені в дію 30.07.2010 року), дану послугу не включили, оскільки вона не була обрана як соціально необхідна для мешканців м.Ковеля», – письмово повідомив ковельчанина Леоніда Ніколаєва у травні 2011 року тодішній начальник «Ковельводоканалу» Юрій Савчук.

Управління водопровідно-каналізаційного господарства зверталося до ковельського міського голови Олега Кіндера з листом № 1015 від 21 червня 2011 року щодо внесення змін до рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради № 262 від 21.05.2010 року: включити витрати на періодичну повірку засобів вимірювальної техніки води до структури тарифу РЖКП № 1 та РЖКП № 2.

Дане питання обговорили серед житлово-комунальних підприємств. На звернення водоканалу надали аргументовану відповідь-заперечення № 844 від 06.07.2011 р. і на цьому дискусія закінчилась.

Міська влада, до якої звертаються ковельчани, останніх просто «відфутболює». Чиновники займаються відписками.«УВКГ «Ковельводоканал», яким керує Юрій Рибачок, практикує незаконні побори за повірку квартирних лічильників води, використовуючи необізнаність населення в правовій галузі. Підприємство не видає споживачам актів про державну повірку лічильників, що вказує, у разі підтвердження інформації, на можливість проведення фіктивної повірки. Потрібно зобов’язати «Ковельводоканал» вчасно проводити періодичні повірки, пломбування, а при необхідності також ремонт лічильника спожитої холодної води за рахунок підприємства», – каже Ярослав Ярмолюк.

Організація повірки лічильника води у «Ковельводоканалі» становить 260 гривень, які споживач має заплатити в касу підприємства, саму ж повірку робить ТзОВ «Волинь Аква Стандарт» (м. Луцьк)


Касаційний цивільний суд Верховного Суду 15 липня 2019 року, розглянувши справу № 235/499/117, постановив: надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за власний кошт. Тому що кошти на повірку вже закладені в чинному тарифі. Це означає, що усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг. Про це пише газета «Експрес». Підприємства-постачальники не поспішають витрачати гроші на повірки. А в деяких випадках у договорах на постачання комунальних послуг передбачають положення про обов’язок споживачів проводити такі повірки за свій кошт. Проте це незаконно.

Як стверджує Ярослав Ярмолюк, в діях причетних посадових осіб УВКГ «Ковельводоканал» є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Обман покупця чи замовника).

«Органи місцевої влади лише сприяють протиправним діям керівництва «Ковельводоканалу», – переконаний він.

Коментарі

Петро

16:22 22.08.2019

Керівників пенсіонерів геть з водоканалу.

Федот

16:55 22.08.2019

У всьому винні роми що торгують іконами на базарі і не платять за свій табір за воду-миються безкоштовно

водохльоб

17:21 22.08.2019

він те тільки так обюманює. він ще нахабно встановлює лічильники загальнобудинкового обліку без згоди будинку. Лічилник загальнобудинкового обліку може бути встановлений тільки після того, як лічильники будуть встановлені у всіх квартирах.

рол

21:10 22.08.2019

А що з цього приводу каже прокуратура, вона взагалі в Ковелі є?

Роман

08:04 23.08.2019

В станні написана стара редакція закону "Про метрологію і метрологічну діяльність", крім того був прийнятий Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" Стаття 6 частина друга де вказано хто має оплачувати повірку.

Роману

10:01 23.08.2019

Не меліть дурниці відносно "старої редакції"! Ознайомтесь з постановою Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 15 липня 2019 року, там все чітко сказано, хто має оплачувати повірку.

Ковельчанин

10:38 23.08.2019

В Правилах надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, встановлено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця (УВКГ "Ковельводоканал), до обов`язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в тому числі демонтаж, транспортування та їх монтаж. У підтвердження цього Постанова Верховного Суду від 15.07.2019р. по аналогічній справі № 235/499/17.

Ковельчанин

10:48 23.08.2019

В Правилах надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця (УВКГ "Ковельводоканал"), до обов`язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в тому числі демонтаж, транспортування та їх монтаж.

Людмила

08:04 24.08.2019

Навіть не 260 грн., а 280 за перевірку. Нічого не міняється. Апетити ростуть.

Воду попиваю

09:04 24.08.2019

Безкоштовного нічого не буває. Плата за повірку лічильника має бути. Мені фіолетово чи вона включена в тариф чи береться разово.
Якщо включена в тариф - активісти, подавайте заяву про скоєння шахрайства. Якщо не включена, то платимо.
Не працівник водоканалу. Рибачка не люблю, але ціню підтримання на плаву підприємства.

валерій

03:21 30.08.2019

рол питав про прокуратуру-ТАК вони ж перші порушують закони-біля прокуратури авто стоять хто як хоче!!!козли! ЗЕЛЕНСЬКОГО до ковельської прокуратури!!!

валерій

03:26 30.08.2019

рол питав про прокуратуру-ТАК вони ж перші порушують закони-біля прокуратури авто стоять хто як хоче!!!козли! ЗЕЛЕНСЬКОГО до ковельської прокуратури!!!

!!!

03:34 30.08.2019

в !!водоканалі -мене вмерлого ще пишуть мені борги! ЗАБЕРУ НА ТОЙ СВІТ!або надішлю ваші бумажки на телебачення

19 вересня
Сьогодні
Вчора
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин