Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У ковельському музеї Самійла Підгірського відзначили День Соборності України
У ковельському музеї Самійла Підгірського відзначили День Соборності України

У ковельському музеї Самійла Підгірського відзначили День Соборності України

18:00 23.01.2019
690

Учасники Українського національно-визвольного руху кінця 80-х та початку 90-х років провели урочисті збори з нагоди Акту Злуки.

Сторіччя Соборності України відзначили ветерани Українських національно-визвольних змагань у меморіальному музеї-квартирі Самійла Підгірського, що знаходиться у Ковелі біля перехрестя вулиць Грушевського та Міцкевича.

Шкода, що ковельська міська влада нікого з них не запросила на урочисті збори в Народний дім «Просвіта». Хоча й перших осіб міста на тих зборах не було, бо вони поїхали на партійний з’їзд «Батьківщини». За відсутності мера Олега Кіндера та секретаря ради Віри Федосюк відбувся лише святковий концерт.

«Мабуть, місцеве керівництво переймалося більш важливішими для них справами, ніж сторіччя Акту Злуки, висуванням кандидатом на посаду Президента України Юлії Тимошенко», – каже Заслужений працівник культури України Іван Сидорук.

Учасників зустрічі привітав з важливою для України ювілейною датою голова Волинського відділення Українського фонду культури, власник приватного меморіального музею-квартири Самійла Підгірського Генадій Сарапін, який наголосив, що, як і сто років тому, ми потерпаємо від того ж ворога Рассії, який знову намагається поневолити, а нині ділить наш нарід та землі на схід та захід.

Восьмидесятирічний ветеран визвольного РУХУ Василь Тимофійович Козак згадав про ті буремні дні та поділився власними роздумами про Україну та єдину Українську церкву.

Згадували історію. Перейнявшись розумінням та як 100 років тому, що тільки в єдиній Самостійній Соборній Українській Державі в українців буде «своя Воля і своя правда», мільйони людей 21 січня 1990 році, у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР, взялися за руки, з’єднавши Івано-Франківськ (через Львів) і Київ, створивши «живий ланцюг» єднання.

Володимир Потапчук розповів, як власним «Запорожцем» їздив із побратимами під Житомир, де утворився розрив «живого ланцюга», як міжнародні перевізники просили українські національні прапори та нарукавні жовто-блакитні пов’язки «Ковельського краєзнавчого товариства «Підкова», що і нині діє при Українському фонді культури.

Долучалися зі своїми спогадами і міркуваннями про українську дійсність Іван Панасюк, Василь Скулинець та Петро Вільчинський.

Читайте також: У Ковелі відкрито музей українського адвоката і політика Самійла Підгірського
Коментарі

Вільчинському і сарапіну

04:53 25.01.2019

Підлогу в *музеї* помийте. Загадили, як в забігайлівці.....

ДІД

08:45 25.01.2019

МОЛОДЦІ!!!

Генадій

15:15 27.01.2019

Прийди і помий, хоть якась користь буде. ВІн існує як громадський музей. А Вільчинський до чого тут. Прийшов як відвідувач, і на цьому дякую.

Іван

15:18 27.01.2019

Скинтесь грошима на прибиральницю, музей то безкоштовний і перший в Ковелі такого плану. Дійсно відкрили б рахунок, може хто і за спонсора виступив.

Патріот

15:21 27.01.2019

Дійсно нехай, десь свій рахунок опублікують, то і я трохи ,хоч 100 грн. підкину.

20 лютого
Вчора
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин