У Ковелі офіційно відкрили «чорну абстракцію»

04 Червня 2019, 12:34
Скульптура «Розвиток» 7472
Скульптура «Розвиток»

Біля парадного входу Ковельського медичного об’єднання представили абстрактну скульптуру за понад 500 тисяч гривень, яку автор назвав «Розвитком».

Як стверджував головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук, скульптуру медичному закладу начебто подарував один із пацієнтів, висловлюючи таким чином подяку за врятоване життя. Під час її офіційного представлення виявилося, що цей подарунок лікарні зробив місцевий підприємець Олександр Шитіков.

«Наш меценат вирішив зробити саме такий подарунок: якийсь унікальний витвір мистецтва європейського рівня, щоб залишився на пам’ять місту на довгі-довгі роки», – зауважив Олег Самчук.

Автором ідеї є викладач Львівської національної академії мистецтв Володимир Гончарук, який родом з Ковеля (закінчив ПТУ № 5).

«Хотів створити щось неординарне. Композиція має назву «Розвиток». В її основі – зображення форми куба. Лінії, котрі тут перетинаються – це лінії напрямку життя кожної людини, які творять силует її ДНК. Це – досить проєвропейська скульптура, яка несе культуру, розвиток», – розповів він.

У чорному монументі, який начебто несе розвиток, добре проглядається Зірка Давида – символ єврейського народу, юдаїзму, Ізраїлю.

Читайте також: У скульптурі біля Ковельського медобєднання проглядається Зірка Давида

Відгуки ковельчан про абстрактну скульптуру різняться, переважна більшість з них у соціальних мережах оцінюють її негативно. Люди пишуть, що біля лікувального закладу повинно бути щось позитивне, а чорний «шедевр символізує вивернуті кишені платників податків», який вночі має демонічний вигляд.

1

Розміщення малих архітектурних форм, до яких належить скульптура, здійснюється, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», за рішенням власника об’єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил. Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання є комунальним підприємством Ковельської міської ради, яка такого дозволу не давала.

Коментарі
04 Червня 2019, 17:58
Поставили, то вже нехай і стоїть, а дозвіл потрібно надати! Мені вона нагадує більше Чорну дірку в яку летіла наша Галактика. Кажуть, що вже пройшли і незабаром залишемо своє хворе тіло й будемо жити своїми. душами. Символічно! Один дописувач радить пофарбувати в колір бронзи. Він мабуть мав на увазі, що МТМО це золоте дно для її працівників. Але його ідея мені сподобалась, булоб гарно, вигляд був би веселіший, а такій чорній - місце біля МОРГа.
04 Червня 2019, 19:15
Я рахую дану скульптуру досить ординарною і мега сучасною для нашого суспільства<br/>Дякую автору та міценату
04 Червня 2019, 20:01
Так, це дійсно твір мистецтва... але чи доцільне його встановлення саме біля лікарні?! що у ньому спільного з життям і здоов'ям людини?! я вже мовчу про оголошену його вартість, та й встановлення певно не дуже дешево обійшлось... Вважаю, що правильніше було б перерахувати кошти на оплату хоча б аналізів тим хворим, які невзмозі забезпечити оплату лікування самостійно... сумно...
04 Червня 2019, 20:11
А мені також подобається! Сучасно, гарно, авангардно! Супер! Респект автору!
04 Червня 2019, 21:10
Абстрактний символ провалу медичної реформи. Тільки місце йому біля входу в міністерство охорони здоров'я.
04 Червня 2019, 23:14
Чорна діра, вірус ,темна матерія.....
04 Червня 2019, 23:16
Мені подобається!Сучасна абстрактна скульптура!
05 Червня 2019, 00:14
Причина встановлення цього &amp;quot;шедевру&amp;quot; за 500 тис.грн. закладена в рішенні Ковельської міської ради від 28.09.2017 № 29/37.
05 Червня 2019, 02:20
Може воно і гарно, може і надсучасно, але вже ж так невесело....
05 Червня 2019, 10:41
І мені подобається,дуже цікава скульптура!
05 Червня 2019, 12:28
РІШЕННЯ Ковельської міської ради від 28.09.2017 № 29/37<br/><br/>Про дозвіл на розроблення <br/>детального плану території по <br/>вул. Степана Бандери, 8<br/><br/> Керуючись п.42 ч.1 ст. 26, ч.1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», розглянувши заяву гр. Шитікової Жанни Валеріївни, з метою уточнення планувальної структури, функціонального призначення території та параметрів забудови земельної ділянки, міська рада<br/><br/>ВИРІШИЛА:<br/><br/>1. Дати дозвіл на розроблення детального плану території на проведення реконструкції 5-ти квартирного житлового будинку під багатоквартирний житловий будинок по вул. Степана Бандери. 8 в м. Ковель Волинської області .<br/>2. Доручити відділу містобудування та архітектури (Мурай Л. Л.):<br/>1) виступити замовником містобудівної документації;<br/>2) оприлюднити прийняте рішення та детальний план території у встановленому законом порядку.<br/>3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, містобудування (Кислюк А. А.) та з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення (Кіндер Г.О.).<br/><br/>Міський голова О.О. Кіндер<br/><br/>Мурай 61739
05 Червня 2019, 18:11
чорний колір - символізує...
05 Червня 2019, 20:34
А може цей витвір пофарбувати в білий колір? Тоді й розвиток буде світлим, а не чорним.
06 Червня 2019, 01:36
Краще в зелений колір, життєдайний!
06 Червня 2019, 11:01
Чорна діра це символ лікарняної каси , символ безкінечної жадібності окремих &amp;quot;гіпократів&amp;quot;.
06 Червня 2019, 14:03
З 500 тис. Кіндеру &amp;quot;влетіла&amp;quot; в карман штука баксів! Дуже вдалий напрямок відмивання коштів через МТМО!!! Незручно навіть депутатам здійснювати якийсь контороль витрачання коштів на цю сферу, все ж для хворих! Пройшов повз скульптуру за пів ляма....і дивись вилікувався!
06 Червня 2019, 15:07
Ця композиція називається &amp;quot;Ти прийшов в світ темних&amp;quot;....
06 Червня 2019, 21:18
Вимазати в ЗЕлений колір - це правльно, бо конструкція витвору відповідає алгоритму ЙОГО мислення...<br/>Он вже поставлене НИМ кучмо запропонувало не стріляти у відповідь - нехай козломорді вбивають українців і топчуть своїми брудними чоботами нашу землю. Так, 73%? Цього хотіли?..
07 Червня 2019, 00:20
Ці аферисти заробили на новій скульптурі і загнали стару ,хай журналісти напишуть куда і кому
07 Червня 2019, 15:02
пофарбувати в білий)))))
07 Червня 2019, 19:16
Шитіков-єврей,( напевно ортодоксальний).Нічого нікому за так не дасть.Самчук бреше про вдячного пацієнта, а кіндер любить бакси , а не Ковель!!!! Спочатку будинок біля ПТУ 5, потім документація на ділянку за бібліотекою, а тільки потім скульптура у вигляді зірки Давида. Так, Саша??? А владі не гарно вішати лапшу містянам!!!! Так, Олежка????