Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як атовці та переселенці зможуть купити доступне житло в Луцьку

18:00 20.03.2017
1168

16 березня Верховна Рада прийняла закон, який допоможе забезпечити учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб власним помешканням.

Один з розробників документу директор ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслан Вайман, вважає Закон України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)» надзвичайно важливим та переконаний, що ухвалювати його потрібно було ще у 2014 році.

«Він дає можливість забезпечити доступним житлом учасників бойових дій. 50% вартості помешкання компенсуватиме держава. Або ж атовець зможе обрати пільговий іпотечний житловий кредит з відсотковою ставкою 7% річних», - розповів забудовник та зауважив, що до розробки документу також долучилася Конфедерація будівельників України.

ПОВІЛЬНО, ПРОТЕ БЕЗ КОРУПЦІЇ

За словами Руслана Ваймана, внести законопроект до парламенту вдалося восени 2016 року завдяки народному депутату Ігорю Гузю. В жовтні того ж року документ пройшов перше читання, друге – лише через півроку. Саме тоді законопроект знайшов необхідну підтримку серед нардепів.

«На жаль, все відбувається надто повільно. У Луцьку – 193 учасники бойових дій, 63 з яких готові взяти участь у цій програмі. Та фінансування варто очікувати не раніше другого півріччя 2017-го», - прогнозує Руслан Вайман.

Він зауважує, що користь від закону подвійна. З одного боку люди, які воювали за Україну, отримають змогу купити власне помешкання, з іншого – тисячі українських будівельників матимуть роботу. Крім того, на думку забудовника, під час реалізації цієї житлової програми не буде зловживань та корупції.

«Навряд чи, людина, яка пройшла війну, братиме участь у сумнівних схемах з відкатами чи на якихось особливих умовах із корупційними ознаками», - переконаний Руслан Вайман.

Тим часом, народний депутат Ігор Гузь, який лобіював прийняття закону, вважає, що на його реалізацію було б оптимально виділити хоча б один мільярд гривень.

«Безперечно ця житлова програма дасть можливість знизити соціальну напругу серед тих людей, які пройшли фронт», - переконаний нардеп.

ЧИ ГОТОВІ ВОЛИНСЬКІ ЗАБУДОВНИКИ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОГРАМИ?

Попри те, що до практичного втілення програми ще мінімум півроку, місцеві забудовники вже продумують спеціальні пропозиції для атовців та переселенців.

Директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський називає цей закон надзвичайно прогресивним кроком.

«Дуже добре, що його прийняли. Тепер державні житлові програми отримають додаткове фінансування, а люди – власну квартиру за справді доступною ціною», – каже будівельник.

«Крім того, є безперечний позитивний вплив цього закону і на економічний розвиток всієї галузі. Адже розподіл коштів 50\50 або пільговий кредит стимулюватиме людей купувати більше, а відповідно забудовники будуватимуть і більше житла. Відтак на всі супутні послуги та товари зростатиме попит», - пояснив Андрій Разумовський.

За його словами, як тільки визначать обсяг фінансування, розпорядника коштів та відбудеться розподіл грошей за областями, будівельна компанія «Інвестор» однозначно презентує спеціальну пропозицію.

«Будемо пропонувати знижки, підготуємо акції для тих людей, які братимуть участь у цих житлових будівельних програмах. Особливий потенціал бачу у напрямку пільгового іпотечного житлового кредиту з відсотковою ставкою 7% річних. Це буде дуже добре та зручно як і для людей, так і для забудовника», – переконаний Андрій Разумовський.

ТЕКСТ - Василина БОРУЦЬКА, Ірина НОВОСАД

Коментарі
22 квітня
Вчора
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин