Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Безоплатна правова допомога на Волині

14:58 25.03.2017
1221

Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Станом на сьогодні у Волинській області – це мережа, яка складається з Регіонального, 3-х місцевих центрів та 14 бюро правової допомоги.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який функціонує з 1 січня 2013 року, забезпечує захист адвокатами осіб у випадках затримань у кримінальному та адміністративному порядку, осіб, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, осіб, стосовно яких захисник залучається слідчим або прокурором чи за ухвалою суду, засуджених до покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі або тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців.

Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які розпочали свою роботу з 1 липня 2015 року, забезпечують здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами у цивільних і адміністративних справах, а також таких, що стосуються захисту прав та інтересів потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях.

Основна функція Бюро правової допомоги, які запрацювали з 1 вересня 2016 року, – це надання первинної правової допомоги (правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру), забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Соціально незахищені громадяни тут одночасно мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Крім того, на сьогодні в області функціонує 93 виїзні консультаційні пункти, у яких громадяни мають змогу отримати безоплатні правові консультації на території свого населеного пункту.

Отримати консультацію або роз’яснення з правових питань волиняни можуть також дистанційно через мережу Інтернет за допомогою комп’ютерної програми Skype, яка дає можливість здійснювати безкоштовні відео та аудіо дзвінки.

Для тих, хто не має доступу до мережі Інтернет у власній оселі, на базі органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, комунальних установ, громадських організацій, районних бібліотечних систем діє 44 дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги.

За 2016 рік до органів системи безоплатної правової допомоги в області звернулося 8,5 тисяч громадян, котрі змогли отримати відповіді на правові питання, які їх турбували.

Внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам АТО, ветеранам, пенсіонерам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, послуги адвоката оплачує держава.

В минулому році з системою БВПД області на основі укладених контрактів співпрацювало 76 адвокатів. Біля 700 справ, з-поміж тих, які розглядалися у судах, мали позитивний результат для клієнтів.

Задля розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги центри співпрацюють з адвокатами, які надають правові послуги на основі Pro bono. Завдяки такій співпраці у громадян, які за Законом не є суб’єктами права на безоплатну вторинну допомогу, однак потребують її, з’являється можливіть отримати адвокатські послуги на безоплатній основі.

Крім того, з липня 2016 року місцеві центри реалізують пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. За цей період було прийнято та опрацьовано більше 300 відповідних звернень громадян.

Усі види правових послуг, які надаються фахівцями мережі безоплатної правової допомоги, є безкоштовними для клієнтів.

Регіональний центр з надання БВПД у Волинській області

м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 787996

Луцький МЦ з надання БВПД

м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 770717

Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД

м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька 19, тел. (03342) 38011

Ковельський МЦ з надання БВПД

м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5, тел. (03352) 53063

Детальнішу інформацію про систему безоплатної правової допомоги Волинської області можна дізнатися на інтернет-сайті: http://volyn.legalaid.gov.ua/ua/

Коментарі

Запитання

09:07 26.03.2017

а куди звернутись по поводу злочинної діяльності наших можновладців.

Ковельчанка

18:14 26.03.2017

А чи можна до Вас звернутися по питанню деребану земельних ділянок біля річки Туріі? Яку консультацію , допомогу Ви можете надати?

До Ковельчанки

18:09 27.03.2017

До Центрів можна звертатися з будь-якими юридичними питаннями. Якщо Ви потребуєте консультації чи роз’яснень – то отримаєте їх. Якщо Вам потрібна допомога у написанні звернення, заяви чи скарги – вам її нададуть. Якщо потребуєте представництва у суді та належите до відповідних категорій (див. Закон України Про безоплатну правову допомогу) – Вам призначать юриста (адвоката).

Наталія

17:55 24.10.2018

Доброго вечора! Якщо дитина їде на спортивні змагання за кордон чи потрібно дозвіл батька, якщо він з нами не проживає?

18 квітня
Сьогодні
Вчора
16.04.2019
15.04.2019
14.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин