Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Дивовижне місто», – американець в захваті від Ковеля

08:00 16.01.2017
4173

Волонтер «Корпусу миру» зі США любить гуляти біля пам’ятника Шевченку та обожнює каву місцевого кафе.

Бенні Венгі, або ж по-офіційному Benedict Ochulu Wengi – 25 років, волонтер «Корпусу Миру», який допомагає ковельським школярам вивчати англійську мову. Йому тільки 25 років, але його життя – це вже ціла історія. Народився в Габороне (Ботсвана), а ріс в Америці. З теплотою розповідає про свою матір: «Моя мама була біженкою із Анголи і мігрувала до Ботсвани. Працює медсестрою, вона надзвичайна жінка. Нині проживає з моїми двома братами та вітчимом у Вірджинії.». Окрема пристрасть Бенні – це спорт. Він обожнює дивитись, грати, читати і слухати про футбол. Тому не дивно, що до приїзду в Україну він працював футбольним тренером.

Бенні тричі на тиждень проводить засідання клубу «English Express» для учнів 1-7 класів. На заняттях гімназисти мають можливість поглибити знання з англійської мови і змістовно провести час. На сайті Ковельської міської гімназії повідомляють, що волонтер використовує захоплюючі навчальні ігри, інтерактивні форми роботи, заняття проходять у невимушеній, дружній атмосфері. Журналісти Район.Ковель вирішили познайомитися з гостем ближче і дізнатися про враження американця від звичайного українського містечка.

Бенні, як ти вирішив стати волонтером?

Мені подобається працювати з дітьми і бути для них – взірцем для наслідування. Вони придають енергію, нові ідеї, вони майбутнє нашого світу. Тому ми повинні плекати надію в майбутньому поколінні. А також, я люблю допомагати іншим. Мені пощастило мати людей, котрі підтримують мене по житті. Так само я хочу стати підтримкою для інших людей, які потребують допомоги.

Як твоя родина відреагувала на те, що ти від’їжджаєш до України на довгий термін?

Спочатку, моя мама не хотіла відпускати, просте після усіх розмов і прохань вона повністю мене підтримує.


В цій ситуації, її можна зрозуміти. Мати боялась відпускати дитину в країну де є війна. Схоже тобі подобається подорожувати, це так? В яких країнах ти побував?

Я побував в Англії, Південно-Африканській Республіці, Мексиці, Німеччині, Ботсвані та Сенегалі.

Ого! Багато країн. Це якось пов’язано з футболом?

Ні, просто сам відвідував родичів або ж разом із сім’єю.

Я запитала так, оскільки ти граєш у футбол. Можливо, ти вже відвідав якісь місцеві матчі у Ковелі?

Я обов’язково колись сходжу на футбол у Ковелі! Інколи по вечорах граю у спортивній школі. Дуже сумую за тренуваннями.


В нашій країні, місцеві футбольні команди є не дуже популярними, усі знають гравців лише національної збірної. І в Ковелі зовсім мало людей відвідують місцеві матчі. Можливо є якісь поради, як популяризувати регіональний футбол? Як тобі наш стадіон «Верес»?

Я думаю, у вас чудовий стадіон! Вважаю, футбол повинен завжди мати ідентичність: стиль гри, судійство, тактику. В Сполучених Штатах у нас добре розвинута система молодіжного футболу. Я співпрацював із футбольними клубами і регіональними академічними програмами. Вам потрібно збільшити кількість програм для молодших школярів, а потім їх навчати у молодіжній збірній. Я фанат іспанської і португальської системи підготовки молодіжної збірної. Вивчав обидві ці програмами і часто використовував їх принципи роботи у своїй тренерській кар’єрі.

Так, але хто спонсорує ці футбольні програми? Державні бюджети чи приватні інвестори?

В Європі спонсорують футбольні клуби, компанії, рекламні спонсори. В Америці цілий мікс із цього, а також батьки платять.

Чи стикався ти з расизмом у Ковелі?

Расизм є в усьому світі. Було декілька моментів, але вже не пам’ятаю. В цьому плані Ковель чудове місто.

Ти допомагаєш вивчати англійську мову в ковельській школі: що ти думаєш про наших школярів, який у них рівень володіння англійською?

Я як волонтер «Корпусу Миру» допомагаю вчителям англійської мови у Ковельській міській гімназії. Однак, я загалом працюю волонтером по усьому місту. Школярі чудові і дуже розумні. Багато з них дуже просунуті в англійській мові. Сподіваюсь, вони і надалі будуть добиватись успіхів з англійської мови.Скільки часу ти вже проживаєш в Україні? Що тебе вразило і здивувало, коли ти приїхав у Ковель? Яке місце тобі найбільше сподобалось у місті?

Я в Україні вже два роки, які у вашому чудовому місті. Ковель прекрасний, і я був здивований скільки людей у місті добре розмовляють відмінною англійською мовою. Багато людей в захваті від вивчення англійської мови і я готовий допомагати їм. Улюблене місце в Ковелі – це кафе «Classic», що біля парку. А також, подобається прогулюватись площею біля монумента Шевченку.

Проживаючи у Ковелі більше двох років, можливо ти почав говорити українською мовою? Як ти знаходиш спільну мову з учнями?

Для розмов використовую суміш англійської і трохи українських слів, що знаю. Практикуюсь, але хочу знайти репетитора з української.Як можна записатись на курси до тебе? Чи є вікове обмеження?

Я працюю зі школярами середньої ланки. У мене є клуб англійської мови, який можуть відвідувати учні з будь-яких шкіл Ковеля.


Як зазвичай, виглядає твій день у Ковелі? Де ти відпочиваєш? Я бачила твої різдвяні фото, як ти відсвяткував зимові свята?

Цілий день проводжу у школі, потім біжу на «English club» або ж відвідую реабілітаційний центр. Після усього в «Orangecafe» сиджу над плануванням справ на завтра, тощо. Люблю більшість часу відпочивати в «Classic». Свята провів з хост-сім’єю (приймаюча сім'я) та друзями.

Чи важко жити у хост-сім’ї? Адже, люди різні траплядаються…

Зовсім ні. Я люблю знайомитись з новими людьми. Так можна багато дізнатись про культуру країни. Я живу з сім’єю і вони мені допомагають. Дізнався про українські традиції і звичаї, про Ковель та його історію. Покращив мою українську мову.

Тоді, ти вже знайомий і з українською кухнею? Щось готували?

Вареникі! Але з мене поганий кухар.

Які у тебе плани на майбутнє?

Після двох років проведених тут, я вже і не знаю. Це вже від Бога залежить, що на мене чекає.

Одним словом опиши Ковель, як місто? І чому?

Дивовижне. В цьому місті є щось особливе. Ковель має приховану дивовижність. Тут молодь готова зробити усе, щоб місто процвітало і було щасливим.


Спілкувалася Олена КЛИНОВА

Коментарі

Людина з двома кобурами

12:14 16.01.2017

то він ще не встиг просто з Косцьовятом познайомитись

АРХІВ

13:40 16.01.2017

уже колись працював у Ковельській міській раді KAISER, завербував українку забрав до Америки. Цей наступний ЦРУШНИК, ідем в європу ? .

кацапам

23:05 16.01.2017

дурні, захищайте краще Урал

до кацапам

17:15 17.01.2017

Та доведеться захищати. Бо до вас вже побратими приєднуються,потихеньку з пальм злазять. А нацик+орангутанг - це сила.

18 квітня
Сьогодні
Вчора
16.04.2019
15.04.2019
14.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин