Багатомільйонний тендер у Ковелі закінчився повним «провалом». ФОТО. ДОКУМЕНТИ

13 Квітня 2020, 14:15
ProZorro 8643
ProZorro

Після публікації журналістського розслідування до перевірки учасників тендеру, який провела у Ковелі міська влада, долучилися Національна поліція та СБУ.

Як вже повідомляв Район.Ковель, управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради провело тендер на поточний ремонт доріг та прибудинкових територій з очікуваною вартістю 16, 7 мільйонів гривень, причому без зазначення джерела фінансування. Так трапилося, що тендер чиновники провели в День сміху – 1 квітня, але подальший перебіг подій жартів ні в кого не викликав.

Під час аукціону найменшу цінову пропозицію серед трьох учасників запропонувало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» і, починаючи з 1 квітня, очікувало на «вердикт» від влади. 6 квітня рішення організаторів аукціону виявилося негативним: пропозицію відхилили. Цього ж дня Район.Ковель опублікував власне журналістське розслідування «Тендер на 11,5 мільйонів у Ковелі ледь не виграла ексчиновниця з району».

Нагадаємо, вищеназвана фірма із села Білин, якою керує заступниця голови Ковельської районної ради шостого скликання, колишня «фронтовичка» Галина Коляда, немає ні своєї дорожньої спецтехніки, ані власної виробничої бази. Організатори тендеру знали ці нюанси, але допустили до участі в аукціоні. Втім, щось пішло «не так», бо надто довго приймалося рішення. А відхилили її пропозицію з формальної причини: у тендерній пропозиції вартість становила 11 657 110,55 гривень без ПДВ, а в кінцевому результаті остаточну вартість було зафіксовано в розмірі 11 567 110,55 гривень з ПДВ.

Отож, залишилися пропозиції інших двох учасників: ТОВ «Волиньдорбуд» запропонувало виконати роботи з поточного ремонту доріг та прибудинкових територій у місті Ковелі до 31 грудня 2020 року за 15,7 мільйонів гривень з ПДВ, а ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» – за 15,8 мільйонів гривень з ПДВ.


 

Вже наступного дня, тобто 7 квітня, голова тендерного комітету – начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради Андрій Стернічук отримує офіційний лист від начальника Ковельського міжрайонного відділу СБУ Олександра Зінченка. Виявляється, спецслужбою «в межах компетенції здійснюються заходи, спрямовані на недопущення нанесення шкоди державним інтересам в ході закупівель робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів».

«За результатами аналізу документів, наданих ТОВ «Волиньдорбуд» для участі у відкритих торгах було встановлено, що в довідці, наданій зазначеним суб’єктом господарювання «Про наявність обладнання та матеріально-технічної бази» вих. № 19/03-01 від 19.03.2020 року вказано наявність обладнання та транспортним засобів, які не знаходяться у власності вказаного суб’єкта господарювання, а є власністю ТОВ «ПБС» (м. Івано-Франківськ, – ред.). Поряд з цим, вказаний учасник не подав жодних завірених копій договорів (оренди, судпідряду), укладених між ТОВ «Волиньдорбуд» та ТОВ «ПБС» на використання вказаною у листі технікою», – зазначає Олександр Зінченко і просить письмово повідомити його про прийняте тендерним комітетом рішення.

Але ж голова тендерного комітету Андрій Стернічук ще 25 березня знав всю цю інформацію, яка від ТОВ «Волиньдорбуд» надійшла організаторам тендеру і в той же день була зареєстрована. Чиновник знав та допустив суб’єкта господарювання до аукціону.

Згідно відкритих публічних даних, ТОВ «Волиньдорбуд» зареєстроване у селищі Голоби на вулиці Шевченка, 22. Співзасновниками є мешканець міста Івано-Франківськ Юрій Романко, внесок якого до статутного фонду становить одну тисячу гривень, та житель села Буків Луцького району Волинської області Руслан Курило, який теж поклав на «общак» одну тисячу гривень. Основний вид діяльності товариства – виробництво бетонних розчинів, готових для використання. Директором фірми з Ковельщині значиться Василь Карач, який проживає у місті Коломия Івано-Франківської області.


 

Цікаво, що фірма з Голоб, яка була створена в Івано-Франківську у серпні 2019 року, вже у листопаді займалася, якщо вірити документам, ремонтом вулиці в селі Рясне-Руське Яворівського району Львівської області (вартість виконаних будівельних робіт з ПДВ становить 79 тисяч 728 гривень), а у грудні – ремонтом дороги в селищі Краковець теж Яворівського району (майже 200 тисяч гривень). Навіть якщо по прямій від Голоб, то це приблизно 154 кілометри!


 

Завантажені через електронну систему акти виконаних робіт по договорам субпідряду № 2019/10-01 від 9 жовтня 2019 року та № 2019/09 від 25 листопада того ж року без додаткових підтверджуючих документів не дають достеменно встановити факт повного виконання таких договорів, що не відповідає вимозі, передбаченої пунктом 3 Додатку 1 до тендерної документації про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів.

І це при тому, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала ТОВ «Волиньдорбуд» ліцензію на господарську діяльність з будівництва об’єктів 27 грудня 2019 року, а за іншими даними – 20 січня 2020 року, що підтверджує своїм підписом та гербовою печаткою виконуючий обов’язки голови ДАБІ України Олександр Строкач. 

На вимогу про наявність матеріально-технічної бази директор Василь Карач надав інформацію, згідно якої зазначено її місце розташування у місті Ковелі на вулиці Варшавська, 1. Хоча за цією адресою знаходиться закрита територія ТОВ «Виробниче об’єднання «Ковельсільмаш».

Відсутність в учасника тендеру власної дорожньої спецтехніки та відповідних кваліфікованих працівників ставить під сумнів достовірність інформації, яка наведена в довідці від 19 березня 2020 року № 19/03-10 щодо відсутності залучення учасником суб’єктів господарювання (субпідрядників) до виконання робіт в обсязі не менше 20%, що фактично унеможливлює своєчасне та якісне виконання таких робіт.

Поліція теж оперативно вивчає учасників тендеру на 16,7 мільйонів гривень. Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Національної поліції Олександр Грушко у листі від 7 квітня повідомляє голову тендерного комітету Андрія Стернічука, що ТОВ «Волиньдорбуд» не надав ні копії витягу з реєстру платника податку на додану вартість, ані копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» надало довідку про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) без дати створення документу та реєстраційного номера, не подало завірені копії сторінок паспорту уповноваженої особи на підписання документів. Відповідно до довідки та доручення на право представляти інтереси підприємства в тендері та підписувати документи тендерної пропозиції уповноважено Андрія Бондарука. Проте, більшість цих документів підписав один із співзасновників та керівник ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» Ігор Пець, який уповноважений на підписання договору.

Читайте також:

Голова ковельської Громради хотів припинити асфальтування дороги після дощу

Виправдали «винного» за провалений у Ковелі на дорозі колодязь

Суд оштрафував голову правління ПАТ «Ковельське ШБУ-63»

Тож тендерні документації не відповідають встановленим вимогам. Це і без правоохоронців повинен був добре знати як голова тендерного комітету Андрій Стернічук, так і начальник відділу комунального господарства Сергій Дудка, який вказується, як контактна особа з проведення тендеру. А скільки подібних псевдо-аукціонів у Ковелі вже провели? Втім, чиновники від «комуналки», наче «гвинтики» великої владної машини, на чолі якої стоїть міський голова Олег Кіндер, без відома якого у такій багатомільйонній справі «розпилу» бюджетних коштів, так би мовити, миша не проскочить.

Фінал «грандіозного» тендеру після журналістського розслідування і втручання Національної поліції та СБУ можна було передбачити.


 

І на завершення згадаємо ще раз директорку ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» Галину Коляду, яка у довідці про наявність обладнання вказала, що орендує в дочірнього підприємства «Волинський автодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» – два автогудронатори, асфальтоукладчик, два бульдозери, екскаватор, три котки, а також три машини – дорожньо-ремонтна, маркірувальна та для холодного фрезерування.

Але і тут трапився «прокол». Район.Ковель отримав лист від директора Волинського облавтодору Руслана Мандзюка.

«Інформація, викладена в статті, щодо надання ДП «Волинський облавтодор» в оренду техніки не відповідає дійсності. Наше підприємство – ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не надавало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» в оренду жодної техніки», – заявляє він.


 

Чи звертався Руслан Мандзюк до правоохоронних органів з приводу фіктивного документу, що завірено печаткою та підписом керівниці ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», – наразі не відомо. Хотілося, щоб про це викриття дізналися від нього не лише журналісти, а й поліція.

Для чого Галина Коляда злукавила тендерному комітету – можна лише здогадуватися. Однак за введення в оману органу місцевого самоврядування та підробку офіційного документу про неіснуючу оренду дорожньої спецтехніки в тендері на 16,7 мільйонів гривень бюджетних коштів правоохоронці повинні притягнути директорку до кримінальної відповідальності.

Підписуйтеся на сторінку Район.Ковель у Facebook та слідкуйте за Instagram «rayon.kovel», де оперативно оновлюється інформація.

Коментарі
13 Квітня 2020, 19:02
Думає зась,ніхто ніяку директорку не притягне до відповідальності ,бо немає ніхто на це «політичної» волі...
13 Квітня 2020, 19:48
Голобські то Кіндера рідня
13 Квітня 2020, 20:34
До буцигарні сучку
13 Квітня 2020, 22:52
Курча, в євробуда є всі документи, а в тих шаромижників вопше ничого і ще до тоі фірми якісь притензів
13 Квітня 2020, 22:56
Той директор Облавтодору, вже дає задню. Він раніше Коляді видавав дозвола на маршрутки, тепер і за відкат за довідку договорились. А тепер злякався... Дайте ще запрос в Київ
13 Квітня 2020, 23:39
У Києво-Печерській лаврі за добу зафіксували 63 випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2, відтак її закривають на карантин.<br/>Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.<br/><br/>За його словами, таке рішення ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій столиці. Міський голова також закликав правоохоронців проконтролювати дотримання цього рішення.<br/><br/>«Із 79 випадків захворювання, зареєстрованих за минулу добу, 63 — у Києво-Печерській лаврі», — сказав Кличко. <br/><br/>За його словами, 13 квітня до Лаври направлять мобільні рентгени та бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування.<br/><br/>Усіх, хто заходить на територію Києво-Печерської лаври міряють температуру. Лавру закрили на карантин — там виявили коронавірус уже у понад 90 людей.<br/><br/>Влада направила туди мобільні рентгени та бригаду медиків для забору зразків для тестування
13 Квітня 2020, 23:45
Ось так і заробляють гроші ковельські мародери, заробляють під час війни.
14 Квітня 2020, 00:41
кіндера брати за мошно пора
14 Квітня 2020, 12:10
Пошліть її замовляти гріхи до Києво-Печерської лаври
14 Квітня 2020, 14:18
тендер відминіли тому, що виграв тендер не той, хто мав відмити маржу для кіндерлогів.
15 Квітня 2020, 00:04
мабуть мало заробв на гумні чи кінчились бабосики.забув мабуть як багав міряти тиск.кіндеролог х...в
15 Квітня 2020, 00:05
мабуть мало заробв на гумні чи кінчились бабосики.забув мабуть як багав міряти тиск.кіндеролог х...в
15 Квітня 2020, 01:11
А чому обрізаний Протокол? Може цей пісун вирішив поумнічати?
15 Квітня 2020, 01:21
А чому обрізаний Протокол? Може цей пісун вирішив поумнічати?
15 Квітня 2020, 01:29
А чому Протокол обрізаний? Може пісун вирішив поумнічати?
15 Квітня 2020, 01:29
А чому Протокол обрізаний? Може пісун вирішив поумнічати?
15 Квітня 2020, 10:10
А де була поліція і СБУ раніше? Підніміть документи по тендерам за останні років десять ,там те ж саме.
16 Квітня 2020, 03:04
Державна архітектурно-будівельна інспекція України в м. Києві видає всім бажаючим ліцензії через посередників і після сплати хабарів посередникам. А хто не бажає платити посередникам коштів ліцензій не отримують. Така була дійсність в 2019 році думаю, що ця схема не змінилась і зараз.
17 Квітня 2020, 17:30
Коли приберуть будку нібито з хлібом навпроти Вечірнього біля цурюльні де торгують шмурдяком та білоруськими цигарками.Перебралися від пошти...Хто кришує напівпяних бізнесменів.
20 Квітня 2020, 15:11
Як би правоохоронні органи хотя би один раз втрутились в процес проведення цих тендерів із застосуванням до учасників Статті 358. Підроблення документів, ч.4 Використання завідомо підроблених документів, Статті 366 Службове підроблення Кримінального кодексу України, то в цьому процесі не змогло б бути такого безладу.<br/>Під офіційним документом у статті 366 слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, складаються особами органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
21 Квітня 2020, 14:46
На нарихапуг!!!!
29 Квітня 2020, 15:03
Нащо нам те прозоро
Коментар
Код блоку:
25/09/2022 Неділя
25.09.2022
24.09.2022
Афіша